Wszystkie aktualności

Jakie wyposażenie powinna mieć mroźnia? Wyzwania dla właścicieli

Mroźnia musi znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się dystrybuują łatwo psujących towarów. Najczęściej wymagana jest w firmach z branży spożywczej, farmaceutycznej oraz chemicznej. O jakie wyposażenie w jej przypadku należy zadbać?

Jakie możliwości daje mroźnia?

Mroźnia umożliwia utrzymywanie produktów w niskiej temperaturze, nawet poniżej 0. Jest to wymagane w przypadku artykułów spożywczych, mięs, warzyw, a także niektórych kosmetyków. Nie utracą one swoich właściwości czekając na odbiór przez klienta.

Aby przechowywanie w mroźni było możliwe, właściciel musi zadbać o odpowiednie wyposażenie tej przestrzeni. Przede wszystkim magazyn musi zostać zbudowany z izolowanych płyt warstwowych, a także zyskać wyposażenie pozwalające na kontrolowanie temperatury i utrzymywanie jej na niskim poziomie. Potrzebne są do tego m.in. sprężarki, skraplacze, parowniki, zawory rozprężne. Bardzo duże znaczenie mają także odpowiednie regały wykonane ze stali nierdzewnej, przystosowane do pracy w niskich temperaturach.

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową w mroźni?

Nawet w niewielkim pomieszczeniu uda się zgromadzić wiele towarów, jeżeli zostanie przygotowany odpowiedni plan zagospodarowania przestrzeni. Przede wszystkim warto zainwestować w akumulacyjne systemy magazynowe, które umożliwiają zagęszczanie ładunków i eliminację korytarzy pomiędzy regałami. Wielu właścicieli decyduje się na urządzenia automatyczne, które usprawniają przepływ towarów. Zarządzanie w magazynie jest również szybsze i prostsze.

Bardzo dobrze w mroźniach sprawdzają się systemy Pallet Shuttle, które są kompaktowe i elastyczne. Warunki przechowywania na nich towarów są bardzo dobre, a obsługa towarów bezproblemowa.

Jak stworzyć perfekcyjną mroźnię?

Jednym z najważniejszych wyzwań przy tworzeniu mroźni jest obniżanie temperatury i jej utrzymywanie na odpowiednim poziomie. Wyposażenie komory chłodniczej powinno także uwzględniać panujące tam warunki, aby np. regały nie ulegały uszkodzeniom.

Branża produktów chłodniczych i mroźnych jest bardzo specyficzne, wiąże się z wieloma ograniczeniami. Znając jednak normy i wymogi można z łatwością zaplanować przestrzeń, która będzie czysta, funkcjonalna i przede wszystkim prosta w organizacji. Nie dojdzie do przerwania łańcucha chłodniczego, niezbędnego to utrzymania świeżości i odpowiedniego stanu towarów.

Skuteczne rozwiązania do składowania i zarządzania towarami, jakie znajdziesz w naszej ofercie usprawnią prowadzenie mroźni, jak i każdego typu magazynu. Najważniejsze przy tego typu przedsięwzięciach jest ścisłe kontrolowanie towarów, ale w prosty sposób, przeprowadzanie sprawnych procesów magazynowych oraz kompletowanie zamówień bez żadnych opóźnień.

Projektowanie mroźni nie jest łatwym zadaniem, ale dzięki korzystaniu z najwyższej jakości systemów można mieć pewność, że towary z branży farmaceutycznej, spożywczej oraz chemicznej będą przechowywane w odpowiednich warunków, bez szkody dla ich właściwości.

Jakie Wyposażenie Powinna Mieć Mroźnia? Wyzwania Dla Właścicieli - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź