Wszystkie aktualności

Jak składować ubrania w magazynie?

Regały magazynowe na odzież muszą zapewniać bezpieczne składowanie asortymentu, ułatwiać i przyspieszać kompletację zamówienia. Składowanie możliwe jest na wieszakach lub w pojemnikach, aż do momentu dostawy do punktu sprzedaży.

Coraz większa popularność sektora e-commerce w przemyśle odzieżowym sprawia, że zwiększa się popyt na rozwiązania magazynowe umożliwiające bezpieczne składowanie ubrań i dodatków.

Jak składować ubrania w magazynie?

W przemyśle odzieżowym dostępne są dwie formy przechowywania ubrań: w pojemnikach lub na wieszakach. W pojemnikach znajdują się zazwyczaj złożone, zafoliowane ubrania. Ustawiać je można na regałach półkowych lub wykorzystać w automatycznych magazynach pojemnikowych.

Jeżeli ubrania mają być składowane na wieszakach, niezbędne jest zastosowanie rozwiązań umożliwiających przechowywanie pionowe. Chroni to przed zgnieceniem i uszkodzeniem produktów.

Regały magazynowe na odzież zapewniają bezpośredni dostęp do każdego produktu. Wieszaki można umieścić na belkach nośnych, a to pozwala na składowanie ubrań w pozycji wiszącej, na wysokości dopasowanej do tempa rotacji asortymentu. Innym sposobem składowania jest umieszczanie wieszaków na rurkach, z boku ramy regału.

Przemysł odzieżowy może obecnie korzystać z dopasowanych do potrzeb rozwiązań magazynowych zwiększających pojemność składowania. Najchętniej wybierane są regały z pomostami, które są w stanie zwielokrotnić pojemność magazynu o kolejne poziomy. Dodatkowo, zawsze jest bezpośredni dostęp do składowanego asortymentu.

Transport ładunków w magazynach odzieżowych

Najczęściej wykorzystywane są urządzenia transportu bliskiego, takie jak wózki do kompletacji zamówień, na których można umieszczać towary na paletach. Popularna jest również automatyzacja ruchu pojemników za pomocą układnic pojemnikowych i przenośników. Działają one bez udziału pracowników magazynu.

Jeżeli odzież jest składowania na kilku poziomach, należy wykorzystać urządzenia do transportu pomiędzy nimi. Zastosowanie znajdują w tym celu m.in. mobilne stojaki na ubrania, które są najprostszym z dostępnych rozwiązań. Transport odbywa się przy pomocy wózków widłowych na wskazany poziom lub przy wykorzystaniu przenośników podnoszących.

Popularne są również przenośniki podwieszane, dzięki którym ruch ubrań na wieszakach można zautomatyzować. Pierwszym z rozwiązań, jakie można zastosować są wsporniki, które przesuwają się po szynach zamontowanych na każdym z poziomów. Innym rozwiązaniem jest automatyczny system przesuwu wiszących ubrań, który pozwala na automatyczne przesuwanie towaru na wskazany poziom.

Regały na odzież – podsumowanie

Korzystanie z innowacyjnych rozwiązań magazynowych, w tym automatyzacji sprawia, że można prowadzić wydajny magazyn odzieżowy. Uda się w ten sposób zwiększyć wydajność operacji magazynowych, jak i przyspieszyć tempo realizacji zamówień. Dostępne aktualnie rozwiązania umożliwiają unikanie błędów przy kompletacji, a także sprawne wykonywanie procesów logistycznych.  

Jak Składować Ubrania W Magazynie? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź