Wszystkie aktualności

Regały magazynowe wysokiego składowania – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Główną funkcją w każdym magazynie jest bezpieczne składowanie towarów, które oczekują na zamówienia klientów. Ich właściwe rozplanowanie i rozmieszczenie na regałach wpłynie na poziom bezpieczeństwa przechowywania nawet przez dłuższy czas. Doskonale sprawdzą się do tego regały wysokiego składowania. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Regały magazynowe wysokiego składowania

Regały paletowe wysokiego składowania pozwalają na optymalne wykorzystanie zabudowy magazynu, co znacząco zwiększa pojemność przeznaczoną do składowania. Jest to optymalne rozwiązanie, na które może zdecydować się każdy właściciel magazynu. Regały wysokiego składowania cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na efektowne zagospodarowanie przestrzeni, a także gwarantowany podwyższony poziom bezpieczeństwa dla towarów. Umożliwiają utrzymanie płynności przepływu towarów w łańcuchu dostaw.

Rodzaje regałów wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania wyróżniają się wielkogabarytową budową. Jest możliwości składowania na nich wielu jednostek paletowych jednocześnie. Ciekawym typem regałów wysokiego składowania są regały wspornikowe. Do ich wnętrza mogą wjeżdżać wózki jezdniowe przeznaczone do układania towarów.

Regały wjezdne

Umieszczanie i pobieranie palet odbywa się tylko z jednej strony regału.

Regały przejezdne

Jednostki paletowe umieszczane są z jednej strony, a pobierane z drugiej.

Wzbogacając wyposażenie magazynów wysokiego składowania o regały o różnych funkcjonalnościach, masz szansę obsługiwać wiele typów towarów dla zróżnicowanych grup Klientów. Im szerszą działalność prowadzisz, tym bardziej zróżnicowane powinny być posiadane przez Ciebie regały wysokiego składowania. Wymiary jesteś w stanie zazwyczaj dowolnie dopasować do własnych potrzeb.

Kiedy najlepiej sprawdzają się regały wysokiego składowania?

Regał magazynowy wysokiego składowania może mieć obecnie nawet powyżej 40 metrów, dlatego jego wykorzystanie w niemal każdym obiekcie jest jak najbardziej możliwe, w zależności od Twoich potrzeb. Standardowo w magazynach stosowane są jednak regały magazynowe wysokiego składowania, mające do 14 m wysokości, które obsługuje się wózkami trójstronnymi. Jeżeli postawisz na wyższą konstrukcję, musisz pamiętać o potrzebie zainwestowania w system zautomatyzowany do układania towarów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie regałów wysokiego składowania?

Pamiętaj, aby przy zakupie regałów magazynowych wysokiego składowania zwrócić uwagę na dołączoną dokumentację, informacje o parametrach technicznych oraz kwestiach bezpieczeństwa. To wszystko ma wpływ na bezproblemowe użytkowanie konstrukcji. Dokumenty, jakie otrzymasz przy zakupie regałów wysokiego składowania, powinny zawierać nazwę i oznaczenia pozwalające na identyfikację modelu oraz weryfikację producenta. Istotny jest numer fabryczny i rok produkcji. Dokumentacja powinna także zawierać instrukcję montażu.

Do każdego regału magazynowego muszą zostać dostarczone informacje o zakresie przeprowadzanych badań technicznych i wynikach, które dopuszczają do ich bezproblemowego użytkowania.

Danymi, które powinny Cię szczególnie interesować, są dopuszczalne obciążenie danej konstrukcji. Prowadząc profesjonalną działalność, musisz wiedzieć, ile regały są w stanie wytrzymać, aby nie przesadzić z ilością umieszczanych na nich towarów.

Przed rozpoczęciem korzystania z regałów wysokiego składowania zapoznaj się z podstawowymi zasadami ich użytkowania. Wiele kwestii, jakie załącza producent, mają wpływ na ograniczenie ryzyka związanego z nieszczęśliwymi wypadkami w magazynie. Przeciążenie regałów jest jedną z opcji, na którą w szczególności warto zwrócić uwagę. Jeżeli o tym zapomnisz, w magazynie może dojść do prawdziwej tragedii, nie tylko związanej z uszkodzeniem regałów i towarów, ale także związanej z zagrożeniem bezpieczeństwa dla pracowników.

Doświadczenie produkcyjne kluczowe dla klienta

Jak kupować to tylko od sprawdzonego dostawcy. Taką zasadą kieruje się wielu klientów, i bardzo dobrze. Umożliwia to zakup regałów wysokiego składowania, które posłużą przez wiele lat, a jednocześnie spełnią wszystkie oczekiwania, jeżeli chodzi o kwestie formalne. Przechowywanie towarów nie będzie stanowiło większego problemu, a profesjonalne rozwiązania logistyczne w Twoim magazynie staną się faktem.

Najlepszej jakości regały wysokiego składowania mogą znosić bardzo duże obciążenia, maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń użytkową, a jednocześnie umożliwiają bezpieczne składowanie ładunków.

Oferowane przez najlepszych producentów rozwiązania, są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa i efektywną inwestycję.

Jak bezpiecznie obsługiwać regały do wysokiego składowania?

Bezpieczeństwo w magazynie powinno mieć nadrzędne znaczenie dla każdego pracodawcy. Niezależnie czy inwestujesz w regały niskiego składowania, czy wysokiego, o pewne kwestie musisz zadbać. Jeżeli jednak towary są przechowywane na tak dużych wysokościach, występuje podwyższone ryzyko awarii czy wypadków. Zabezpieczenie regałów wysokiego składowania jest kluczowe.

Przeglądy regałów wysokiego składowania

Koniecznie należy regularnie wykonywać przeglądy regałów wysokiego składowania, w trakcie których można wykryć ewentualne nieprawidłowości w ich strukturze. Szybka reakcja możesz uchronić przed poważnym wypadkiem. Trzeba mieć świadomość, że załamanie się choćby jednej palety na takiej konstrukcji skutkuje ogromną katastrofą, ponieważ spadając, będzie uszkadzała kolejne poziomy.

Kontrola pracowników

Operator wózków widłowych ze szczególną ostrożnością musi poruszać się w obrębie regałów wysokiego składowania. Nie może powodować trwałego uszkodzenia słupów poprzez nieuwagę. Można oczywiście stosować odbojniki oraz inne zabezpieczenia, ale to rozwaga pracowników ma największe znaczenie.

Oznaczenia regałów wysokiego składowania

Dla zwiększenia bezpieczeństwa w magazynie warto stosować oznaczenia regałów wysokiego składowania, na których należy określić maksymalne dopuszczalne obciążenie. Oznaczenia należy umieścić w widocznych miejscach, aby każdy pracownik mógł się z nimi zapoznać w dowolnym momencie.

Automatyczne regały wysokiego składowania

Automatyzacja procesów składowania już występuje, ale jest to również absolutna przyszłość. Każdy nowoczesny magazyn powinien inwestować w pełni zautomatyzowane regały wysokiego składowania. Producent, z którego usług skorzystasz, jeżeli tylko ma takie systemy, jest godny zaufania. Wie, czego potrzebuje branża magazynowa.

Regały do składowania w wersji automatycznej maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynową, obniżają koszty pracy, a także poprawią szybkość realizacji operacji. Zawsze dobrą inwestycją jest automatyczny regał wysokiego składowania. Wymiary może mieć dokładnie takie, jakich oczekujesz, a to zapewni pełne dopasowanie do potrzeb.

Regały Wysokiego Składowania – Na Co Zwrócić Uwagę Przy Zakupie zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź