Wszystkie aktualności

Magazyn automatyczny – zalety, projekt, decyzje do podjęcia

Magazyny automatyczne cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na szybkość realizacji części procesów logistycznych. Wykorzystuje się w nich nowoczesne urządzenia takie jak automatyczne regały magazynowe, układnice, systemy transportu szynowego oraz przenośniki. Praca rąk ludzkich jest zastępowana przez maszyny. W ciągle rozwijającym się świecie automatyzacja magazynów jest nieunikniona.

Dlaczego warto zdecydować się na magazyn automatyczny?

Stawiając na magazyn automatyczny, możesz wiele zyskać. Przede wszystkim szereg procesów ulega usprawnieniu, a składowanie i kompletacja produktów nie są tak czasochłonne, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wiele firm docenia wydajność i szybkość realizacji zadań magazynowych. Automatyzacja w magazynie sprawia, że urządzenia mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiąże się to z mniejszymi kosztami zatrudnienia, ponieważ obsługa ładunków odbywa się bez ingerencji pracowników. Innymi słowy, automatyzacja w magazynach pozwala na oddelegowanie części pracowników do zadań o większym znaczeniu dla rozwoju firmy.

Magazyn automatyczny ma również wpływ na bezpieczeństwo pracowników, jak i ładunków. W tych przestrzeniach zdarza się mniej wypadków. Ponadto możliwa jest inwentaryzacja w czasie rzeczywistym oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Zanim podejmiesz decyzję o pełnej automatyzacji magazynu, warto skontaktować się z firmą, dzięki której zyskasz wszystkie niezbędne systemy, jak chociażby automatyczne regały magazynowe. Poznając technologię i zapoznając się z jej działaniem, podejmiesz racjonalną decyzję faktycznie ułatwiającą realizację wielu zadań w magazynie.

Jakie zalety ma magazyn automatyczny?

Jeżeli zdecydujesz się zainwestować w automatyczne regały magazynowe, możesz osiągnąć wiele zauważalnych korzyści dla własnego biznesu. Przede wszystkim Twoja działalność będzie opierała się na:

  • szybkim realizowaniu zamówień,
  • precyzyjnym zarządzaniu zamówieniami,
  • efektywnym wykorzystaniu pojemności magazynu,
  • bezpieczeństwie dla pracowników.

Automatyzacja w magazynie, choć początkowo może wiązać się ze zwiększonymi kosztami inwestycyjnymi, z czasem przyczyni się do obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Zwiększysz jednocześnie produktywność swoich działań, obsłużysz większą ilości Klientów. Automatyzacja magazynów to przyszłość. Warto wkroczyć w nią już dziś.

Automatyczne regały magazynowe – fakty i mity

Automatyzacja w magazynach jest tematem poruszanym już od wielu lat. Przez ten czas pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, które sprawiają, że na regały automatyczne magazynowe nie decydują się aż tak chętnie wszyscy właściciel magazynów. Czas obalić mity, które psują branżę i hamują jej rozwój.

Mit 1: Automatyczny magazyn wysokiego składowania jest mało elastyczny

Wiele osób obawia się, że inwestując w automatyczny regał magazynowy, zamykają sobie drogę do zmian w magazynie. To absolutnie nieprawda. Jeżeli tylko zakup zostanie podparty odpowiednimi analizami, można będzie zainwestować w systemy, które rozwijają się wraz z przedsiębiorcą, umożliwiają skuteczną konfigurację zależną od potrzeb.

Mit 2: Inwestycja w regały magazynowe automatyczne wiąże się z długim czasem zwrotu

Jeżeli chcesz prowadzić magazyn, który odnosi sukcesu, magazyn wysokiego składowania automatyczny jest drogą, którą warto podążać. To przyszłość, od której żaden dobrze prosperujący przedsiębiorca nie powinien uciekać.

Mit 3: Automatyczne magazyny pojemnikowe nie są rozwiązaniem dla każdego

Automatyczne magazyny mają zdolność do pełnego dopasowywania się do branży, w której są stosowane. Każde przedsiębiorstwo może z nich skorzystać, wybierając dogodny dla siebie proces logistyczny.

Co musisz wziąć pod uwagę, decydując się na automatyzację magazynu?

System automatyczny do magazynu musisz dobrać, biorąc pod uwagę kilka ważnych aspektów swojej działalności. Przede wszystkim znaczenie ma rodzaj składowanych towarów, ich ilość, jak i częstotliwość wysyłek i przyjmowania nowych.

Musisz także zwrócić uwagę na kształt budynku, jego wymiary, wytrzymałość posadzek oraz ogólną architekturę, z którą masz do czynienia. Wpływ na dobór systemu powinny mieć także dotychczas stosowane regały magazynowe, urządzenia transportu bliskiego, a także wszelkie inne systemy, z jakich do tej pory korzystałeś.

Poddając analizie dotychczasowe funkcjonowanie magazynu, będziesz w stanie wdrożyć nowe rozwiązania w sposób świadomy i faktycznie przyczyniający się do poprawy i przyspieszenia realizacji procesów logistycznych.

W magazynach zautomatyzowanych najczęściej stosuje się automatyczne regały magayznowe z bezpośrednim dostępem oraz akumulacyjne. Można stosować je naprzemiennie, w celu uzyskania najlepszych efektów ze składowania towarów.

Jeżeli myślisz o automatyzacji magazynu, skonsultuj się z ekspertem

Świadoma automatyzacja magazynu przyniesie wiele realnych korzyści dla Twojego biznesu. Warto przed wdrożeniem konkretnych rozwiązań skontaktować się z ekspertem w celu ustalenia, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby przyspieszyć procesy logistyczne i je usprawnić.

Korzystając z wiedzy doświadczonego eksperta, możesz uruchomić zautomatyzowany magazyn w sposób kompleksowy. Pozwoli to Twojej firmie umocnić się na rynku i wyprzedzić konkurencję.

Magazyn Automatyczny - Czym Jest I Czy Warto? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź