Wszystkie aktualności
Stojaki i wieszaki magazynowe – jak je wykorzystać?
Stacjonarne urządzenia do składowania towarów przydają się w każdym magazynie. Umożliwiają uporządkowanie towarów, jak i bezpieczne ich przechowywanie. Dziś przedstawiamy rodzaje stojaków i wieszaków magazynowych.
Stojaki magazynowe – czym się wyróżniają?
Wyróżniają się budową przestrzenną, przeznaczone są do składowania asortymentu potrzebującego bezpośredniego oparcia o konstrukcję.
Rodzaje stojaków magazynowych
- Stojaki gniazdowe – konstrukcja składa się z pionowych ram ażurowych, lub pełnych tworzących układ zamknięty. Asortyment może być składowany pojedynczo lub grupowo. Najlepiej, aby w jednym gnieździe znajdował się jeden typ towarów.
- Stojaki pryzmowe – dostępne są stojaki jednorzędowe jednostronne oraz dwurzędowe. Konstrukcja składa się z pochylnych ram ażurowych lub pełnych. Przystosowane są do składowania jednorodnego asortymentu płytowego lub pakietu elementów płytowych.
- Stojaki słupkowe – konstrukcja składa się z pionowych słupów, które stanowią element oporowy do składowania asortymentu długiego m.in. prętów, kształtowników lub rur.
- Stojaki specjalizowane – konstrukcja i układ ma charakter oporowy. Dostosowane są do rodzaju składowanego asortymentu.
- Stojaki szczelinowe – konstrukcja składa się z pionowych, równoległych, ażurowych lub pełnych ram. O poziome lub pionowe elementy opiera się asortyment, najczęściej jednorodny w każdej ze szczelin.
Wieszaki magazynowe – czym się wyróżniają?
Urządzenia te wyróżniają się przestrzenną budową. Przystosowane są do składowania poprzez bezpośrednie zawieszenie asortymentu na elementach konstrukcyjnych do tego przystosowanych.
Rodzaje wieszaków magazynowych
- Wieszaki podwieszane – jest konieczność montażu do górnych elementów konstrukcji.
- Wieszaki przyścienne – montuje się je do pionowych elementów konstrukcji.
- Wieszaki specjalizowane – konstrukcja i budowa są przystosowane do specyfiki składowanego asortymentu.
- Wieszaki stojące – ich budowa umożliwia przenoszenie lub przymocowanie do podłoża tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Czytaj także
Wyzwania związane z zarządzaniem mroźnią
Mroźnia przystosowana jest do składowania towarów wymagających niskich temperatur. Istotne jest, aby zastosować łańcuch chłodzenia bez żadnych przerw, co mogłoby prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak sobie z tym poradzić? Mroźnia – czym się charakteryzuje?...
Czytaj dalej
Regał półkowy – definicja, zastosowanie, zalety, budowa
Jak najprościej przechowywać towary w magazynie? Oczywiście na regałach półkowych. Regały półkowe mają szereg zalet, które z pewnością docenisz w trakcie eksploatacji. Nie sprawia problemów zarówno ich montaż, jak i obsługa. Składają się z metalowych...
Czytaj dalej
Składowanie blokowe – jak zagospodarować przestrzeń magazynu bez regałów?
Metoda składowania blokowego jest jedną z podstawowych stosowaną w wielu magazynach. Podpowiadamy, z czym się to wiąże, jakie są wady i zalety składowania blokowego oraz kiedy to rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Składowanie blokowe – definicja Składowanie...
Czytaj dalej