Wszystkie aktualności

Magazyn automatyczny – zalety, projekt, decyzje do podjęcia

Automatyczne magazyny cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na szybkość realizacji części procesów logistycznych. Wykorzystuje się w nich nowoczesne urządzenia takie, jak układnice, systemy transportu szynowego oraz przenośniki. Praca rąk ludzkich jest zastępowana przez maszyny. W ciągle rozwijającym się świecie automatyzacja magazynów jest nieunikniona.

Dlaczego warto zdecydować się na magazyn automatyczny?

Stawiając na magazyn automatyczny możesz wiele zyskać. Przede wszystkim szereg procesów ulega usprawnieniu, składowanie i kompletacja produktów nie są już czasochłonne. Wiele firm docenia wydajność i szybkość realizacji wielu zadań magazynowych. Urządzenia mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiąże się to z mniejszymi kosztami zatrudnienia, ponieważ obsługa ładunków odbywa się bez ingerencji pracowników. Pozwala to na oddelegowanie części pracowników do zadań o większym znaczeniu dla rozwoju firmy.

Automatyzacja magazynu wpływa także na bezpieczeństwo pracowników, jak i ładunków. W tych przestrzeniach zdarza się mniej wypadków. Ponadto możliwa jest inwentaryzacja w czasie rzeczywistym oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Zanim podejmiesz decyzję o pełnej automatyzacji magazynu, warto skontaktować się z firmą, dzięki której zyskasz wszystkie niezbędne systemy. Poznając technologię, zapoznając się z jej działaniem podejmiesz racjonalną decyzję faktycznie ułatwiającą realizację wielu zadań w magazynie.

Co musisz wziąć pod uwagę decydując się na automatyzację magazynu?

System automatyczny do magazynu musisz dobrać biorąc pod uwagę kilka ważnych aspektów swojej działalności. Przede wszystkim znaczenie ma rodzaj składowanych towarów, ich ilość, jak i częstotliwość wysyłek i przyjmowania nowych.

Musisz także zwrócić uwagę na kształt budynku, jego wymiary, wytrzymałość posadzek oraz ogólną architekturę, z którą masz do czynienia. Wpływ na dobór systemu powinny mieć także dotychczas stosowane regały magazynowe, urządzenia transportu bliskiego, a także wszelkie inne systemy, z jakich do tej pory korzystało się.

Poddając analizie dotychczasowe funkcjonowanie magazynu, będziesz w stanie wdrożyć nowe rozwiązania w sposób świadomy i faktycznie przyczyniający się do poprawy i przyspieszenia realizacji procesów logistycznych.

W magazynach zautomatyzowanych najczęściej stosuje się regały z bezpośrednim dostępem oraz akumulacyjne. Można stosować je naprzemiennie, w celu uzyskania najlepszych efektów ze składowania towarów.

Jeżeli myślisz o automatyzacji magazynu, skonsultuj się z ekspertem

Świadoma automatyzacja magazynu przyniesie wiele realnych korzyści dla Twojego biznesu. Warto przed wdrożeniem konkretnych rozwiązań skontaktować się z ekspertem w celu ustalenia, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby przyspieszyć procesy logistyczne i je usprawnić.

Korzystając z wiedzy doświadczonego eksperta możesz uruchomić zautomatyzowany magazyn w sposób kompleksowy. Pozwoli to Twojej firmie umocnić się na rynku i wyprzedzić konkurencję.

Magazyn Automatyczny – Zalety, Projekt, Decyzje Do Podjęcia - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź