Regały Paletowe Dla Magazynu - Znajdź regał paletowy używany!

Regały paletowe

Mając do dyspozycji regały paletowe, możesz przechowywać towary, które znajdują się na paletach. Najczęściej spotykane są palety tzw. europalety o wymiarach 800x1200 mm, i właśnie do ich przechowywania są przystosowane regały paletowe wjezdne. Do dyspozycji są również palety przemysłowe o wymiarach 1200x1200 mm, które również można przechowywać na zaproponowanych regałach. Wszystko można dostosować do potrzeb użytkownika, co jest jak najbardziej ogromnym plusem.

Czym charakteryzują się regały paletowe?

Dziś w sprzedaży dostępne są przede wszystkim regały paletowe rzędowe o głębokości 1100 mm i długości poziomu składania 2700. Dzięki temu regały paletowe przejezdne są w stanie pomieścić 3 europalety lub 2 palety przemysłowe tylko w jednym gnieździe. Warto podkreślić, że regały paletowe tradycyjne można obsługiwać tylko przy użyciu urządzeń mechanicznych, dlatego pełna mechanizacja magazynu jest tutaj wymagana.

Regały Paletowe - DlaMagazynu.pl

Nie obejdzie się bez profesjonalnego wyposażenia, jeżeli chcesz zdecydować się na regały paletowe używane. Regały obsługuje się wózkami widłowymi lub specjalnymi suwnicami. Co ważne, regały paletowe używane cena, których jest obecnie bardzo atrakcyjna, mogą mieć dowolna wysokość. Wszystko dlatego, że ich obsługa jest możliwa przy użyciu urządzeń mechanicznych. Towary można składować więc nawet na wysokości 12 metrów. Wszystko to przekłada się na osiągnięcie bardzo pozytywnych rezultatów. Jak najbardziej uzyskać można wysokie zadowolenie z takiej właśnie sytuacji.

Regał paletowy

Warto podkreślić, że regały paletowe używane mają konstrukcję ramową. W związku z tym, że muszą wytrzymać duże obciążenia, ich konstrukcja musi być bardzo wytrzymała. Jak najbardziej, dzięki temu że wybierzesz wysokiej jakości używane regały paletowe, będziesz zadowolony z efektów, jakie osiągniesz. Przede wszystkim regały magazynowe paletowe używane charakteryzują się najlepszymi parametrami technicznymi, są bardzo dobrze wykonane, a ich wygląd nie budzi wątpliwości. Ponadto regały paletowe cennik mają bardzo atrakcyjny. Warto szukać ofert: używane regały paletowe sprzedam. Podkreślamy, że regał paletowy używany jest tak samo dobry jak nowy.


Regały paletoweRegały paletowe to najlepsze rozwiązanie w przypadku magazynów, gdzie konieczne jest składowanie różnych produktów na paletach typu euro lub typu przemysłowego. Są łatwe i szybkie w montażu, a przy tym niezwykle uniwersalne. Wszechstronny zakres profili i dodatków pozwala na umieszczenie każdego towaru na różnych wysokościach co umożliwia łatwy dostęp do produktów a także upraszcza kontrolę stanu magazynu. Rozmieszczenie i wysokość regałów jest uzależniona od typu podnośników, składowanego towaru i wielkości magazynu.

Regały paletowe i ich systemy
Regały paletowe posiadają dwa systemy: standardowy (pojedynczy) oraz podwójny, a wybór odpowiedniego systemu jest zależny od indywidualnych potrzeb klienta. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem dla regałów paletowych (rozmieszczenie regałów) jest układ z szerokim korytarzem. Wózki widłowe na przykład firmy STILL: boczne, czołowe oraz kompletacyjne służą obsługiwaniu tak rozmieszczonych regałów. Inną możliwością są magazyny wysokiego składowania, cechujące się wąskimi korytarzami i maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni magazynowej. Istnieje możliwość dopasowania regałów paletowych do różnych rozmiarów towarów i artykułów, a także do wagi ładunku. System pojedynczy ma zastosowanie do przechowywania artykułów, które posiadają różną wysokość, ale jednakową powierzchnię. Ponadto sprawdzają się w komisjonowaniu palet i pojemników. W systemie pojedynczym artykuły przechowuje się na dwóch poprzecznych belkach. Drugim rodzajem regałów paletowych jest system podwójny, który pozwala na umieszczenie obok siebie na podłużnych belkach wiele jednostek towarów.

Regały wjezdne i przejezdne
Rozwiązaniem dla przechowywania artykułów, które są wrażliwe na nacisk, są regały wjezdne i przejezdne umożliwiające ustawianie produktów jeden za drugim w głębi regału. Ten system doskonale się sprawdzi również jako magazyn sezonowy. Służy magazynowaniu jednorodnych towarów przy dużej ilości palet. Ten rodzaj regałów obsługuje się wózkami widłowymi: czołowymi lub bocznymi. Zaletą takiego systemu regałowego jest kompaktowe magazynowanie i dobre wykorzystanie przestrzeni.

Regały półkowe
Innym rodzajem są regały półkowe, które przeznaczone są do magazynowania małych części oraz towarów niezapakowanych na paletach. Ten system regałów składa się z elementów standardowych, ale także zawiera liczne dodatkowe akcesoria, co pozwala na zastosowanie wielu specjalnych kombinacji w zależności od potrzeb klienta, np. stworzenie regałów służących przechowywaniu opon i felg lub materiałów niebezpiecznych w kontenerach. Regały półkowe mogą być wyposażone w pochyłe półki lub przezroczyste skrzynki. Systemy regałów półkowych mogą być wielopiętrowe – osiągają nawet do 8 metrów wysokości, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Regały wsuwane i przepływowe Zastosowanie w magazynach regałów wsuwanych i przepływowych pozwala na zaoszczędzenie czasu i miejsca, co warunkowane jest automatycznym ruchem palet. Wsuwane pozwalają na rozładowywanie i ładowanie towarów po jednej stronie, a po zdjęciu palety dochodzi do pochyłu, wskutek czego towary automatycznie przesuwają się w stronę nadania. Regały przepływowe wyposażone są w prowadnicę rolkową, która umożliwia poruszanie się palet.

Regały wspornikowe i mobilne regały przesuwne
Do przechowywania towarów długich i wielkogabarytowych, np. płyt czy sztang, wykorzystywane są regały wspornikowe. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju regału jest możliwość zaprojektowania i stworzenia modelu zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Regały wspornikowe można skonstruować w każdym rozmiarze oraz dla każdego obciążenia. Mobilne regały przesuwne są montowane na specjalnych wagonach i wyposażone są w elektryczne silniki. Ruch regałów może być sterowany za pomocą systemu nadrzędnego lub pilota sterującego.

Sprawdź nasz konfigurator i kalkulator by zaprojektować swój magazyn

Konfigurator Kalkulator

Zamów regały

Zamów