Wszystkie aktualności

Paletokontener — co to jest i do czego służy?

Paletokontenery to przymocowane do palet duże zbiorniki wykonane m.in. z tworzywa sztucznego, wyposażone w kran spustowy. Najczęściej wykorzystywane są w miejscach, gdzie konieczne jest przechowywanie cieczy w funkcjonalnych pojemnikach. Paletokontener znajduje zastosowanie w magazynach obsługujących produkty spożywcze, niebezpieczne i łatwopalne. Wykorzystywany jest także w zakładach przemysłowych, na budowach, a także wszędzie tam, gdzie do magazynowania jest duża ilość cieczy.

Czym jest paletokontener?

Paletokontener to duży zbiornik na płyny. Umożliwia dobre wykorzystanie przestrzeni, jest komfortowy w transporcie. Typowe są zbiorniki prostokątne, zamknięte w klatce kratowej lub ramie rurowej. Umieszczane są na paletach, co ułatwia ich obsługę przy użyciu wózków widłowych czy paletowych.

Rozmiary paletokontenerów

Wymiary paletokontenerów są naprawdę różne. Mogą mieć pojemność od 300 do nawet 1000 litrów. Wykonuje się je z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz metali. Istnieje możliwość wymiany zaworów, uszczelek oraz nakrętek, dlatego konstrukcje wyróżniają się bardzo długą żywotnością.

Zbiorniki są niezwykle stabilne, można je sztaplować i przechowywać na regałach paletowych. Ich transport odbywać się może z łatwością dzięki wózkom widłowym. Obudowane stalowym koszem paletokontenery są zabezpieczone przed odkształceniami i innymi uszkodzeniami.

Paletopojemnik o różnym zastosowaniu

Paletokontenery wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Można przechowywać w nich materiały niebezpieczne oraz artykuły spożywcze. Dzięki wykonaniu z trwałego polipropylenu istnieje możliwość utrzymania temperatury od -20 do +40 stopni. W przypadku mycia i dezynfekcji temperatura, w krótkim okresie, może sięgnąć +90 stopni Celsjusza.

Dzięki temu, że każdy paletokontener na górze posiada szeroki wlew, natomiast w dolnej części, zawór spustowy z odpowietrznikiem, obsługa jest bardzo prosta, tak samo jak zarządzanie płynami. Z łatwością, w bardzo krótkim czasie można napełnić cały zbiornik, jak i go opróżnić. Wyposażenie w szyld na etykiety sprawia, że można będzie oznaczyć zawartość, co ograniczy ryzyko pomyłki w trakcie kompletowania zamówienia.

Czym wyróżnia się paletokontener?

Paletokontenery posiadają wiele zalet, z którymi warto zapoznać się, zanim dokonasz inwestycji w te funkcjonalne pojemniki:

  • są umieszczane na paletach, dlatego transport odbywa się z dużą łatwością,
  • stalowy stelaż ogranicza uszkodzenie, jak i odkształcenie kontenera,
  • wlew na szczycie ułatwia szybkie napełnianie zbiornika,
  • zawór spustowy sprawia, że można szybko opróżnić zawartość zbiornika,
  • szyld na etykiecie gwarantuje skuteczne oznakowanie kontenera, w celu łatwej identyfikacji zawartości,
  • wykonanie z materiałów odpornych chemicznie sprawia, że można przechowywać płyny niebezpieczne i łatwopalne.

O czym należy pamiętać decydując się na paletokontener?

Paletokontenery dostępne są w wielu wariantach i mają szerokie zastosowanie, dlatego każdy znajdzie propozycje idealnie dopasowane do potrzeb. Istnieje szeroka gama modeli o różnych właściwościach i cechach wyposażenia. Można zdecydować się na pojemniki wykonane z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i umieszczone na paletach o dostosowanych do potrzeb wymiarach.

Czynnikami, które determinują wybór odpowiedniego materiału kontenera, są:

  • przydatność do żywności, odporność na określone substancje,
  • wymagania dotyczące ochrony przeciwwybuchowej,
  • wymagania przeciwpożarowe,
  • wymagania związane z obciążeniem mechanicznym i termicznym.

Wyposażenie dodatkowe paletokontenerów

Każdy paletopojemnik można wzbogacić o akcesoria dodatkowe ułatwiające obsługę, jak i zwiększające funkcjonalność konstrukcji. Można zdecydować się na pompy i mieszadła, płaszcze grzewcze, lejki, otwieracze i wiele innych.

Paletokontener – podsumowanie

Pojemniki o tak szerokim zastosowaniu oraz rozmiarach do wyboru są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb właścicieli magazynów, zakładów przemysłowych oraz wielu innych przestrzeni, gdzie składowane są materiały płynne.

Paletokontener — Co To Jest I Do Czego Służy? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź