Wszystkie aktualności

Systemy magazynowe wysokiego składowania – 5 korzyści

Magazyny wysokiego składowania po raz pierwszy pojawiły się w Holandii, w latach 60. XX wieku. Przynoszą dla przedsiębiorców szereg korzyści, przede wszystkim pozwalają maksymalnie zagospodarować przestrzeń magazynową. 5 najważniejszych zalet przedstawiamy poniżej.

Z jakich elementów składają się systemy magazynowe wysokiego składowania?

Nowoczesne systemy magazynowe składają się ze specjalnego typu regałów, których wysokość występuje między 12 a 50 metrów. Imponujące konstrukcje są przystosowane do znoszenia znacznych obciążeń, wykonuje się je z doskonałej jakości materiałów. Rekomendowane są regały wysokiego składowania od wiodących producentów, przestrzegających rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Do regałów wysokiego składowania niezbędne jest dobranie urządzeń przeznaczonych do obsługi towarów. Zastosowania nie znajdują klasyczne wózki widłowe, a przystosowane do pracy na dużych wysokościach. Największą popularnością cieszą się zautomatyzowane systemy załadunku i rozładunku np. przy pomocy układnic, sztaplerów czy wind przemysłowych.

Jakie korzyści przynoszą regały magazynowe wysokiego składowania?

Magazyn wysokiego składowania to rozwiązanie, które pozwala optymalnie wykorzystać całą przestrzeń, także na wysokość. Warto zapoznać się z innymi, kluczowymi zaletami tego systemu.

1. Automatyzacja magazynu

Tego typu systemy składowania w magazynie potrzebują wspomagania przy obsłudze przez urządzenia automatycznego załadunku i rozładunku towarów. Przyspiesza to realizację wielu prac, a także zwiększa poziom bezpieczeństwa. Automatyzacja sprawia, że wydajność operacji w magazynie jest na bardzo wysokim poziomie. Można wdrożyć system nieprzerwanej pracy, nawet w godzinach nocnych.

2. Rozwiązania magazynowe dostosowane do potrzeb i specyfiki branży

System wysokiego składowania projektowany jest na indywidualne zamówienie klienta. Oznacza to, że jest perfekcyjnie dostosowany pod względem wymiarów i parametrów obciążeniowych do składowanych towarów. W praktyce można zastosować go w niemal każdym obiekcie o odpowiedniej kubaturze.

3. Wiele poziomów składowania

Regał wysokiego składowania ma od 12 do 50 metrów wysokości, w zależności od wymiarów obiektu. To daje ogrom możliwości, jeżeli chodzi o składowanie dużej ilości palet. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje, że magazyn będzie mógł obsługiwać bardzo dużo klientów, a przy tym składować towary przez nieco dłuższy czas, ze względu na dużą ilość miejsca do dyspozycji.

4. Mniejsze koszty składowania towarów

Wysoki poziom automatyzacji pociąga za sobą początkowo dużą inwestycję, ale pod względem eksploatacyjnym, magazyn jest znacznie tańszy w utrzymaniu niż standardowy. Większa ilość automatyzacji oznacza również mniejszą ilość błędów i wypadków, które również wiążą się z dodatkowymi kosztami, gdy tylko występują.

5. Dowolna aranżacja wnętrza magazynu

Regał magazynowy wysokiego składowania można dopasować do konstrukcji, jaką ma cały obiekt. Zagospodarowanie przestrzeni odbywa się w indywidualny sposób, rozmieszczenie regałów może nastąpić w taki sposób, jaki jest zgodny ze specyfiką działalności przedsiębiorstwa. Nowoczesne regały pozwalają zarządzać obiektem według przyjętej strategii rozwoju.

Systemy magazynowe wysokiego składowania, dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy

Inwestycja w regały wysokiego składowania to pierwszy krok ku automatyzacji i przyspieszeniu realizacji wielu operacji logistycznych. Inwestycja powinna obejmować konstrukcje najwyższej jakości, działające niezawodnie, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Kompleksowe podejście do zamówienia jest związane z jednoczesnym wyborem systemów do rozładunku i załadunku towarów. Nowoczesne systemy magazynowe zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Do dyspozycji jest wiele miejsc do składowania palet. Regały magazynowe wysokiego składowania wzbogacić można ponadto o antresole magazynowe i wiele innych udogodnień. 

Systemy Magazynowe Wysokiego Składowania – 5 Korzyści - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź