Jak uniknąć uszkodzeń regałów paletowych? Zasady bezpieczeństwa

Regały paletowe odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia, dzięki solidnej budowie. Jeżeli zostaną we właściwy sposób zaprojektowane i zamontowane przez długie lata będą służyły niezawodnie. Oczywiście drobne awarie są wręcz nieuniknione, jak z każdą rzeczą, która jest eksploatowana. Regały magazynowe narażone są na wiele zagrożeń, o których powiemy w tym artykule. Mając ich świadomość, będziesz w stanie ich uniknąć.

Brak szkoleń kadrowych jest zwiastunem poważnych problemów

Gospodarka magazynowa w Polsce rozwija się z roku na rok. Popyt sprawia, że występuje obecnie wysokie zapotrzebowanie na zasoby ludzkie. Braki kadrowe są poważnym problemem wielu firm, które chcąc się rozwijać, potrzebują profesjonalnego zaplecza. Tylko wykwalifikowana kadra jest w stanie zarządzać magazynem w profesjonalny sposób, bez wyrządzania w nim szkód.

Najwięcej problemów z uszkodzeniami regałów mają małe i średnie przedsiębiorstwa. Właśnie w nich kłopoty kadrowe są najbardziej odczuwalne. Pracownicy kierowniczy muszą kompletować tak zespoły, aby móc w skuteczny sposób realizować cele, a nie jest to łatwe zadanir szczególnie wtedy, gdy braki kadrowe są dotkliwe. Prowadzi to niejednokrotnie do zaniedbań infrastruktury magazynowej. Podobny skutek może mieć brak szkoleń dla pracowników, którzy nie do końca wiedzą, jak obsługiwać urządzenia magazynowe, jak i same regały magazynowe. Podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa w magazynie jest więc kluczowe.

Lista najczęstszych przyczyn uszkodzenia regałów magazynowych

• Nieprawidłowe składowanie towarów na regałach.
• Kolizja ze środkami transportu wewnętrznego.
• Uszkodzenie mocowań regałów i kotwienia.
• Brak tabliczek znamionowych i informacyjnych podających prawidłowe parametry obciążenia regału.

Szerokie korytarze ratują regały magazynowe

Szerokie korytarze w magazynach podnoszą poziom bezpieczeństwa. Znacznie łatwiej jest pracować, gdy ma się do dyspozycji dużą przestrzeń, a nie gęste i wąskie korytarze. Chcąc ochronić regały magazynowe przed uszkodzeniami, warto więc pomyśleć o stworzeniu przestronnego magazynu, po którym pracownicy mogą się swobodnie przemieszczać, a manewrowanie wózkiem widłowym między regałami nie wymaga posiadania umiejętności porównywalnych z precyzją chirurga czy pilota.

Podstawa to regularne przeglądy techniczne regałów magazynowych

Regularne przeglądy regałów magazynowych mają duży wpływ na poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Tylko dzięki profesjonalnej kontroli, jesteś w stanie wykryć nieprawidłowości w działaniu systemów, nawet te najdrobniejsze. Szybka identyfikacja usterek pozwala na uniknięcie poważnych i kosztownych uszkodzeń.

Stawiaj na wykwalifikowaną kadrę

Każde miejsce pracy tworzą ludzie. Wysyłając pracowników na szkolenia, zyskujesz kadrę, która dokładnie będzie wiedziała jak zarządzać regałami magazynowymi oraz czego nie robić, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Wykwalifikowany pracownik to prawdziwy skarb.

Czytaj także

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Regały półkowe są najprostszym rozwiązaniem do magazynowania, na jakie możesz się zdecydować. Stworzysz dzięki nim wygodne miejsce do przechowywania, bez większych problemów. Decyzją, jaką musisz podjąć w pierwszej kolejności jest to, czy kupisz nowe, czy używane...

czytaj dalej
Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Palety są podstawowym narzędziem wykorzystywanym w transporcie, aby zapewnić sztywną podstawę pod przewożone ładunki. Zaprojektowane są w taki sposób, aby bez żadnych problemów można je było obsługiwać z pomocą wózków widłowych. Dostępne są różne rodzaje palet,...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX