Przegląd Roczny Regałów - Zamów Tutaj! - Dla Magazynu zdjęcie nr 1

Przegląd roczny regałów dla magazynu

Kiedy zyskujemy na tym, że wykonaliśmy przegląd roczny regałów dla magazynu? Wtedy, kiedy pojawia się problem z wyglądem lub funkcjonalnością regału. Uszkodzenia regałów mogą powstać np. w wyniku uderzenia o ramy wózków widłowych lub w momencie niewłaściwego składowania towarów. Przegląd okresowy regałów magazynowych jest w stanie te wszystkie nieprawidłowości wykryć.

Co może wykryć przegląd roczny regałów dla magazynu?

Przede wszystkim dowiesz się, czy pracownicy wykorzystują regały zgodnie z zaleceniami producenta, nie przekraczają dopuszczalnych obciążeń, a także czy dbają o właściwą czystość przestrzeni magazynowej.

Przegląd regałów magazynowych – najczęściej wykrywane nieprawidłowości

Protokół z przeglądu regałów (wzór dostępny w internecie) wskaże wszystkie nieprawidłowości, jakie zostały wykryte podczas kontroli. Trzeba się zastosować do sugestii serwisanta i wdrożyć model naprawczy. Konsekwentne unikanie napraw i bagatelizowanie uszkodzeń mogą doprowadzić do tragedii w magazynie, a tego należy unikać.

***

Przegląd regałów magazynowych – podstawa prawna i główne założenia

Przegląd regałów magazynowych (wzór dokumentu znajdziesz w internecie) należy wykonywać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Czas, w jakim musisz wykonać przegląd reguluje m.in. polskie i unijne prawo. Trzeba się do nich stosować, aby prowadzić działalność bezpieczną zarówno dla pracowników, jak i składowanych towarów. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa, jakie mogą zdarzyć się w magazynie, właściciel powinien dmuchać na zimne, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów. Książka przeglądów i kontroli regałów musi być prowadzona bardzo starannie, aby działalność można było uznać za bezpieczną i profesjonalną. Nie ma tutaj mowy o żadnych nadużyciach czy też postępowaniu na granicy prawa. Odpowiadasz jako właściciel za ludzi, dlatego warto dokładnie przejrzeć formularz kontroli regałów magazynowych doc, aby zlecić konkretne naprawy, gdy tylko będą wymagane. Dzięki temu Twoi pracownicy będą pracowali w bezpiecznym magazynie.

Polskie i unijne normy nakładają na właścicielach magazynów obowiązek regularnego wykonywania przeglądów technicznych posiadanych regałów. Warto to robić nie tylko z obowiązku, ale także w celu zapewnienia pracownikom bezpiecznego miejsca do pracy. Więcej informacji o przeglądach znajdziesz: TUTAJ.

Na co jeszcze warto postawić? Na wyposażenie regałów w akcesoria.

Akcesoria magazynowe to wszystkie dodatki, które muszą znaleźć się w magazynie, aby działał on poprawnie. Ułatwiają pracownikom prace związane z układaniem towaru, można dzięki nim przygotować dowolne opakowanie do wykorzystania w transporcie. Mając do wyboru szeroki wybór akcesoriów, każdy może skompletować zestaw, który stworzy nowoczesny proces magazynowania. Zarządzanie towarami stanie się dzięki temu dużo prostsze.

Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź