Wszystkie aktualności

Chłodnia. Jakie regały warto w niej umieścić?

Prowadząc chłodnię musisz zadbać o wyposażenie jej w odpowiedniej jakości regały pozwalające na przechowywanie artykułów spożywczych czy wyrobów medycznych. Dzięki nim produkty zachowają odpowiednie właściwości.

Jakie powinny być regały w chłodniach?

Regały do chłodni zazwyczaj są wykonywane ze stali nierdzewnej, która jest w stanie znieść trudne warunki temperaturowe tam panujące. Właściwie dobrane, gwarantują maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania. Składniki mogą mieć zapewniony właściwy rozkład temperatury, co ma znaczenie dla ich właściwości.

Jeżeli chcesz cieszyć się z posiadania odpowiednich regałów w chłodni, przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • ilość produktów do umieszczenia na półkach,
  • wymiary chłodni,
  • częstotliwość dostaw,
  • sezonowość produktów,
  • stan techniczny chłodni.

Do chłodni możesz wprowadzić automatyczny lub nieautomatyczny system składowania. Wadą drugiego rozwiązania jest konieczność obsługi ręcznej, co naraża pracowników na przebywanie w niekomfortowych warunkach. Czasem lepiej jest zrezygnować z ekonomicznego i łatwiejszego w montażu systemu na rzecz tego, który przyczyni się do zwiększenia efektowności wykonywanych obowiązków oraz pozwoli na uniknięcie popełnienia masy błędów.

Automatyzacja chłodni przyniesie dla biznesu wiele wymiernych korzyści. Możesz ograniczyć ilość zatrudnianych pracowników do minimum, lepiej wykorzystać dostępną powierzchnię użytkową, a także zadbać o precyzyjną realizację zamówień.

Regały statyczne i dynamiczne do chłodni

W chłodni sprawdzi się praktycznie każdy system składowania, czyli regały paletowe, wjezdne, przepływowe, push-back. Trzeba jedynie dopasować rozwiązanie do potrzeb logistycznych. W wielu chłodniach popularnym rozwiązaniem jest łączenie kilku systemów składowania, co umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni, jak i ułatwia zarządzanie obiektem i łańcuchem dostaw.

Często do chłodni są wprowadzane regały przesuwne lub Pallet Shuttle, które zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni, pozwalają na szybki i bezproblemowy dostęp do towarów, a także zarządzanie nimi. W przypadku Pallet Shuttle możesz zdecydować się na rozwiązanie półautomatyczne lub automatyczne.

Dzięki automatyzacji chłodni możesz sprostać wymaganiom dotyczącym utrzymania obniżonej temperatury, która będzie rozkładała się równomiernie dla wszystkich grup produktów. Ogromną zaletą jest bezproblemowa inwentaryzacja stanu zapasów, jak i dotrzymanie standardów świeżości produktów.

W chłodni muszą znaleźć się wysokiej jakości systemy składowania

Regały są niezbędnym elementem wyposażenia każdej chłodni. Trzeba zaprojektować je tak, aby ułatwiały zarządzanie produktami tam umieszczonymi. Korzystając z usług profesjonalnego dostawcy, możesz mieć pewność skorzystania z profesjonalnych systemów do obsługi ręcznej lub automatycznych rozwiązań gwarantujących wiele zauważalnych korzyści.

Właściwie zabezpieczone regały do chłodni sprawią, że wieloletnia eksploatacja będzie możliwa bez najmniejszych problemów.

Chłodnia. Jakie Regały Warto W Niej Umieścić? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź