Regały magazynowe

Regały wspornikowe

W magazynie chcesz składować długie ładunki? Musisz wyposażyć się w regały wspornikowe. Ta prosta konstrukcja, która składa się z kolumn i ramion gwarantuje łatwe składowanie, jak i rozładunek specyficznych towarów.

Regały wsporcze zapewniają doskonały sposób składowania towarów dłużycowych, takich jak pręty, rury czy płyty. Charakteryzują się prostą budową i montażem. Możesz zdecydować się na lekką, średnią lub ciężką wersję tego systemu, w zależności od tego, jakie materiały faktycznie będą na tych regałach składowane. Określając to, dopasujesz system do swoich potrzeb.

 

Regały Wspornikowe, Dłużycowe, Wsporcze - Dlamagazynu.pl zdjęcie nr 1

Jakie zalety mają regały wspornikowe?

Prosta i wytrzymała konstrukcja, jaką posiadają regały wspornikowe pozwala na składowanie długich elementów, takich jak rury, belki, deski czy arkusze blach. Jeżeli właśnie takie przedmioty przechowujesz w magazynie, regały dłużycowe powinny stanowić obowiązkowy element wyposażenia tej przestrzeni.

W przypadku regałów wspornikowych, składowanie może odbywać się po jednej lub dwóch stronach regału. Lekkie ładunki umieszczane na regałach wspornikowych mogą być obsługiwane ręcznie, natomiast ciężkie za pomocą wózków widłowych. Zarządzanie odbywa się więc w sposób w pełni dopasowany do potrzeb użytkownika.

Wśród największych zalet, jakie posiadają regały wspornikowe można wymienić:

 • nieograniczony dostęp do wszystkich towarów znajdujących się na półkach,
 • regały wspornikowe można przekształcić w regały paletowe,
 • regał wsporczy może mieć dowolną długość,
 • regały wspornikowe można dopasować do dowolnego materiału, który ma być na nich składowany,
 • regały dłużycowe posiadają specjalne ograniczniki zewnętrzne, które uniemożliwiają towarom zsuwanie się.

Regały wsporcze – co warto wiedzieć?

Jeżeli chcesz wprowadzić regały wspornikowe do swojego magazynu, nie będzie z tym większych problemów. Wystarczy przymocować wsporniki, na których będzie układany towar. Odstęp między poszczególnymi wspornikami regału wspornikowego jest zależny od planowanego obciążenia oraz sztywności składowanych produktów.

Regały wspornikowe lekkie

Jeżeli Twój magazyn zarządza przede wszystkim długimi i lekkimi przedmiotami, możesz postawić na regały dłużycowe w wersji lekkiej. Są idealne do składowania lekkich i długich towarów. Umożliwiają składowanie produktów w pozycji pionowej, jeden na drugim, a jednocześnie dostęp do nich na wszystkich poziomach jest nieograniczony. Najczęściej regały magazynowe wspornikowe są wykorzystywane do składowania długich belek drewnianych oraz rur. Umożliwiają bezpieczne ich przechowywanie, bez ograniczeń co do dostępu.

Możesz zdecydować się na dwa warianty regałów wspornikowych lekkich:

 • jednostronne – ustawiane przy ścianie,
 • dwustronne – dostęp do towarów jest możliwy od przodu oraz od tyłu.

Modułowa konstrukcja, jaką posiada każdy regał dłużycowy powoduje, że w każdej chwili możesz dokupić kolejny segment i rozbudować tym samym przestrzeń do składowania w swoim magazynie.

Regały magazynowe wspornikowe ciężkie

Charakterystyczną cechą regałów wspornikowych ciężkich jest brak słupów ograniczających powierzchnię składowania. W tym przypadku jest to niezwykle istotne ze względu na konieczność przechowywania długich towarów na przestrzeni bez dodatkowych ograniczeń. Regały wspornicze ciężkie idealnie sprawdzają się do składowania towarów nieporęcznych, o nietypowych rozmiarach oraz kształtach. Efektywnie wykorzystują przestrzeń magazynową, towary można układać jeden na drugim, jednocześnie mając nadal dostęp do każdej z paczek.

Każdy regał wspornikowy jest w stanie pomieścić:

 • meble,
 • materiały budowlane,
 • rury,
 • profile,
 • listwy drewniane,
 • panele podłogowe.

Regały dłużycowe gwarantują dobrą widoczność każdego ze składowanych towarów, można z ich pomocą wykorzystać całkowitą wysokość magazynu. Poziomy składowania są ponadto regulowane, a każde z proponowanych rozwiązań dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Podobnie jak w przypadku regałów lekkich, również ciężkie proponowane są w wariancie jednostronnym oraz dwustronnym.

W naszej ofercie dostępne są nie tylko regały magazynowe wspornikowe, ale także inne typy regałów paletowych.

 

Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź