Regały magazynowe

Regały przepływowe

Regały przepływowe stanowią nowoczesne i wygodne rozwiązanie, idealne w przypadku magazynów spożywczych, farmaceutycznych czy tekstylnych. Można zastosować je wszędzie tam, gdzie składowane są towary z krótkim terminem ważności. Na regałach przepływowych towary przemieszczają się za pomocą wmontowanych modułów rolkowych. Wszystko to sprawia, że zarządzanie produktami na regałach tego typu jest proste, bezproblemowe i odbywa się w sprawny sposób.

Regały Przepływowe - Dlamagazynu.pl zdjęcie nr 1

Regały przepływowe – konstrukcje do zadań specjalnych

Regały przepływowe zapewniają maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej znajdującej się w magazynie, za sprawą ograniczenia dróg transportowych. Składowanie odbywa się wg. zasad FIFO, czyli pierwsze weszło, pierwsze wyszło. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku składowania towarów z krótkim terminem ważności. Rotacja zapasów jest dzięki temu ciągła. Obsługa regału FIFO odbywa się niezależnie z dwóch stron, co pozwala na oszczędność miejsca przy manewrowaniu paletami. Strefy załadunkowa i rozładunkowa są odseparowane, co zwiększa bezpieczeństwo obsługi.

Regały przepływowe, a ściślej ujmując bieżnia, po której przesuwają się towary z ładunkami. Posiada stałe nachylenie 4% w stosunku do poziomu, co pozwala na skuteczne przemieszczanie się palet. Na regałach przepływowych można składować materiały o łącznym ciężarze nawet 1500 kg.

Dostarczamy regały paletowe przepływowe dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów, którymi można zarządzać dowolnymi wózkami widłowymi, przez co obsługa jest sprawna i niezawodna.

Jakie korzyści uzyskasz stawiając na regały przepływowe dostępne w ofercie DlaMagazynu?

Wprowadzając regały paletowe przepływowe do swojego magazynu dokonujesz fantastycznej inwestycji. Umożliwiają bezpieczne składowanie różnych towarów na wielu poziomach, co sprawia, że Twój magazyn jest wielofunkcyjny i dostosowany do potrzeb szeregu Klientów. Regały przepływowe grawitacyjne najlepiej dopasowują się do potrzeb branż oferujących towary o krótkim terminie przydatności do spożycia. Sukcesywna, regularna rotacja towarów powoduje, że załadunek i rozładunek jest bezproblemowy, szybki, a produkty nie zalegają na półkach.

Regał paletowy przepływowy wyróżnia się również kompaktową budową umożliwiającą wydajną pracę w magazynie. Oszczędzasz czas, a jednocześnie nie wykonujesz niepotrzebnych manewrów, aby dostać się do towaru umieszczonego na półce. Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę inwestując w regały przepływowe (definicja jest Ci dobrze znana) są także oszczędności w zakresie oświetlenia strefy załadunkowej i wyładunkowej. Możesz w jednym tunelu umieścić więcej palet niż w innym. Ponadto regały przepływowe poprzez szybką rotację towarów ograniczają czas, jaki należy spędzić w chłodni, co również wpływa na komfort pracowników.

Regały FIFO – wyposażenie, którego oczekujesz

Składowanie w systemie FIFO jest bardzo wygodne, praktyczne i szybkie. Dzięki nim staniesz się niezawodnym partnerem biznesowym branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej i wielu innych, których towary mają krótki termin przydatności do spożycia.

Zalety regałów przepływowych

Regały przepływowe bardzo dobrze sprawdzają się w magazynach przechowujących towary o krótkim terminie ważności. Można w nie zaopatrzyć magazyny współpracujące z wieloma branżami, m.in. farmaceutyczną oraz spożywczą.

Pracują w systemie FIFO

Są to regały FIFO, czyli pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi. Gwarantuje to skuteczną rotację towarów magazynowych na regałach przepływowych, bez przekroczenia ich terminu ważności.

Prosta manipulacja paletami

Regały magazynowe przepływowe umożliwiają sprawną rotację paletami. Prace odbywają się szybko i sprawnie, dzięki możliwości pobierania towarów z obu stron regału.

Brak utrudnień

Palety na regały paletowe przepływowe można umieszczać bezpośrednio z korytarza roboczego.

Optymalna kontrola stanu magazynowego

Regał paletowy przepływowy jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także sprawdzanie stanu magazynowego nie stanowi większego problemu. Można na nim składować różnorodny asortyment.

Jeden tunel, wiele palet

Ogromną zaletą przepływowych regałów magazynowych jest możliwość składowania dużej ilości palet w jednym tunelu. Maksymalnie wykorzystujesz dostępną przestrzeń użytkową. Pojemność Twojego magazynu zwiększa się.

Niskie koszty energii

Ceny energii, szczególnie dla biznesu, rosną z miesiąca na miesiąc. Wybierając regały przepływowe, najintensywniejsze oświetlenie możesz zastosować w miejscach rozładunku i załadunku. Szybka rotacja towarów powoduje, że koszty prowadzenia chłodni są również mniejsze.

Bezpieczny magazyn

Regały FIFO umożliwiają stworzenie oddzielnej strefy rozładunku i załadunku, co zwiększa bezpieczeństwo zarządzania towarami.

Regały przepływowe – rodzaje, które znajdziesz w ofercie DlaMagazynu

Idealny system do składowania towarów nie istnieje? Być może. Natomiast masz szansę wybrać konstrukcję, która jak najbardziej Ci to ułatwi. Postawić możesz na zróżnicowane pod względem funkcjonalności regały przepływowe. Rodzaje dostępne w naszej ofercie umożliwiają perfekcyjne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej w magazynie.

Regały rolkowe

W jednej konstrukcji zostały połączone cechy, jakie posiadają regały typu push back, wjezdne oraz Pallet Shuttle. Palety układa się z jednej strony regału, a następnie siłą grawitacji są przesuwne po rolkach aż do momentu, gdy możliwy jest ich wyładunek. Zarządzanie nimi odbywa się zgodnie z zasadą FIFO.

Regały przepływowe z napędem wymuszonym

Ich obsługa odbywa się wyłącznie z użyciem maszyn. Nie ma bezpośredniego dostępu do wszystkich towarów, ale zyskujesz maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Pniesz się w górę znacznie wyżej, niż stawiając na regały statyczne. Zarządzanie towarami odbywa się zgodnie z zasadą FIFO.

Regały przepływowe z napędem częściowo wymuszonym

Dla niektórych właścicieli magazynów bardzo ważny jest bezproblemowy dostęp do wszystkich składowanych towarów, a regały przepływowe z napędem częściowo wymuszonym to gwarantują. Obowiązuje tu zasada LIFO.

Regały typu push back

Uproszczona wersja regałów przepływowych paletowych. Mechanizm ich działania polega na umieszczaniu palet na wózkach popychanych wzdłuż szyn jezdnych. Idealnie sprawdzają się w magazynach o średniej rotacji towarów, pomagają perfekcyjnie zagospodarować przestrzeń magazynową, a na każdym ich poziomie można składować inną jednostkę magazynową. Regały typu cart push back są odpowiedzią na potrzeby wielu właścicieli magazynów.

Przepływowe regały FIFO

Istnieje możliwość zamówienia regału przepływowego działającego w systemie FIFO: ostatnie weszło, pierwsze wyszło. Załadunek i rozładunek odbywa się z jednej strony regału. Każda załadowana paleta popycha kolejną w głąb regału. Prędkość przesuwania palet jest kontrolowana przez rolki hamujące, dlatego regał paletowy przepływowy jest bezpieczny w obsłudze, nie stanowi zagrożenia dla pracowników, jeżeli tylko przestrzegane są należyte zasady bezpieczeństwa. Regały przepływowe w systemie FIFO magazynują palety szybko i sprawnie.

Wyposażenie do regałów przepływowych

Bogata oferta wyposażenia dodatkowego przygotowana przez DlaMagazynu sprawia, że regały paletowe przepływowe zyskują funkcjonalność dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wykorzystać można m.in.

  • separatory dla głębokich kanałów przepływowych,
  • ręczne lub nożne systemy przesuwania palet.

Każda jednostka paletowa może zyskać dodatkowe funkcje, dzięki którym regały przepływowe będą jeszcze prostsze w obsłudze.

Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź