Wszystkie aktualności

Rodzaje regałów do sklepów spożywczych, odzieżowych i nie tylko

Regały do sklepów muszą być dostosowane do sprzedawanego asortymentu, solidne, trwałe i estetyczne pod względem wizualnym. Dostępnych jest ich kilka rodzajów przystosowanych do konkretnych produktów spożywczych.

Regały na pieczywo

Regały, których zadaniem jest eksponowanie pieczywa, powinny umożliwiać piękną prezentację tych produktów. W końcu klienci kupują oczami. Regał powinien wyróżniać się trwałością, odpornością na uszkodzenia, a także estetyką. Najczęściej konstrukcje są wzbogacone o półki piekarnicze z barierkami, które umożliwiają ukośne układanie chleba czy bułek. Często regały są także wzbogacane o oświetlenie. Bardzo ważnym elementem są grafiki umożliwiające zaprezentowanie, jakiego typu chleb znajduje się na danej półce: żytni, z ziarnami, pszenny itp.

Regały na alkohol

Regały na alkohol są wykonywane z metalu lub drewna. Druga opcja zachwyca ekskluzywnością i estetyką. Metalowe wykończenie ma jednak wiele zalet, przede wszystkim bezproblemowe utrzymanie czystości i prostsze wkomponowanie w każdy typ sklepu.

Konstrukcja w obu przypadkach powinna być stabilna i solidna, ponieważ musi utrzymać ciężar wielu trunków. Dodatkiem powinno być oświetlenie ładnie podkreślające wygląd butelek.

Regały na warzywa i owoce

Sekcja warzyw i owoców w każdym sklepie spożywczym powinna być bardzo atrakcyjna. Można zastosować regały ustawiane wzdłuż ściany lub dwustronne gondole, które umieszcza się na środku sklepu, gdy jest na to odpowiednio dużo miejsca m.in. w supermarketach. Regały na warzywa i owoce powinny być przede wszystkim wygodne, wyposażone w separatory oraz półki do korzystnego układania towarów. Posegregowany towar zapewnia wrażenie porządku w sklepie.

Regały prasowe

Wykorzystując specjalne regały prasowe w swoim sklepie możesz z łatwością zainteresować gazetami swoich klientów. Warto umieszczać je najbliższej strefy przekąskowej. Istnieje wtedy duża szansa, że konsumenci sięgną po ulubione wydanie gazety.

Regały prasowe powinny być wzbogacone o separatory i ukośne półki umożliwiające staranną ekspozycję gazet. Właściwie dobrane, umożliwiają dobrą widoczność wszystkich tytułów.

Regały do sklepów odzieżowych

Wystrój sklepu odzieżowego ma bardzo duże znaczenie dla zainteresowania produktami klientów. Regały metalowe mocowane do ściany umożliwiają ciekawą prezentację towarów, w sposób schludny i estetyczny. Warto wzbogacić je o dodatkowe wyposażenie, takie jak wieszaki, kosze itp. Dzięki temu uda się w ciekawy sposób rozłożyć cały towar w sklepie, w sposób widoczny dla każdego klienta.

Regały sklepowe – podsumowanie

Regały do sklepów można kupić w wersji gotowej lub złożyć na nie indywidualne zamówienie. Bardzo istotne jest, aby sklep zyskał regały dopasowane do potrzeb, umożliwiające bezproblemową prezentację towarów, co zdecydowanie zachęci klientów do kupowania. Standardowe regały sklepowe wykonywane są z metalu, można wybrać je w wielu kolorach, rozmiarach oraz kształtach. Wszystko w trosce o właściwą prezentację produktów.

Rodzaje Regałów Do Sklepów Spożywczych, Odzieżowych I Nie Tylko - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź