Czym wyróżnia się system Pallet Shuttle?

Pallet Shuttle zaliczany jest do grona systemów akumulacyjnych, którymi nie zarządza się tradycyjnymi wózkami widłowymi a wózkami Pallet Shuttle. Skraca to znacząco czas ich obsługi i umożliwia grupowanie artykułów według pełnych korytarzy. Wszystko dzięki pełnej automatyzacji oraz zarządzaniu z poziomu tabletu.

Jak działa system magazynowania Pallet Shuttle?

Przy Pallet Shuttle stosowana jest specjalna platforma, która porusza się po szynach i umieszcza jednostki paletowe na dedykowanych miejscach. Platformami steruje operator systemu regałowego, a zarządzanie odbywa się przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi. Wózek umieszcza towar w pierwszym wolnym miejscu, co znacząco zwiększa możliwość zagęszczenia składowanych palet. Wózek widłowy nie wjeżdża do korytarza, a tym samym unikniesz ryzyka uszkodzenia regałów. Ma to bardzo duże znaczenie dla ograniczenia kosztów związanych z zarządzaniem magazynem.

Na system Pallet Shuttle najczęściej decydują się właściciele magazynów zarządzających dużą ilością palet, w których załadunek i rozładunek odbywa się bardzo często.

Podstawowe zalety systemu Pallet Shuttle

Wykorzystując technologię Pallet Shuttle, w znaczący sposób zwiększasz szybkość obsługi magazynu (skrócenie czasu załadunku i wyładunku), jak i dostępną ilość miejsca. Długość kanału może przekraczać 40 m, a ograniczeniem wysokości instalacji jest jedynie zasięg urządzeń transportu bliskiego.

System Pallet Shuttle jest bardzo łatwy w utrzymaniu, jak i obsłudze. Jeden tablet umożliwia sterowanie aż 18 wózkami.

Zastąpienie wózków widłowych platformami sprawia, że regały magazynowe nie są narażane na niebezpieczeństwo związane z uszkodzeniami. Mniejsze zaangażowanie wózków i automatyzacja procesów oznacza także zwiększenie bezpieczeństwa składowanych towarów oraz samych palet.

Pallet Shuttle – tani system składowania

Popularność Pallet Shuttle wzrasta ze względu na dużą ilość zalet, w porównaniu do tradycyjnych form składowania. Jednocześnie rozwiązanie jest dostępne w bardzo przystępnych cenach. Ich konstrukcja jest zbliżona do regałów wjezdnych oraz przepływowych. Decydując się na Pallet Shutlle robisz bardzo dobrą inwestycję, która pod względem kosztów jest niezwykle atrakcyjna, a jednocześnie bardzo trwała.

Jedna platforma do obsługi całego magazynu

Cała obsługa towaru w magazynie dzięki Pallet Shuttle odbywa się w sposób zdalny z poziomu jednego tabletu. Nie trzeba korzystać z wózków widłowych, aby rozmieścić towar na półkach. System Pallet Shuttle może działać jako FIFO (First In, First Out – pierwsze weszło, pierwsze wyszło) lub LIFO (Last In First Out – ostatnie przyszło, pierwsze wyszło).

Największą korzyścią przy wykorzystaniu systemu Pallet Shuttle jest zmniejszenie powierzchni, którą zajmują towary, a jednocześnie możliwość obsługi przy użyciu jednego urządzenia. To wszystko przekłada się na sprawne i bezproblemowe zarządzanie magazynem, który działa niezawodnie i zapewnia bezpieczne składowanie towarów. Decydując się na Pallet Shuttle robisz bardzo dobrą inwestycję.

Czytaj także

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Nowe czy używane? Jakie regały półkowe warto kupić?

Regały półkowe są najprostszym rozwiązaniem do magazynowania, na jakie możesz się zdecydować. Stworzysz dzięki nim wygodne miejsce do przechowywania, bez większych problemów. Decyzją, jaką musisz podjąć w pierwszej kolejności jest to, czy kupisz nowe, czy używane...

czytaj dalej
Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Rodzaje palet, które sprawdzą się w twoim magazynie

Palety są podstawowym narzędziem wykorzystywanym w transporcie, aby zapewnić sztywną podstawę pod przewożone ładunki. Zaprojektowane są w taki sposób, aby bez żadnych problemów można je było obsługiwać z pomocą wózków widłowych. Dostępne są różne rodzaje palet,...

czytaj dalej

Call Now

Promocja
na przegląd eksperckiSprawdź
FacebookLinkedinYouTubeAllegroOLX