Wszystkie aktualności

Wyposażenie, które musi znaleźć się w Twoim magazynie. Przegląd niezbędnych akcesoriów magazynowych

Prawidłowo wyposażony magazyn wpływa pozytywnie na efektywność pracy oraz jakość przechowywania towarów. Akcesoria magazynowe stanowią kluczową rolę w przebiegu całego procesu logistycznego. Im lepsze usprawnienia wybierzesz, tym Twój magazyn będzie działał w bardziej profesjonalny sposób.

W tym artykule prześledzimy najważniejsze akcesoria magazynowe, w jakie musisz się wyposażyć, jeżeli chcesz, aby Twój magazyn zyskał miano profesjonalnego. Rzecz jasna najważniejszym wyposażeniem magazynu są regały, ale bez funkcjonalnych dodatków nie są w stanie składować towarów w bezpieczny i funkcjonalny sposób. Co musisz kupić, aby polepszyć codziennego użytkowanie magazynu?

Pojemniki i inne akcesoria magazynowe

Pojemniki i akcesoria magazynowe dostępne obecnie na rynku są idealnym rozwiązaniem pozwalającym na bezpieczne przechowywanie małych produktów, szczególnie tych bardzo zróżnicowanych. Wprowadzając je do przestrzeni magazynowej będziesz w stanie utrzymać ład i porządek na regałach, a dostęp do poszczególnych towarów będzie bezproblemowy.

Do pojemników możesz dokupić różnego rodzaju listwy i stojaki, które zapewnią sprawne i bezproblemowe przechowywanie opakowań, w sposób bezpieczny i funkcjonalny. Używając ich we właściwy sposób maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń magazynową i znacznie ograniczysz czas potrzebny na zarządzanie magazynem.

Oznaczenie produktów

Wyraźne oznaczenie asortymentu pozwala na sortowanie go wg. kategorii, a następnie umieszczanie w odpowiednich działach. Jeżeli regały podzielisz na sekcje, uzyskasz świetny sposób na błyskawiczne wyszukiwanie towarów.

Oznaczenie asortymentu w znaczący sposób przyspiesza pracę. W ciągu kilku minut pracownik będzie w stanie wyszukać wszystkie towary przeznaczone do transportu. Ważne jest, by oznaczenia były wyraźne, bardzo dobrze widoczne i przede wszystkim zrozumiałe dla pracowników. Potrzebne jest przeprowadzenie szkolenia ze znajomości oznaczeń zastosowanych w magazynie.

Zabezpieczenie regałów poprzez osłony

Ważnym elementem wyposażenia magazynu są osłony do regałów. Dostępne są w wielu praktycznych wariantach. Chronią krawędzie regałów przed wózkami widłowymi. Najpełniejsze zabezpieczenie stanowią ramy końcowe, relingi typu C oraz bloki zabezpieczające.

Do dyspozycji są także osłony kolumn i słupów, które chronią regały przed pojazdami transportowymi i wózkami widłowymi. Proponowane są także pionowe osłony regałów.

Odbojnice jako dodatkowe wyposażenie magazynu

Odbojnice proste i narożne służą do oddzielania ruchu osób od ścieżki wyznaczonej dla wózków widłowych i innych pojazdów. Gwarantują bezpieczeństwo dla pracowników oraz towarów.

Bezpieczeństwo w magazynie jest najważniejsze

Decydując się na zakup akcesoriów magazynowych, zwiększasz bezpieczeństwo w swoim magazynie, usprawniasz w nim pracę, a także zmniejszasz ryzyko uszkodzeń, które mogą być w efekcie bardzo kosztowe. Warto stawiać na wysokiej jakości akcesoria, które wpłyną pozytywnie na zarządzanie magazynem.

Wyposażenie, Które Musi Znaleźć Się W Twoim Magazynie. Przegląd Niezbędnych Akcesoriów Magazynowych - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź