Chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Poznaj magazyny samonośne

Magazyny samonośne stanowią nowoczesny system budowy, którego regały tworzą część konstrukcyjną budynku wraz z okładziną ścian i dachu. Regały utrzymują ciężar własny, składowanego towaru, jak i elementów konstrukcyjnych.

Dlaczego warto postawić na magazyn samonośny?

Magazyny samonośne są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy ciężar zalegającego na dachu śniegu. Powstają na miarę potrzeb Klienta i są w każdym calu dopasowane do oczekiwań. Pozwalają na optymalne wykorzystanie kubatury dostępnego obiektu. Możesz stworzyć zarówno magazyn automatyczny, jak i obsługiwany przez tradycyjne wózki widłowe.

Magazyny tego typu polecane są przede wszystkim w branżach, w których koszty składowania są bardzo wysokie np. w branży farmaceutycznej oraz spożywczej. Dzięki możliwości magazynowania szerokiego wachlarza produktów zarówno na paletach, jak i w kontenerach, magazyn samonośny dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Ładunki mogą mieć różna masę i gabaryty.

Magazyn samonośny bez ograniczeń

Każdy magazyn samonośny może mieć wysokość przekraczającą 40 metrów. Jedynym ograniczeniem są lokalne przepisy budowlane, a także zasięg urządzeń manipulacyjnych, z których korzystasz. Możesz stworzyć przestrzeń o zróżnicowanych wymiarach taką, która w najlepszy sposób pomieści towary, które masz zaplanowane do składowania.

Urządzenia poruszające się swobodnie w magazynach samonośnych

Magazyny samonośne są innowacyjnymi budynkami, w których towary mogą być zarządzane przez urządzenia poruszające się swobodnie np. wózki systemowe trójstronne, wózki widłowe wysokiego składowania. Tutaj istnieje jednak pewne ograniczenie. Wózki systemowe mają maksymalną wysokość 15 m, a wózki widłowe 10,5 m. Jak już wiesz, magazyny samonośne mogą osiągać nawet 40 metrów wysokości. Musisz rozważyć więc zalety i wady zastosowania urządzeń poruszających się swobodnie. Ważnym czynnikiem jest również konieczna obecność pracowników wewnątrz regałów do obsługi ładunku i wykonywania operacji.

Pomimo kilku utrudnień, wiele osób decyduje się na magazyny samonośne, w których zastosowanie znajdują urządzenia poruszające się swobodnie. Co warto podkreślić, magazyny samonośne cieszą się popularnością także ze względu na niższe koszty budowy w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Magazyny samonośne: podsumowanie

Wbudowana w okładzinę ścian i dachu konstrukcja, jaką są magazyny samonośne inaczej nazywane silosami magazynowymi składa się z regałów utrzymujących ciężar własny, ale także składowanych towarów i elementów konstrukcyjnych. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie kubatury budynku, jak i na składowanie różnego rodzaju towarów.

Magazyny samonośne są rozwiązaniem w każdym calu dopasowanym do potrzeb Klienta, gwarantującym pełną automatyzację. Istnieje także możliwość zastosowania tradycyjnych wózków widłowych. Dysponując tak dobrze zorganizowaną przestrzenią, bez przeszkód uda się bezpiecznie przechowywać liczne towary z różnych branż.

Czytaj także

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Regały półkowe są najprostszym rozwiązaniem do magazynowania, na jakie możesz się zdecydować. Stworzysz dzięki nim wygodne miejsce do przechowywania, bez większych problemów. Decyzją, jaką musisz podjąć w pierwszej kolejności jest to, czy kupisz nowe, czy używane...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX