Czym wyróżnia się system Pallet Shuttle?

Pallet Shuttle zaliczany jest do grona systemów akumulacyjnych, którymi nie zarządza się tradycyjnymi wózkami widłowymi a wózkami Pallet Shuttle. Skraca to znacząco czas ich obsługi i umożliwia grupowanie artykułów według pełnych korytarzy. Wszystko dzięki pełnej automatyzacji oraz zarządzaniu z poziomu tabletu.

Jak działa system magazynowania Pallet Shuttle?

Przy Pallet Shuttle stosowana jest specjalna platforma, która porusza się po szynach i umieszcza jednostki paletowe na dedykowanych miejscach. Platformami steruje operator systemu regałowego, a zarządzanie odbywa się przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi. Wózek umieszcza towar w pierwszym wolnym miejscu, co znacząco zwiększa możliwość zagęszczenia składowanych palet. Wózek widłowy nie wjeżdża do korytarza, a tym samym unikniesz ryzyka uszkodzenia regałów. Ma to bardzo duże znaczenie dla ograniczenia kosztów związanych z zarządzaniem magazynem.

Na system Pallet Shuttle najczęściej decydują się właściciele magazynów zarządzających dużą ilością palet, w których załadunek i rozładunek odbywa się bardzo często.

Podstawowe zalety systemu Pallet Shuttle

Wykorzystując technologię Pallet Shuttle, w znaczący sposób zwiększasz szybkość obsługi magazynu (skrócenie czasu załadunku i wyładunku), jak i dostępną ilość miejsca. Długość kanału może przekraczać 40 m, a ograniczeniem wysokości instalacji jest jedynie zasięg urządzeń transportu bliskiego.

System Pallet Shuttle jest bardzo łatwy w utrzymaniu, jak i obsłudze. Jeden tablet umożliwia sterowanie aż 18 wózkami.

Zastąpienie wózków widłowych platformami sprawia, że regały magazynowe nie są narażane na niebezpieczeństwo związane z uszkodzeniami. Mniejsze zaangażowanie wózków i automatyzacja procesów oznacza także zwiększenie bezpieczeństwa składowanych towarów oraz samych palet.

Pallet Shuttle – tani system składowania

Popularność Pallet Shuttle wzrasta ze względu na dużą ilość zalet, w porównaniu do tradycyjnych form składowania. Jednocześnie rozwiązanie jest dostępne w bardzo przystępnych cenach. Ich konstrukcja jest zbliżona do regałów wjezdnych oraz przepływowych. Decydując się na Pallet Shutlle robisz bardzo dobrą inwestycję, która pod względem kosztów jest niezwykle atrakcyjna, a jednocześnie bardzo trwała.

Jedna platforma do obsługi całego magazynu

Cała obsługa towaru w magazynie dzięki Pallet Shuttle odbywa się w sposób zdalny z poziomu jednego tabletu. Nie trzeba korzystać z wózków widłowych, aby rozmieścić towar na półkach. System Pallet Shuttle może działać jako FIFO (First In, First Out – pierwsze weszło, pierwsze wyszło) lub LIFO (Last In First Out – ostatnie przyszło, pierwsze wyszło).

Największą korzyścią przy wykorzystaniu systemu Pallet Shuttle jest zmniejszenie powierzchni, którą zajmują towary, a jednocześnie możliwość obsługi przy użyciu jednego urządzenia. To wszystko przekłada się na sprawne i bezproblemowe zarządzanie magazynem, który działa niezawodnie i zapewnia bezpieczne składowanie towarów. Decydując się na Pallet Shuttle robisz bardzo dobrą inwestycję.

Czytaj także

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Prowadząc chłodnię musisz zadbać o wyposażenie jej w odpowiedniej jakości regały pozwalające na przechowywanie artykułów spożywczych czy wyrobów medycznych. Dzięki nim produkty zachowają odpowiednie właściwości. Jakie powinny być regały w chłodniach? Regały do chłodni...

czytaj dalej
Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Drogi transportowe odgrywają bardzo dużą rolę w profesjonalnym zarządzaniu magazynem. Ich poprawne wyznaczenie jest równie ważne, co wielkość powierzchni użytkowej oraz sprawność wszystkich urządzeń znajdujących się w magazynie. Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX