Magazynowanie towarów dłużycowych. Jak robić to poprawnie?

Towary dłużycowe, czyli o niestandardowych wymiarach, możesz magazynować w magazynie wyposażonym w regały wspornikowe. Jakie mają cechy? O czym musisz pamiętać, gdy zajmujesz się zarządzaniem belkami, blachami i prętami?

Towary dłużycowe – co to takiego?

Towary dłużycowe mają niestandardowe wymiary, zwykle długość przekraczającą 2 metry. Najczęściej są to blachy, pręty, rury, belki oraz inne towary, które mają długość, jak i gabaryty znacznie odbiegające od standardowych.

W Twoim magazynie muszą obowiązkowo znaleźć się regały wspornikowe, jeżeli zajmujesz się magazynowaniem towarów dłużycowych. W innym przypadku, nie będzie możliwe ich efektywne, bezpieczne i prawidłowe składowanie.

Ze względu na niestandardowe wymiary, każdy towar dłużycowy musi być stabilnie przymocowany do podłoża. Dzięki temu zarządzanie nim będzie bezpieczne dla pracowników. Nie można tutaj pozwolić sobie nawet na najdrobniejsze niedociągnięcia, ponieważ mogą skończyć się wypadkiem, problemami z funkcjonowaniem regałów oraz trudnościami w dostarczeniu do Klientów nieuszkodzonych towarów.

Regały wspornikowe – trwałe, wykonane z wysokiej jakości stali, wytrzymałe na duże obciążenia

Regały wspornikowe charakteryzują się prostą, stabilną konstrukcją, dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów. Pozwalają na bezproblemowe składowanie towarów dłużycowych m.in. belek, blach, prętów. Są w stanie wytrzymać duże obciążenia, dlatego maksymalnie możesz je wypełnić towarami oczekującymi na zamówienie czy odbiór przez Klienta.

Zarządzanie magazynem, w którym znajdują się regały wspornikowe, można uznać za bezpieczne i bezproblemowe. O ile oczywiście właściciel zainwestuje w profesjonalne, posiadające badania techniczne systemy magazynowe. Najważniejsze jest dopilnowanie regularnych przeglądów, a składowanie będzie odbywało się we właściwy sposób.

Regały wspornikowe mogą być obsługiwane ręcznie lub przy użyciu wózków widłowych. To drugie rozwiązanie jest preferowane, gdy przenieść trzeba ciężkie towary dłużycowe.

Gdzie sprawdzą się regały wspornikowe?

Regały wspornikowe, bez żadnych problemów możesz wykorzystać w większości magazynów, w których składowane są towary dłużycowe. Znajdują również zastosowanie na placach składowych.

Bogaty asortyment regałów wspornikowych, dostępnych w wielu wymiarach oraz możliwościach wytrzymałościowych pod względem obciążenia, powoduje, że masz szansę dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb.

Zwiększ poziom eksploatacji magazynu wraz z regałami wspornikowymi

Szybkie i łatwe składowanie towarów w magazynie jest niezbędne dla jego profesjonalnego zarządzania. Pracownik musi mieć możliwość prostego załadunku, jak i rozładunku, a jest to zwykle możliwe, gdy regały magazynowe są zarządzane przy użyciu wózków widłowych.

Stawiając na profesjonalne regały wspornikowe obsługiwane przez wózki widłowe, masz szasnę realizować zamówienia na czas, dbać o bezpieczeństwo i właściwe warunki składowania towarów.

Inwestując w trwałe, wykonane z wysokiej jakości stali regały wspornikowe, zapewniasz sobie możliwość składowania dłużycy na bezpiecznych konstrukcjach.

Czytaj także

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Prowadząc chłodnię musisz zadbać o wyposażenie jej w odpowiedniej jakości regały pozwalające na przechowywanie artykułów spożywczych czy wyrobów medycznych. Dzięki nim produkty zachowają odpowiednie właściwości. Jakie powinny być regały w chłodniach? Regały do chłodni...

czytaj dalej
Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Jak prawidłowo rozplanować drogi transportowe w magazynie?

Drogi transportowe odgrywają bardzo dużą rolę w profesjonalnym zarządzaniu magazynem. Ich poprawne wyznaczenie jest równie ważne, co wielkość powierzchni użytkowej oraz sprawność wszystkich urządzeń znajdujących się w magazynie. Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX