Regały do gastronomii – materiał, zastosowanie
Zaplecze gastronomiczne należy przygotować z zastosowaniem wysokiej jakości regałów metalowych. Powinny wyróżniać się przy tym estetyką, wygodą oraz przemyślanymi rozwiązaniami.
Regały metalowe na zapleczu restauracji oraz baru
Na zapleczu restauracji oraz baru przechowywane są produkty spożywcze, napoje oraz alkohole. W przypadku lokali gastronomicznych, obiekt musi być również wzbogacony o chłodnię do składowania mięs, ryb oraz innych produktów wymagających niskich temperatur.
Odpowiednio posegregowane na półkach produkty są łatwo dostępne, ich pozyskiwanie nie zakłóca pracy kucharzy. Umożliwia to także łatwą kontrolę stanu magazynowego. Kuchnia może dzięki temu szybko zwiększać lub zmniejszać zamówienia na konkretne produkty.
Regały metalowe są odporne na zużycie, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie. Są także łatwe w utrzymaniu czystości. Posiadają cztery stabilne nogi, a także otwory, dzięki którym pracownicy mogą z łatwością sięgać po wszystkie potrzebne im produkty. Standardowa wysokość regałów metalowych na zaplecza gastronomiczne to 180 cm, nośność półek wynosi od 150 do 200 kg. Można na nich układać cięższe skrzynie z towarami.
Bardzo wygodnym rozwiązaniem są również regały metalowe na kółkach, z uchwytem umożliwiającym łatwy transport. Taka konstrukcja pomaga w przewożeniu naczyń, ale i dużej ilości produktów z magazynu.
Regały metalowe dopasowane do branży gastronomicznej ułatwiają pracę i sprawiają, że jest znacznie wygodniejsza. Przechowywanie towarów odbywa się w bezpieczny sposób.
Czym powinny wyróżniać się regały dla gastronomii?
Regały znajdujące zastosowanie na zapleczach restauracji oraz barów powinny być przede wszystkim solidne, a przy tym umożliwiać bezpieczne i wygodne przechowywanie towarów. Ich zadaniem jest zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania akcesoriów, naczyń i produktów spożywczych niezbędnych do realizacji obowiązków zawodowych.
Wielofunkcyjne rozwiązania stosowane na zapleczach gastronomicznych wykonywane muszą być z materiałów bezpiecznych w kontakcie z żywnością. Dostępne są w wielu atrakcyjnych rozmiarach oraz kształtach, dlatego bez problemu uda się je dopasować do niemal każdej przestrzeni.
Zastosowanie regałów gastronomicznych
Regały gastronomiczne są przystosowane do przechowywania produktów spożywczych, naczyń, a także akcesoriów niezbędnych w każdej restauracji oraz barze.
Specyficznym rodzajem są regały do chłodni, które muszą wytrzymać niskie temperatury tam panujące. Muszą mieć dodatkowe zabezpieczenia, które nie uszkodzą pokrywającej ich powłoki.
W wielu ekskluzywnych restauracjach stosuje się także regały na wino. Trunek należy przechowywać w temperaturze 12-14 stopni Celsjusza i dużej wilgotności. Jest to także sporym wyzwaniem dla regałów, które muszą poradzić sobie w tak specyficznych warunkach.
Regały do gastronomii – podsumowanie
Wybór odpowiednich regałów dostosowanych do potrzeb gastronomicznych nie jest łatwy, ale dzięki dostępności wielu rozwiązań można skompletować odpowiednie wyposażenie. Wśród wielu opcji dostępne są także konstrukcje uniwersalne.