Wszystkie aktualności

Regał karuzelowy – czym jest i gdzie go stosować?

Współczesna logistyka magazynowa musi uporać się z wieloma wyzwaniami, wśród których najpoważniejsze to redukcja kosztów, zwiększenie wydajność oraz racjonalizacja wszystkich procesów. Regały karuzelowe okazują się w tym niezastąpione.

Regał karuzelowy – podstawowe informacje

Regał karuzelowy, którego inna nazwa to paternoster czy obrotowy, działa w sposób automatyczny i służy do przechowywania towarów składowanych na specjalnie do tego celu zaprojektowanych obrotowych półkach. Regał obrotowy to konstrukcja oszczędzająca przestrzeń, prosta i szybka w obsłudze. Gwarantuje ergonomiczną pracę, optymalizację kompletacji zamówień, a także redukcję kosztów logistycznych.

Jak działa regał karuzelowy?

Zasada działania jest bardzo prosta, jak zwykłej karuzeli. Artykuły przesuwają się do okna dostępowego, skąd są pobierane w bezpieczny sposób przez operatorów. Każdy regał można dostosować do indywidualnych potrzeb, aby jego obsługa była jeszcze prostsza.

Magazyn karuzelowy cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ można w nim mocno zagęścić towary. Minimalizuje to zajmowaną przestrzeń, a jednocześnie jest ona wypełniona w dużym stopniu towarami.

Gdzie można zastosować regał paternoster?

Regał obrotowy bardzo dobrze radzi sobie w archiwach. Pozwala na skuteczne przechowywanie dokumentów. Można go zastosować w urzędach oraz instytucjach publicznych, bankach, a także w prywatnych biurach.

W przemyśle regały okrężne są przystosowane do składowania luźnych ładunków o standardowych wymiarach, a także drobnych elementów zgromadzonych w zbiorczych opakowaniach. Branże, w których są powszechnie wykorzystywane to elektryczna i elektroniczna, chemiczna, farmaceutyczna, maszynowa, metalowa, samochodowa.

Kiedy regał obrotowy jest najlepszym wyborem do Twojego magazynu?

Regał obrotowy ma wiele zalet, które sprawiają, że znajdzie zastosowanie w magazynach różnego typu. Do najważniejszych z nich należy:

Oszczędność czasu

Masz szybki dostęp do składowanych towarów. Jest możliwość ustawienia ruchu półek w kierunku zgodnym, jak i przeciwnym do wskazówek zegara. Regał zapewnia najkrótszy czas dostawy towarów spośród wszystkich dostępnych rozwiązań magazynowych.

Oszczędność miejsca

Na regałach karuzelowych można przechowywać zróżnicowany asortyment towarów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie miejsca jest mało, a trzeba wygospodarować dużo przestrzeni na ładunki.

Bezpieczne składowanie towarów

Dostęp do towarów składowanych na regałach karuzelowych jest ograniczony hasłem lub należy zastosować odpowiedni klucz.

Ergonomia pracy

Regały karuzelowe są łatwe w obsłudze, posiadają wygodne panele sterowania. Towary lądują w miejscach do tego przeznaczonych, wystarczy je jedynie odebrać.

Regał karuzelowy – podsumowanie

Jest możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na regały obrotowe, dlatego mogą być w pełni dostosowane do Twojego magazynu. Sprawdzają się znakomicie przy archiwizowaniu dokumentów, ale obsługują także szeroki wachlarz towarów z różnych sektorów przemysłu m.in. elektronikę, części samochodowe, do maszyn. Oszczędzają czas i powierzchnię, a ergonomia pracy jest ich największym atutem.

Regał Karuzelowy – Czym Jest I Gdzie Go Stosować? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź