Wszystkie aktualności

Palety metalowe słupkowe – co warto wiedzieć?

Palety metalowe słupkowe to produkt wysokiej jakości stanowiący ważny element wyposażenia magazynu, hali produkcyjnej oraz sortowni. Ich konstrukcja pozwala na transport i magazynowanie zróżnicowanego asortymentu: towarów na europaletach, profili oraz rur.

Co to są palety słupkowe?

Palety metalowe w wersji słupkowej wyróżniają się solidną, kwadratową podstawą wraz z zestawem przymocowanych rur nośnych. Powierzchnia jest ocynkowana ogniowo, co sprawia, że można użytkować je w najtrudniejszych warunkach w zewnętrznych magazynach, a także na dużych halach załadunkowych.

Słupkowa budowa ułatwia montaż i demontaż. Proces odbywa się w sposób bezpieczny i bezproblemowy.

Konstrukcje dostępne są w wielu wariantach pod względem wymiarów. Modele wyróżniają się obciążeniem do 1000, 1500 lub 2000 kg, a rury narożne będące ważną częścią konstrukcji mają długość 1050, 1400, 1680 lub 2100 mm. Bez żadnych problemów udaje się dostosować konstrukcję do aktualnych potrzeb.

Gdzie znajdują zastosowanie palety słupkowe z metalu?

Paletę słupkową można zastosować jako alternatywę dla klasycznych regałów magazynowych. Odznacza się wielofunkcyjnością. Wykorzystać ją można do transportu różnego rodzaju towarów, ale sprawdza się także do składowania rozmaitego asortymentu m.in. długich rur, profili oraz rolek tkaninowych.

Palety stalowe są kompatybilne z europaletami, pozwalają na składowanie w stosach. Można stosować je w zamkniętych magazynach, ale również na zewnątrz. Są odporne na zmienne warunki atmosferyczne występujące przez cały rok.

Jakie zalety ma paleta słupkowa?

  • Łatwe transportowanie towarów – konstrukcję można przewieźć na wózkach widłowych lub paletowych.
  • Kompatybilność z europaletami.
  • Przystosowanie do różnego typu asortymentu.
  • Atrakcyjna cena.
  • Dostępność w wielu rozmiarach, dlatego można ją dopasować do warunków panujących w magazynie w danym okresie.
  • Wysoka jakość wykonania.
  • Rama transportowa jest poddawana licznym testom.
  • Funkcjonalność sprawia, że można użytkować je w klasycznych magazynach, ale także na zewnątrz przez cały rok.
  • Możliwość sztaplowania, czyli układania tworów w stosach.

Dlaczego paleta metalowa słupkowa jest polecanym rozwiązaniem do magazynu?

Paletę metalową słupkową warto zastosować w magazynie, ponieważ podlega swobodnej i elastycznej modyfikacji. Można dopasować wysokość poszczególnych segmentów do składowanego asortymentu, a to gwarantuje maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Nie pojawiają się ograniczenia w pionowym wykorzystaniu dostępnego metrażu. Pożądany efekt pozwala uzyskać sztaplowanie, czyli piętrowe i wielopoziomowe ustawianie palet na rurach o różnych długościach. Daje to możliwość tworzenia regałów magazynowych w ściśle dopasowany do potrzeb sposób.

W związku z tym, że palety metalowe słupkowe nie są trwale zakotwiczane do posadzki, można je ustawiać w dowolnych miejscach, tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Wyróżniają się ponadto estetycznym wyglądem, dlatego stanowią alternatywę dla klasycznych regałów magazynowych.

Jakie operacje w magazynie ułatwiają palety słupkowe?

Decydując się na zakup palet metalowych słupkowych, dokonujesz fantastycznej inwestycji – zwiększa się efektywność realizacji wielu operacji logistycznych. Konstrukcje spełniają rygorystyczne wymogi pod względem bezpieczeństwa, pozwalają skutecznie połączyć towary w jednorodny ładunek. Ponadto palety metalowe są niezwykle uniwersalne, znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i dużych magazynach.

To nowoczesne rozwiązanie jest w stanie wzbogacić wyposażenie niemal każdego magazynu. Konstrukcję można dopasować pod względem interesujących nas wymiarów, wybrać można także odpowiednie obciążenie.

Powszechne wykorzystanie palet metalowych słupkowych w magazynie

Paleta metalowa słupkowa z powodzeniem zastępuje klasyczny regał magazynowy. Ułatwia realizację wszelkich operacji logistycznych w magazynach, halach oraz hurtowniach. Służy zarówno do składowania, jak i transportowania towarów. Do przenoszenia można wykorzystać wózki paletowe oraz widłowe. 

Palety Metalowe Słupkowe – Co Warto Wiedzieć? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź