Wszystkie aktualności
Stojaki i wieszaki magazynowe – jak je wykorzystać?
Stacjonarne urządzenia do składowania towarów przydają się w każdym magazynie. Umożliwiają uporządkowanie towarów, jak i bezpieczne ich przechowywanie. Dziś przedstawiamy rodzaje stojaków i wieszaków magazynowych.
Stojaki magazynowe – czym się wyróżniają?
Wyróżniają się budową przestrzenną, przeznaczone są do składowania asortymentu potrzebującego bezpośredniego oparcia o konstrukcję.
Rodzaje stojaków magazynowych
- Stojaki gniazdowe – konstrukcja składa się z pionowych ram ażurowych, lub pełnych tworzących układ zamknięty. Asortyment może być składowany pojedynczo lub grupowo. Najlepiej, aby w jednym gnieździe znajdował się jeden typ towarów.
- Stojaki pryzmowe – dostępne są stojaki jednorzędowe jednostronne oraz dwurzędowe. Konstrukcja składa się z pochylnych ram ażurowych lub pełnych. Przystosowane są do składowania jednorodnego asortymentu płytowego lub pakietu elementów płytowych.
- Stojaki słupkowe – konstrukcja składa się z pionowych słupów, które stanowią element oporowy do składowania asortymentu długiego m.in. prętów, kształtowników lub rur.
- Stojaki specjalizowane – konstrukcja i układ ma charakter oporowy. Dostosowane są do rodzaju składowanego asortymentu.
- Stojaki szczelinowe – konstrukcja składa się z pionowych, równoległych, ażurowych lub pełnych ram. O poziome lub pionowe elementy opiera się asortyment, najczęściej jednorodny w każdej ze szczelin.
Wieszaki magazynowe – czym się wyróżniają?
Urządzenia te wyróżniają się przestrzenną budową. Przystosowane są do składowania poprzez bezpośrednie zawieszenie asortymentu na elementach konstrukcyjnych do tego przystosowanych.
Rodzaje wieszaków magazynowych
- Wieszaki podwieszane – jest konieczność montażu do górnych elementów konstrukcji.
- Wieszaki przyścienne – montuje się je do pionowych elementów konstrukcji.
- Wieszaki specjalizowane – konstrukcja i budowa są przystosowane do specyfiki składowanego asortymentu.
- Wieszaki stojące – ich budowa umożliwia przenoszenie lub przymocowanie do podłoża tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Czytaj także
Regały dłużycowe – rodzaje, zastosowanie, dlaczego warto
Regały dłużycowe, inaczej nazywane wspornikowymi, stanowią praktyczne i wygodne rozwiązanie do magazynu umożliwiające składowanie rur, blach oraz innych towarów o ponadprzeciętnych wymiarach. W naszym artykule znajdziesz informacje, w jakich magazynach sprawdzają...
Czytaj dalej
Metody stosowane do badania nośności regałów magazynowych
Każdy regał magazynowy powinien posiadać dokumentację zaświadczającą o dopuszczalnej nośności. Nie poparte żadnymi badaniami szacunki są niezgodne z przepisami i mogą zostać podważone przez PIP. Art. 207 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks...
Czytaj dalej
Dlaczego regularne przeglądy regałów są kluczowe dla bezpieczeństwa magazynu?
Przeglądy techniczne regałów magazynowych powinny być wykonywane tak często, jak to jest tylko konieczne. Nie należy uchylać się od tego obowiązku, jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo w magazynie. Co dają okresowe przeglądy regałów magazynowych? Kwestie...
Czytaj dalej