Jak wykorzystać regały półkowe w magazynie?

Regały półkowe pozwalają w skuteczny sposób uporządkować przestrzeń, zapewniają ergonomiczną pracę, jak i podnoszą efektywność wykonywanych czynności. Odznaczają się wyjątkową uniwersalnością, a ich prosta konstrukcja pozwala dostosować je do niemal każdej przestrzeni magazynowej. Atutem jest również dostęp do akcesoriów dodatkowych, które podwyższają funkcjonalność regałów półkowych.

Gdzie najlepiej sprawdzają się regały półkowe?

Regały półkowe przeznaczone są do składowania produktów o różnej wielkości i przeznaczeniu. Asortyment można rozmieszczać ręcznie lub przy użyciu wózków widłowych. Dzięki temu, że do regałów półkowych można dokupić akcesoria dodatkowe, jest możliwość usprawnienia ich konstrukcji i pełnego dopasowania do potrzeb.

Regały półkowe najlepiej sprawdzają się w hurtowniach, punktach usługowych, a także w magazynach. Znajdą zastosowanie, jeżeli np. prowadzisz sklep internetowy i potrzebujesz stabilnych konstrukcji do składowania zamówień dla swoich Klientów.

Budowa regałów półkowych

Budowa i montaż regałów półkowych są bardzo proste. Każdy regał składa się z ramy oraz półki. Nie potrzeba tutaj dodatkowych stabilizacji, np. w formie kotwienia, ale przydaje się ono, gdy chcesz wykorzystać maksymalne obciążenie regału.

Funkcjonalność każdego regału półkowego możesz zwiększyć dokupując do niego dodatkowe komponenty. Są to m.in. systemy przegród z szufladami oraz ściany boczne oraz drzwi.

Jakie zalety mają regały półkowe?

Regały półkowe charakteryzują się prostym montażem oraz możliwością regulacji wysokości półek. Ich wytrzymałość jest podwyższona. Co ważne, jeżeli zdecydujesz się na wykonanie regałów z wysokiej jakości blachy, zabezpieczenie przed korozją będzie faktem.

Istotną zaletą regałów półkowych jest możliwość ich dowolnego rozbudowywania i zaprojektowania wielopoziomowej konstrukcji, która w każdym calu będzie dopasowana do potrzeb użytkownika.

Komfort pracy, który zasługuje na pochwałę

Projekt regałów półkowych jest tworzony z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Mając na uwadze poruszających się po magazynie pracowników, jest możliwość obsługi ręcznej, jak i za pomocą wózków widłowych. Duża sztywność całej konstrukcji sprawia, że pracownik ma poczucie stabilności i bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

System sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne jest przestrzeganie norm i zasad bezpieczeństwa. Warto również dodać, że wszystkie profesjonalnie wykonane regały półkowe uwzględniają wymagania PPOŻ dotyczące minimalnej przezierności podłóg tak, aby zapewnić właściwe odprowadzanie dymu.

Uniwersalne i praktyczne regały w Twoim magazynie

Regały półkowe stanowią praktyczne i uniwersalne wyposażenie magazynu. Pozwalają na przechowywanie towarów o różnej wadze i wymiarach. Ich prosta konstrukcja oraz możliwość wykorzystania wyposażenia dodatkowego powodują, że udźwig oraz zastosowanie można zwiększyć o dodatkowe kilka kilogramów. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w niemal każdym magazynie oraz hurtowni.

 

Czytaj także

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Prowadząc chłodnię musisz zadbać o wyposażenie jej w odpowiedniej jakości regały pozwalające na przechowywanie artykułów spożywczych czy wyrobów medycznych. Dzięki nim produkty zachowają odpowiednie właściwości. Jakie powinny być regały w chłodniach? Regały do chłodni...

czytaj dalej
Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Drogi transportowe odgrywają bardzo dużą rolę w profesjonalnym zarządzaniu magazynem. Ich poprawne wyznaczenie jest równie ważne, co wielkość powierzchni użytkowej oraz sprawność wszystkich urządzeń znajdujących się w magazynie. Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX