Regały sklepowe — jak wybrać najlepsze?
Regały sklepowe znajdują zastosowanie zarówno w obiektach handlowych, jak i małych składach oraz magazynach. Wyróżniają się uniwersalną konfiguracją, pod względem długości, wysokości, głębokości i szerokości półek. Warto dokupić do nich również akcesoria podnoszące funkcjonalność konstrukcji. Aktualnie aranżacja sklepu odzieżowego, jak i każdego innego nie może odbyć się przez dedykowanych regałów. Pozwalają na bezpieczne i atrakcyjne składowanie towarów.
Regały sklepowe magazynowe – definicja
Regały sklepowe stanowią bardzo ważne wyposażenie każdego obiektu handlowego. Umożliwiają bezpieczne i estetyczne przechowywanie towarów. Istotne jest, aby sklep został wyposażony we właściwy typ konstrukcji. Jest możliwość indywidualnego dopasowania długości i głębokości półek, koloru, wysokości i szerokości.
Systemy regałów sklepowych – budowa
Najczęściej regały sklepowe są wykonywane z wysokiej jakości metalu. Słupy powstają z profili perforowanych, co wpływa na ich wytrzymałość mechaniczną. Półki, w zależności od potrzeb, mogą być wykonane z blachy pełnej lub z drutu. Ścianki dostępne są w wersji pełnej, perforowanej lub drucianej. Istnieje możliwość połączenia różnych rozwiązań, w celu osiągnięcia ciekawego i pożądanego efektu wizualnego.
Wysoka jakość stali, a także mechaniczne wzmocnienie konstrukcji powodują, że regały sklepowe modułowe są odporne na uszkodzenia i można korzystać z nich przez bardzo długi czas.
Elementy regałów sklepowych
- Profile – stanowią kręgosłup całego regału, utrzymują wsporniki oraz tyły.
- Nogi bazowe – baza całej konstrukcji, opiera się na nich cały ciężar.
- Tyły – gładkie (zapewniają sztywność całej konstrukcji), perforowane (umożliwiają montaż różnorodnych wieszaków, mają duży udźwig) i siatkowe (umożliwiają montaż wieszaków, a jednocześnie optycznie powiększają przestrzeń, dzięki dużej przepustowości światła).
- Półki – umożliwiają bezpieczne przechowywanie towarów i ich estetyczne eksponowanie. Dostępne są półki pełne lub siatkowe (idealne na owoce i warzywa).
- Wsporniki – stanowią wsparcie dla półek. Mogą być wykonane z cieńszej lub grubszej blachy. Jest możliwość regulowania ich pod trzema kątami nachylenia.
Zalety regałów sklepowych
Regały handlowe doceniane są przede wszystkim za:
- solidną budowę i wykonanie z wysokiej jakości materiałów,
- wzmocnione półki,
- dużą nośność,
- możliwość rozbudowy w ciągi,
- regulację kąta nachylenia półek,
- prosty montaż i demontaż,
- ścianki dostępne w wariantach pełnych, perforowanych oraz siatkowych,
- estetyczny wygląd przyciągający uwagę klientów,
- długą żywotność,
- wzbogacenie o regały sklepowe z integracją.
Gdzie można wykorzystać regały metalowe sklepowe?
Zastosowanie regałów sklepowych jest bardzo szerokie. Wykorzystać je można w następujących punktach handlowych:
- sklepy spożywcze,
- drogerie,
- sklepy chemiczne,
- sklepy z wyposażeniem wnętrz,
- apteki,
- sklepy alkoholowe,
- warzywniaki,
- sklepy z AGD i elektroniką,
- sklepy z ubraniami,
- kwiaciarnie,
- sklepy przemysłowe,
- stacje benzynowe,
- sklepy piekarnicze,
- sklepy budowlane.
Metalowe regały handlowe – dostępne rodzaje
Podstawową funkcją regałów sklepowych jest układanie towarów w sposób bezpieczny i estetyczny, zachęcający do zakupu. Nowoczesne konstrukcje dostępne są w wielu wariantach, przystosowanych do przeróżnych punktów handlowych.
Regał sklepowy przyścienny
Stanowi standardowe wyposażenie sklepu. Jest możliwości modyfikacji wyglądu poprzez dobór przeróżnych elementów. Wpływa to na zmianę zastosowania, w zależności od potrzeb. Jeżeli zostaną wybrane perforowane tyły, na regale można zamontować wieszaki na produkty. Będą to wtedy bardzo przydatne regały odzieżowe.
Gondola w sklepie
Pełni podobną funkcję co regał przyścienny. Jedyną różnicą jest to, że występuje jako konstrukcja wolnostojąca, którą można ustawić na środku sklepu. Dzięki niej aranżacja sklepu spożywczego jest o wiele ciekawsza. Gondole są dwustronne, umożliwiają wygodny dostęp do towarów, są bardzo stabilne.
Regał narożny
Pozwala na przedłużenie ciągu regałów w miejscach, gdzie występuje zakręt albo narożnik. Regały narożne dostępne są w dwóch wariantach: wewnętrznym i zewnętrznym. Regały wewnętrzne pozwalają na przedłużenie ciągów w narożnikach. Regały zewnętrzne pozwalają na zmianę kierunku całego układu, wystarczy umieścić je wewnątrz pomieszczenia.
Regał szczytowy
Stanowi ergonomiczne i estetyczne zakończenie ciągu regałów. Zyskuje się dzięki nim dodatkowe miejsce na wyeksponowanie towarów, a ponadto zapobiegają spadaniu towarów z boku. Najczęściej traktuje się je jednak jako regały wystawowe na asortyment będący aktualnie w promocji.
Regał siatkowy
Wyróżnia się lekką, ale bardzo wytrzymałą konstrukcją. Specjalnie zaprojektowany tył sprawia, że zastosować można haczyki do regałów sklepowych. Siatkowane półki wolniej zbierają kurz, dlatego estetyka i higiena przechowywania towarów jest na najwyższym poziomie. Są to idealne meble do sklepu spożywczego sprzedającego alkohole. Sprawdzają się również w sklepach sportowych.
Akcesoria do regałów sklepowych
Dostępny jest szeroki wybór akcesoriów wzbogacających nowe, jak i używane regały sklepowe. Oferta jest dostosowana do zróżnicowanych potrzeb właścicieli obiektów handlowych. Wysoka jakość dodatków powoduje, że z łatwością można wyeksponować towary, w sposób bardzo estetyczny. Regały możesz uzupełnić o praktyczne haczyki, wieszaki, listwy cenowe, separatory, ograniczniki, kosze i wiele innych.
Wieszaki i haczyki do regałów sklepowych
Zapewniają dowolną ekspozycję towarów. Regały o nie wzbogacone przyciągają uwagę klientów. Dzięki temu, że są trwałe, starannie wykonane i bezpieczne w użyciu, wzbogacają regały do butiku.
Listwy na regały sklepowe
Stanowią obowiązkowe wyposażenie regału, ponieważ pozwalają na estetyczną prezentację cen towarów.
Separatory i ograniczniki
Zmniejszają ryzyko spadania i przesuwania się towarów z półek. Zapewniają estetyczną prezentację asortymentu, prawidłowe układanie, dbają o porządek.
Kosze metalowe sklepowe
Umożliwiają przechowywanie drobnego asortymentu, galanterii, prasy, artykułów promocyjnych. Regał z koszami metalowymi pozwala na uporządkowanie niewielkich przedmiotów, zachowując przy tym odpowiedni porządek.
Regały sklepowe na obuwie, ubrania i pozostały asortyment
Dopuszczone do sprzedaży regały sklepowe spełniają polskie i europejskie normy bezpieczeństwa, co gwarantuje ich bezproblemowe użytkowanie przez bardzo długi czas. Stawiając na dobrej jakości regały sklepowe dwustronne, można estetycznie wyeksponować towary, zachęcając tym samym konsumentów do zakupu.
Systemy tworzone przez profesjonalistów zapewniają idealną organizację przestrzeni sklepowej, doskonałe układanie towarów i bezpieczne ich przechowywanie. Wybierając regał do kwiaciarni czy regał sklepowy na ubrania, warto zwrócić uwagę na jakość oraz sposób wykonania konstrukcji. To przełoży się na ich bezpieczne użytkowanie.
Reasumując, tworząc plan sklepu, warto największą uwagę przyłożyć do zakupu regałów wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Jest możliwość uzupełnienia ich o akcesoria dodatkowe podnoszące funkcjonalność i umożliwiające atrakcyjne wyeksponowanie towarów.