Chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Poznaj magazyny samonośne

Magazyny samonośne stanowią nowoczesny system budowy, którego regały tworzą część konstrukcyjną budynku wraz z okładziną ścian i dachu. Regały utrzymują ciężar własny, składowanego towaru, jak i elementów konstrukcyjnych.

Dlaczego warto postawić na magazyn samonośny?

Magazyny samonośne są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy ciężar zalegającego na dachu śniegu. Powstają na miarę potrzeb Klienta i są w każdym calu dopasowane do oczekiwań. Pozwalają na optymalne wykorzystanie kubatury dostępnego obiektu. Możesz stworzyć zarówno magazyn automatyczny, jak i obsługiwany przez tradycyjne wózki widłowe.

Magazyny tego typu polecane są przede wszystkim w branżach, w których koszty składowania są bardzo wysokie np. w branży farmaceutycznej oraz spożywczej. Dzięki możliwości magazynowania szerokiego wachlarza produktów zarówno na paletach, jak i w kontenerach, magazyn samonośny dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Ładunki mogą mieć różna masę i gabaryty.

Magazyn samonośny bez ograniczeń

Każdy magazyn samonośny może mieć wysokość przekraczającą 40 metrów. Jedynym ograniczeniem są lokalne przepisy budowlane, a także zasięg urządzeń manipulacyjnych, z których korzystasz. Możesz stworzyć przestrzeń o zróżnicowanych wymiarach taką, która w najlepszy sposób pomieści towary, które masz zaplanowane do składowania.

Urządzenia poruszające się swobodnie w magazynach samonośnych

Magazyny samonośne są innowacyjnymi budynkami, w których towary mogą być zarządzane przez urządzenia poruszające się swobodnie np. wózki systemowe trójstronne, wózki widłowe wysokiego składowania. Tutaj istnieje jednak pewne ograniczenie. Wózki systemowe mają maksymalną wysokość 15 m, a wózki widłowe 10,5 m. Jak już wiesz, magazyny samonośne mogą osiągać nawet 40 metrów wysokości. Musisz rozważyć więc zalety i wady zastosowania urządzeń poruszających się swobodnie. Ważnym czynnikiem jest również konieczna obecność pracowników wewnątrz regałów do obsługi ładunku i wykonywania operacji.

Pomimo kilku utrudnień, wiele osób decyduje się na magazyny samonośne, w których zastosowanie znajdują urządzenia poruszające się swobodnie. Co warto podkreślić, magazyny samonośne cieszą się popularnością także ze względu na niższe koszty budowy w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Magazyny samonośne: podsumowanie

Wbudowana w okładzinę ścian i dachu konstrukcja, jaką są magazyny samonośne inaczej nazywane silosami magazynowymi składa się z regałów utrzymujących ciężar własny, ale także składowanych towarów i elementów konstrukcyjnych. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie kubatury budynku, jak i na składowanie różnego rodzaju towarów.

Magazyny samonośne są rozwiązaniem w każdym calu dopasowanym do potrzeb Klienta, gwarantującym pełną automatyzację. Istnieje także możliwość zastosowania tradycyjnych wózków widłowych. Dysponując tak dobrze zorganizowaną przestrzenią, bez przeszkód uda się bezpiecznie przechowywać liczne towary z różnych branż.

Czytaj także

Call Now

Sklep
Sprawdź naszą ofertę.Sprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX