Wszystkie aktualności

Kiedy warto wybrać regały używane do magazynu?

Jednym z największych wydatków związanych z uruchomieniem magazynu jest zakup wyposażenia. Możesz nieco zaoszczędzić, nie tracąc na jakości, wybierając używane regały magazynowe. To kiedy warto zdecydować się na regały magazynowe używane, a kiedy na nowe, jest uzależnione od wielu czynników. W niektórych sytuacjach znacznie lepiej jest kupić konstrukcje z drugiej ręki, natomiast w innych tylko inwestycja w nowe rozwiązania magazynowe jest zasadna. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze różnych rozwiązań.

Kiedy regał magazynowy używany jest najlepszym wyborem?

Jest kilka sytuacji, w których warto postawić na regał używany:

  • masz ograniczony budżet, ale chcesz skompletować wysokiej jakości wyposażenie magazynu,
  • dopiero zaczynasz przygodę z magazynowaniem i nie chcesz od razu inwestować w najwyższej klasy nowe wyposażenie. Wolisz zacząć od konstrukcji dobrej jakości, ale z drugiej ręki,
  • sprzedawca przygotował bardzo korzystną ofertę, jego siedziba znajduje się niedaleko Twojej. Możesz liczyć na to, że regały półkowe używane zostaną profesjonalnie zdemontowane i przewiezione pod wskazany adres.

Kiedy regały metalowe używane się nie sprawdzą?

Opcja zakupu regałów używanych nie jest dla każdego. Na pewno nie powinni się na nie decydować właściciele dużych magazynów o nietypowych kształtach. Nie ma możliwości znalezienia konstrukcji na rynku wtórnym, które maksymalnie wykorzystywałyby taką przestrzeń. Tutaj sprawdzą się wyłącznie regały magazynowe na wymiar, indywidualnie dopasowane do potrzeb.

Na używane regały paletowe nie warto decydować się również wtedy, gdy sprzedawca ma lokalizację bardzo od Ciebie oddaloną. Koszt transportu może wynieść więcej niż zakup nowych regałów magazynowych.

Regały paletowy używany – cena a jakość

Niewątpliwą zaletą zakupu używanych regałów magazynowych jest znacznie niższa cena niż konstrukcji nowych. Używane modele często wyglądają jak nowe, szczególnie jeżeli były wykorzystywane krótko lub w zalecany przez producenta sposób. Taka inwestycja pod wieloma względami jest opłacalna, gwarantuje pełne zabezpieczenie dla towaru, jak i osób obsługujących regały.

Kupując regały paletowe używane, sprawdź, czy mają odpowiednią dokumentację

Jeżeli interesujesz się zakupem regałów magazynowych z drugiej ręki, musisz uważać. Nie brakuje firm, które oferują konstrukcje bez podstawowej dokumentacji. Ma ona jednak bardzo duże znaczenie dla bezpiecznej i profesjonalnej eksploatacji konstrukcji.

Mając dokumentację regału magazynowego, możesz prześledzić całą jego historię m.in. uszkodzenia, wykonywane przeglądy oraz naprawy. W dokumentacji znajdują się także najważniejsze parametry techniczne, takie jak nośność, opcje modyfikacji i wiele innych.

Najlepiej kupić regały magazynowe paletowe używane od renomowanego dostawcy.

Regały używane magazynowe najlepiej jest kupić od renomowanego dostawcy współpracującego z najlepszymi producentami. Jest to najbezpieczniejsza opcja, na jaką możesz się zdecydować. Otrzymujesz pakiet dokumentów, wszystkie szczegółowe informacje, a w dodatku gwarancję. Możesz skorzystać z serwisu, przeglądów i doradztwa ekspertów.

Używane regały magazynowe od renomowanego dostawcy są przed trafieniem do sprzedaży bardzo dokładnie sprawdzane. Profesjonalna firma nie pozwala na dopuszczenie do użytku konstrukcji mogących stworzyć zagrożenie dla ludzi, jak i towarów. Dzięki temu dokonasz bardzo dobrej, bezpiecznej inwestycji.

Szukając regał paletowy używany, zwracaj więc uwagę przede wszystkim na oferty firm współpracujących z renomowanymi producentami. Zapewniają one dostęp do właściwie eksploatowanych regałów, zbudowanych z wysokiej jakości komponentów.

Kupując używane regały sklepowe oraz magazynowe od DlaMagazynu otrzymujesz:

  • pełną dokumentację,
  • tablice informacyjne,
  • gwarancję,
  • brak ukrytych kosztów,
  • pełne wsparcie serwisowe.

Regały używane – podsumowanie

Regały magazynowe używane kuszą niską ceną. Pamiętać jednak należy, aby kupować je wyłącznie od sprawdzonych dostawców dysponujących odpowiednią renomą i dołączających do konstrukcji niezbędną dokumentację. 

Kiedy Warto Wybrać Regały Używane Do Magazynu? - zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź