Wszystkie aktualności

Wpływ wilgoci na stan regałów magazynowych

Wszędzie tam, gdzie przechowywane są produkty i towary trzeba zaplanować działania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu wilgoci. Może ona wywołać wiele szkód, zarówno w obrębie towarów, jak i wyposażenia magazynu.

Wilgoć w magazynie może spowodować rozwój pleśni oraz korozji, uszkodzić składowany towar, jak i regały magazynowe. Trzeba temu przeciwdziałać.

W magazynie musi być sucho

Wilgoć w magazynie jest zjawiskiem niepokojącym, ponieważ w tej przestrzeni powinno być naprawdę sucho. Najczęściej problem ten pojawia się w obiektach, gdzie nie zastosowano właściwej izolacji. Wilgoć bardzo szybko może wnikać w ściany, dlatego warto poznać niezawodne sposoby, dzięki którym można się jej pozbyć lub w ogóle nie dopuścić do jej powstania.

Dostęp do świeżego powietrza w magazynie

Świeże powietrze w magazynie gwarantuje brak problemów z wilgocią. Dobrze, gdy w obiekcie można otworzyć okna lub drzwi. Dobra cyrkulacja powietrza ogranicza ryzyko rozwoju pleśni i wilgoci, rozwijają się one najlepiej w ciemnych pomieszczeniach, gdzie nie ma dostępu do promieni słonecznych.

Regały magazynowe a warunki atmosferyczne

Jeżeli zauważysz, że na regałach magazynach zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki wilgoci, a co gorsza pleśń, warto zainwestować w specjalne maszyny powietrzne. Wysysają one wilgoć z pomieszczenia, powietrze jest filtrowane, a pleśń nie jest już wtedy Twoim problemem.

Dla bezpieczeństwa regałów magazynowych, warto, aby wprowadzić do obiektu obiegowe powietrze. Dzięki temu kontrola jakości regałów magazynowych zawsze będzie pozytywna.

Ochrona regałów magazynowych przed wilgocią – osuszacz adsorpcyjny

Prostym sposobem na pozbycie się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach magazynowych jest zastosowanie osuszaczy adsorpcyjnych. Powietrze jest osuszane poprzez absorpcję wody przez desykanty, wśród których najskuteczniejszy jest tlenek glinu.

Osuszacze absorpcyjne powszechnie są stosowane w branży spożywczej, energetycznej i chłodniczej. Gwarantują, że systemy magazynowe Just in Time, jak i całe wyposażenie mogą działać poprawnie, bez negatywnego wpływ wilgoci na nie.

Jeżeli chcesz zainwestować w osuszacze absorpcyjne, postaw na urządzenia od sprawdzonych, profesjonalnych dostawców. Równie ważny jest dobór regałów magazynowych do magazynowania towarów, jak i urządzeń służących do osuszania powietrza.

Ergonomia w magazynie utrzymywana przez profesjonalną pomoc

Wydajność i sprawne realizowanie procesów w magazynie jest możliwe tylko wtedy, gdy korzystasz z profesjonalnej pomocy specjalistów. Jeżeli zmagasz się z wilgocią, skorzystaj z usług zewnętrznych firm, które mają niezawodne sposoby na osuszanie obiektów. W końcu, jeżeli chcesz, aby wymagania techniczne dla regałów magazynowych były zawsze najlepsze, korzystasz z przeglądów eksperckich. Tak samo sprawa wygląda, jeżeli chodzi o montaż i demontaż regałów magazynowych. Jest zalecany profesjonalnym ekipom.

Problemu wilgoci w magazynie nigdy nie należy bagatelizować, ponieważ ma ona negatywny wpływ na stan konstrukcji regałowych, jak i same towary znajdujące się w obiekcie. 

Wpływ Wilgoci Na Stan Regałów Magazynowych - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź