Wyposażenie, które musi znaleźć się w Twoim magazynie. Przegląd niezbędnych akcesoriów magazynowych

Prawidłowo wyposażony magazyn wpływa pozytywnie na efektywność pracy oraz jakość przechowywania towarów. Akcesoria magazynowe stanowią kluczową rolę w przebiegu całego procesu logistycznego. Im lepsze usprawnienia wybierzesz, tym Twój magazyn będzie działał w bardziej profesjonalny sposób.

W tym artykule prześledzimy najważniejsze akcesoria magazynowe, w jakie musisz się wyposażyć, jeżeli chcesz, aby Twój magazyn zyskał miano profesjonalnego. Rzecz jasna najważniejszym wyposażeniem magazynu są regały, ale bez funkcjonalnych dodatków nie są w stanie składować towarów w bezpieczny i funkcjonalny sposób. Co musisz kupić, aby polepszyć codziennego użytkowanie magazynu?

Pojemniki i inne akcesoria magazynowe

Pojemniki i akcesoria magazynowe dostępne obecnie na rynku są idealnym rozwiązaniem pozwalającym na bezpieczne przechowywanie małych produktów, szczególnie tych bardzo zróżnicowanych. Wprowadzając je do przestrzeni magazynowej będziesz w stanie utrzymać ład i porządek na regałach, a dostęp do poszczególnych towarów będzie bezproblemowy.

Do pojemników możesz dokupić różnego rodzaju listwy i stojaki, które zapewnią sprawne i bezproblemowe przechowywanie opakowań, w sposób bezpieczny i funkcjonalny. Używając ich we właściwy sposób maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń magazynową i znacznie ograniczysz czas potrzebny na zarządzanie magazynem.

Oznaczenie produktów

Wyraźne oznaczenie asortymentu pozwala na sortowanie go wg. kategorii, a następnie umieszczanie w odpowiednich działach. Jeżeli regały podzielisz na sekcje, uzyskasz świetny sposób na błyskawiczne wyszukiwanie towarów.

Oznaczenie asortymentu w znaczący sposób przyspiesza pracę. W ciągu kilku minut pracownik będzie w stanie wyszukać wszystkie towary przeznaczone do transportu. Ważne jest, by oznaczenia były wyraźne, bardzo dobrze widoczne i przede wszystkim zrozumiałe dla pracowników. Potrzebne jest przeprowadzenie szkolenia ze znajomości oznaczeń zastosowanych w magazynie.

Zabezpieczenie regałów poprzez osłony

Ważnym elementem wyposażenia magazynu są osłony do regałów. Dostępne są w wielu praktycznych wariantach. Chronią krawędzie regałów przed wózkami widłowymi. Najpełniejsze zabezpieczenie stanowią ramy końcowe, relingi typu C oraz bloki zabezpieczające.

Do dyspozycji są także osłony kolumn i słupów, które chronią regały przed pojazdami transportowymi i wózkami widłowymi. Proponowane są także pionowe osłony regałów.

Odbojnice jako dodatkowe wyposażenie magazynu

Odbojnice proste i narożne służą do oddzielania ruchu osób od ścieżki wyznaczonej dla wózków widłowych i innych pojazdów. Gwarantują bezpieczeństwo dla pracowników oraz towarów.

Bezpieczeństwo w magazynie jest najważniejsze

Decydując się na zakup akcesoriów magazynowych, zwiększasz bezpieczeństwo w swoim magazynie, usprawniasz w nim pracę, a także zmniejszasz ryzyko uszkodzeń, które mogą być w efekcie bardzo kosztowe. Warto stawiać na wysokiej jakości akcesoria, które wpłyną pozytywnie na zarządzanie magazynem.

Czytaj także

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Regały półkowe są najprostszym rozwiązaniem do magazynowania, na jakie możesz się zdecydować. Stworzysz dzięki nim wygodne miejsce do przechowywania, bez większych problemów. Decyzją, jaką musisz podjąć w pierwszej kolejności jest to, czy kupisz nowe, czy używane...

czytaj dalej
Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Palety są podstawowym narzędziem wykorzystywanym w transporcie, aby zapewnić sztywną podstawę pod przewożone ładunki. Zaprojektowane są w taki sposób, aby bez żadnych problemów można je było obsługiwać z pomocą wózków widłowych. Dostępne są różne rodzaje palet,...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX