×
Wszystkie aktualności

Jakie zalety mają statyczne regały paletowe?

Statyczne regały paletowe są bardzo często wybierane jako podstawowe wyposażenie magazynu. Z czego wynika ich popularność?

Elastyczne rozwiązania dla magazynu

Na statycznych regałach paletowych można magazynować jednocześnie różne towary, bez większych ograniczeń. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie do obsługi jest kilku klientów, a także wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości precyzyjnego przewidywania, jakie towary będą składowane i w jakim kierunku pójdzie działalność firmy.

Statyczne regały paletowe wpływają na elastyczne zarządzanie magazynem. Umożliwiają przechowywanie palet w różnych rozmiarach. Ponadto, nie ma żadnych problemów z ich konfiguracją i pełnym dopasowaniem do potrzeb użytkowników. Sam demontaż nie jest czasochłonny i kosztowny, dlatego w każdej chwili można się na niego zdecydować, jeżeli jest konieczność przeorganizowania magazynu.

Statyczne regały paletowe są tanie

Decydując się na zakup statycznych regałów paletowych, nie musisz martwić się o wysokie koszty. Te rozwiązania są znacznie tańsze niż inne. Właśnie z tego powodu cieszą się one niesłabnącą popularnością, ponieważ nie obciążają budżetu firmy.

Bezawaryjne statyczne regały paletowe

Dzięki temu, że przy statycznych regałach paletowych nie ma żadnych ruchomych elementów, system jest mało awaryjny. Oczywiście, nie oznacza to, że regały w tym wymiarze kompletnie nie ulegają uszkodzeniom, ale zdarza się to znacznie rzadziej niż w przypadku np. regałów przesuwnych.

Najczęściej do uszkodzeń statycznych regałów paletowych dochodzi w związku z błędami pracowników w momencie ich obsługi lub przeładunku.

Łatwy dostęp do jednostki paletowej

Korzystanie ze statycznych regałów paletowych jest niezwykle wygodne. Dostęp do każdej znajdującej się na nich jednostki paletowej jest wręcz nieograniczony. Można dzięki temu bez żadnych problemów przechowywać jednostki o różnym stopniu rotacji na tych samych regałach. To duże ułatwienie, szczególnie dla magazynów, w których towary zmieniają się nie aż tak bardzo dynamicznie.

Magazynowanie statyczne – z jakich rozwiązań możesz skorzystać?

  • Jednostanowiskowe regały magazynowe – regały magazynowe paletowe. Dostęp do wszystkich jednostek ładunkowych jest bezpośredni.
  • Rzędowe regały magazynowe – wykorzystuje się je zarówno w magazynach, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych. Dają nieograniczone możliwości rozbudowy regałów pod względem długości oraz wysokości.
  • Rzędowe regały magazynowe do wąskich korytarzy.
  • Regały magazynowe wjezdne / przejezdne – sprawdzają się przede wszystkim w magazynach sezonowych. Pozwalają na składowanie dużej ilości takich samych produktów. W łatwy sposób można je rozbudować. Regały wjezdne obsługuje się tylko z jednej strony. W przypadku wersji przejezdnej, załadunek odbywa się z jednej strony a rozładunek z drugiej.

Jak widać, do wyboru jest kilka rodzajów regałów statycznych. Dzięki temu sam możesz zdecydować, które rozwiązanie jest dla Ciebie najbardziej optymalne i spełnia oczekiwania na danej powierzchni magazynowej.

 

Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź