Wszystkie aktualności

Jak układ przestrzenny magazynu wpływa na pracę operatorów wózków widłowych?

Każdy właściciel magazynu chce maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń użytkową, szczególnie, gdy jego biznes rozwija się i pojawia się coraz więcej palet do układania na regałach. Nie może zdarzyć się sytuacja, gdy miejsca zaczyna brakować. Reorganizacja przestrzeni magazynowej jest dobrym sposobem na tanie rozbudowanie magazynu. Trzeba jednak pamiętać, aby nowy układ przestrzenny nie zakłócił pracy operatorów wózków widłowych.

Podstawą przy reorganizacji magazynu jest nie tylko wybranie wysokiej jakości regałów magazynowych, antresol magazynowych oraz akcesoriów dodatkowych, ale przede wszystkim zakupienie nowych wózków widłowych, które mogą pracować w bardzo wąskich korytarzach.

Regały magazynowe, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń magazynową

W sprzedaży dostępnych jest wiele systemów magazynowych, z których możesz skorzystać, aby zaplanować profesjonalne składowanie towarów. Ważne jest, aby dopasować regały do magazynowego asortymentu oraz jednostki ładunkowej. Trzeba także wziąć pod uwagę wielkość składowanych zapasów, wykorzystywane technologie magazynowe oraz metody obsługi regałów. Na szczególną uwagę zasługuje dobór regałów, które mają tworzyć wąskie korytarze. Tutaj trzeba porównać ich możliwości z dostępnymi w sprzedaży wózkami widłowymi.

Te regały magazynowe pozwolą na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w magazynie:

  • regały paletowe – konwencjonalne rozwiązanie dopasowane do różnych form składowania towarów, można dokupić praktyczne akcesoria dodatkowe,
  • regały wysokiego składowania – maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej w górę.

Jakie strefy powinien posiadać każdy profesjonalny magazyn?

Układ magazynu powinien obejmować:

  • strefę załadunku i rozładunku,
  • strefę przyjmowania towarów,
  • strefę magazynowania towarów,
  • strefę kompletacji zamówień,
  • strefę wysyłki.

Wózki widłowe typu Reach Truck

W tego typu wózki widłowe zainwestuj, jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń użytkową i poruszać się między regałami bezpiecznie. Wózki widłowe typu Reach Truck odznaczają się wysoką wydajnością, zapewniają szybką i bezproblemową obsługę i są w stanie podnosić towary na duże wysokich.

Jak Układ Przestrzenny Magazynu Wpływa Na Pracę Operatorów Wózków Widłowych? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź