Co możesz składować na regałach dłużycowych?

Zawsze dobieraj systemy składowania do specyfiki towarów, które chcesz przechowywać w magazynie. Jeżeli będą to przede wszystkim ładunki o nieregularnych kształtach, które nie mogą znajdować się na paletach, koniecznie zastosuj regały dłużycowe.

 

Czym charakteryzują się regały dłużycowe?

Inna ich nazwa to regały wspornikowe. System, jaki tworzą odznacza się bardzo dużą funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Pozwala na składowanie wielkoformatowych towarów. Do wyboru są:

  • regały wspornikowe jednostronne – montaż wzdłuż ściany,
  • regały wspornikowe dwustronne – montaż na środku magazynu, dostęp do towarów możliwy jest z dwóch stron.

Każdy regał dłużycowy składa się ze słupa nośnego znajdującego się na stabilnej stopie, do którego montowane są poziome wysięgniki.

Gdzie regały dłużycowe sprawdzają się najlepiej?

Jeżeli w magazynie chcesz składować długie towary charakteryzujące się różną wagą, regały dłużycowe sprawdzą się znakomicie. Możesz zastosować zarówno lekką lub ciężką wersję systemu, dostosowaną do rodzaju składowanego materiału. Wybór w tym zakresie jest bardzo duży, dlatego możesz zaaranżować magazyn w taki sposób, aby sprawdzał się znakomicie przy składowaniu zróżnicowanych gabarytowo materiałów.

Najczęściej na regałach dłużycowych składowane są pręty, a także profile stalowe i aluminiowe. Wykorzystywane są także do układania rur stalowych, paczek płyt wiórowych, blach o różnych szerokościach, elementów karoserii samochodowej, drewnianych belek oraz innych materiałów budowlanych.

Co ważne, dzięki uniwersalności regałów wspornikowych, można z powodzeniem zastosować je zarówno w tradycyjnych magazynach, jak i w systemach składowania zewnętrznego. Nowoczesne propozycje możesz dostosować pod względem wysokości ramion, co umożliwia wprowadzenie dodatkowych ograniczników chroniących ładunek przed uszkodzeniem.

 

Dlaczego warto postawić na regały dłużycowe?

Dzięki temu, że zdecydujesz się na regały dłużycowe, bez żadnych problemów zmagazynujesz towary o nieregularnych kształtach. Rozwiązanie jest optymalne dla niemal każdego magazynu, w którym mają być składowane długie ładunki. Co ważne, konstrukcja odznacza się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, stabilnością i niezawodnością w działaniu. Jej obsługa jest bardzo bezpieczna, dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów.

Stosując regały dłużycowe, możesz zwiększyć pojemność magazynu. Czasem dzięki temu systemowi, możesz zrezygnować z przebudowy magazynu, ponieważ zyskasz dodatkowe miejsce do składowania, które będzie w zupełności wystraczające.

Regały dłużycowe są rozwiązaniami, które w każdym calu można dostosować do potrzeb magazynowych, czyli do dostępnej powierzchni, jak i składowanych towarów. Rozwiązanie odznacza się bardzo dużą efektywnością w zakresie procesu logistycznego. Wystarczy postawić na system dostosowany do potrzeb, a takie właśnie rezultaty uda się uzyskać.

 

Czytaj także

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Regały półkowe są najprostszym rozwiązaniem do magazynowania, na jakie możesz się zdecydować. Stworzysz dzięki nim wygodne miejsce do przechowywania, bez większych problemów. Decyzją, jaką musisz podjąć w pierwszej kolejności jest to, czy kupisz nowe, czy używane...

czytaj dalej
Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Palety są podstawowym narzędziem wykorzystywanym w transporcie, aby zapewnić sztywną podstawę pod przewożone ładunki. Zaprojektowane są w taki sposób, aby bez żadnych problemów można je było obsługiwać z pomocą wózków widłowych. Dostępne są różne rodzaje palet,...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX