Wszystkie aktualności

Kiedy warto wybrać regały windowe?

Składowanie za pomocą regałów windowych cieszy się bardzo dużą popularnością w magazynach oraz centrach dystrybucyjnych. Technologia ta znajduje zastosowanie także w zakładach produkcyjnych, przede wszystkim do przechowywania komponentów i narzędzi.

Regał windowy – co to jest?

System składowania wykorzystywany w magazynie o niskiej oraz średniej rotacji towarów. Przede wszystkim umożliwia przechowywanie towarów drobnicowych, nadających się do obsługi ręcznej. Obowiązuje tu zasada: towar do człowieka. Oznacza to, że w jednym miejscu jest dostęp do całego zgromadzonego asortymentu.

Konstrukcja składa się z dwóch kolumn: przedniej oraz tylnej. Pomiędzy nimi znajduje się winda, która wyciąga tace z miejsca składowania i przenosi do okna dostępowego.

Zalety regałów windowych

Stanowią ekonomiczne rozwiązanie do magazynu, w którym składowane są towary drobnicowe, ale o większych i nietypowych gabarytach. Sporym ułatwieniem jest to, że w górę oraz dół poruszać się jedynie żądana półka, co ułatwia i przyspiesza obsługę, niweluje także ryzyko błędu w pobraniu nie tego, co potrzeba asortymentu.

Istotną zaletą regałów windowych jest możliwość stworzenia magazynu wysokiego składowania. Prosta obsługa ładunków zgromadzonych na najwyższych piętrach obsługiwanych przez windę zwiększa wydajność pracy. Optymalizacja i wykorzystanie przestrzeni magazynowej jest kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, decydując się na regał windowy. Rozwiązanie pod wieloma względami jest elastyczne i znajduje szerokie zastosowanie w każdym magazynie.

Zastosowanie regałów windowych

Regały windowe znajdują zastosowanie w magazynach wysokiego składowania. Umożliwiają składowanie gotowych komponentów, części zamiennych oraz narzędzi. Ich wykorzystanie jest powszechne przede wszystkim w:

  • magazynach,
  • zakładach produkcyjnych,
  • centrach dystrybucji,
  • hurtowniach,
  • archiwach dokumentów w biurach.

Co ważne, regały windowe doskonale wykorzystują przestrzeń użytkową w magazynie. Można z ich pomocą zabudować obiekt w górę, dlatego ich zastosowanie jest możliwe nawet na niewielkiej przestrzeni. Konstrukcja może zostać umieszczona także na zewnątrz budynku, z oknem dostępu do wewnątrz.

Regały windowe – podsumowanie

Regały windowe są stworzone do pracy w systemie: towar do człowieka. Usprawniają wiele procesów magazynowych, umożliwiają wysokie składowanie i maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Są w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom innowacyjnej gospodarki w ciągle rozwijającej się branży. 

Kiedy Warto Wybrać Regały Windowe? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź