Akcesoria magazynowe

Co może wykryć przegląd roczny regałów dla magazynu?

Polskie i unijne normy nakładają na właścicielach magazynów obowiązek regularnego wykonywania przeglądów technicznych posiadanych regałów. Warto to robić nie tylko z obowiązku, ale także w celu zapewnienia pracownikom bezpiecznego miejsca do pracy.

Przegląd regałów magazynowych – najczęściej wykrywane nieprawidłowości

Uszkodzenia regałów mogą powstać np. w wyniku uderzenia o ramy wózków widłowych lub w momencie niewłaściwego składowania towarów. Przegląd okresowy regałów magazynowych jest w stanie te wszystkie nieprawidłowości wykryć.

Przede wszystkim dowiesz się, czy pracownicy wykorzystują regały zgodnie z zaleceniami producenta, nie przekraczają dopuszczalnych obciążeń, a także czy dbają o właściwą czystość przestrzeni magazynowej.

Protokół z przeglądu regałów (wzór dostępny w internecie) wskaże wszystkie nieprawidłowości, jakie zostały wykryte podczas kontroli. Trzeba się zastosować do sugestii serwisanta i wdrożyć model naprawczy. Konsekwentne unikanie napraw i bagatelizowanie uszkodzeń mogą doprowadzić do tragedii w magazynie, a tego należy unikać.

***

Przegląd regałów magazynowych – podstawa prawna i główne założenia

Przegląd regałów magazynowych (wzór dokumentu znajdziesz w internecie) należy wykonywać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Czas, w jakim musisz wykonać przegląd reguluje m.in. polskie i unijne prawo. Trzeba się do nich stosować, aby prowadzić działalność bezpieczną zarówno dla pracowników, jak i składowanych towarów. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa, jakie mogą zdarzyć się w magazynie, właściciel powinien dmuchać na zimne, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów. Książka przeglądów i kontroli regałów musi być prowadzona bardzo starannie, aby działalność można było uznać za bezpieczną i profesjonalną. Nie ma tutaj mowy o żadnych nadużyciach czy też postępowaniu na granicy prawa. Odpowiadasz jako właściciel za ludzi, dlatego warto dokładnie przejrzeć formularz kontroli regałów magazynowych doc, aby zlecić konkretne naprawy, gdy tylko będą wymagane. Dzięki temu Twoi pracownicy będą pracowali w bezpiecznym magazynie.

Akcesoria magazynowe to wszystkie dodatki, które muszą znaleźć się w magazynie, aby działał on poprawnie. Ułatwiają pracownikom prace związane z układaniem towaru, można dzięki nim przygotować dowolne opakowanie do wykorzystania w transporcie. Mając do wyboru szeroki wybór akcesoriów, każdy może skompletować zestaw, który stworzy nowoczesny proces magazynowania. Zarządzanie towarami stanie się dzięki temu dużo prostsze.

Jakich akcesoriów potrzebuje Twój magazyn?

W dobrze prosperującym magazynie powinny znaleźć się narzędzia pomiarowe, które są niezbędne do planowania rozmieszczenia pojedynczych towarów i opakowań zbiorczych. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne miarki w mocnych, ergonomicznych obudowach. W codziennej pracy przydają się także noże do przycinania towarów, opakowań, jak i taśm zabezpieczających. Zapewniają dużą precyzję cięcia. Przydatne okazują się także plomby, które pozwalają na zabezpieczanie urządzeń pomiarowych. Warto wyposażyć się także w sznurki jutowe o bardzo dużej wytrzymałości, które przydadzą się podczas zawiązywania opakowań.
Swoich pracowników wyposaż w rękawice robocze, które są wymagane zgodnie z zasadami BHP. Zapobiegają otarciom i odciskom. Jeżeli wybierzesz wersje gumowe, ochronią dłonie pracowników przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, np. chemikaliami.

Call Now

Sklep
Sprawdź naszą ofertę.Sprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX