Drive-in – regały paletowe wjezdne – charakterystyka, parametry, zalety

Regały wjezdne zapewniają inne składowanie niż paletowe. Wykorzystywane jest blokowe rozmieszczanie towarów wg. zasad LIFO i FIFO. Wózki wjeżdżają w korytarz, między regały. Towar składowany jest na szynach nośnych, a układanie następuje we frontowej części regału.

Czym charakteryzują się regały drive-in?

Regały wjezdne pozwalają na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, dzięki redukcji korytarzy roboczych. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się podczas wysokiego składowania, w magazynach o dużym zagęszczeniu towarów.

Regały drive-in tworzą wąskie korytarze, wzdłuż których wózek widłowy rozmieszcza towary jeden za drugim na specjalnych szynach nośnych. Obowiązuje tutaj zasada LIFO, czyli ostatnie weszło, pierwsze wyszło.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na regały paletowe wjezdne, zyskujesz znakomity stosunek ceny do wykorzystanej maksymalnie przestrzeni magazynowej, nawet do 85%. Istnieje możliwość składowania nawet bardzo delikatnych i niestabilnych towarów, bez ryzyka ich uszkodzenia. Wysokość i głębokość korytarzy można dostosować do gabarytów towarów, jakie mają być składowane w danym magazynie.

Każdy pracownik magazynu z regałami drive-in będzie zadowolony z możliwości zarządzania nimi przy użyciu wózków widłowych, które bez żadnych problemów wjeżdżają do wnętrza regału. Rozwożenie towarów jest dzięki temu bardzo proste i odbywa się w bardzo sprawny sposób.

Do regałów drive-in można dokupić wyposażenie dodatkowe, które podnosi ich funkcjonalność:

  • ograniczniki palet – zabezpieczają palety przed wysunięciem się z tunelu,
  • ochraniacze słupów – warto umieścić to zabezpieczenie przy wejściu do tunelu, aby chronić konstrukcje regałów przed uderzeniem pochodzącym od wózków widłowych. Ochrona najniższej części słupa jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam występują największe obciążenia.

Jakie zalety mają regały paletowe wjezdne?

Regały wjezdne są stosunkowo tanim rozwiązaniem, jakie możesz wprowadzić do swojego magazynu. Ten rozbudowany system ma wiele zalet:

  • istnieje wiele możliwości konfiguracji, przez co system można dostosować do niemal każdej powierzchni magazynowej, jak i potrzeb użytkowników,
  • regały drive-in odznaczają się bardzo dużą nośnością. Ograniczeniem jest jedynie wytrzymałość palet, jak i możliwości dedykowanego sprzętu do ich obsługi,
  • wymiary szyn, na których umieszczany jest towar są regulowane,
  • regały paletowe wjezdne są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, posiadają specjalne powłoki spełniające podwyższone normy BHP i wymagające warunki eksploatacyjne.

Regały przejezdne, czyli odmiana regałów wjezdnych

Innym rozwiązaniem z tej kategorii, na które możesz się zdecydować są regały przejezdne umieszczane na środku hali magazynowej. Dostęp do nich jest możliwy z dwóch stron. Stosowana jest przy nich zasada FIFO, czyli pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi. Istotne jest jednak, aby na takich regałach umieszczać wyłącznie towary z jednej kategorii.

Czytaj także

Call Now

Sklep
Sprawdź naszą ofertę.Sprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX