Wszystkie aktualności

Regały dłużycowe – rodzaje, zastosowanie, dlaczego warto

Regały dłużycowe, inaczej nazywane wspornikowymi, stanowią praktyczne i wygodne rozwiązanie do magazynu umożliwiające składowanie rur, blach oraz innych towarów o ponadprzeciętnych wymiarach.

W naszym artykule znajdziesz informacje, w jakich magazynach sprawdzają się regały dłużycowe oraz jakimi kryteriami należy kierować się, podejmując decyzję o zakupie.

Kiedy warto zdecydować się na regały dłużycowe?

Regały dłużycowe umożliwiają na składowanie towarów o nieregularnych kształtach, których nie da się spaletyzować. Ten system magazynowy wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia, dlatego jest świetny w przypadku składowania desek, metalowych płyt, blachy czy ładunków o nietypowych kształtach. Ładunki umieszczane są na specjalnych ramionach zamontowanych w kolumnach regałów. Obsługa towarów odbywa się z pomocą wózków widłowych.

Rodzaje regałów dłużycowych

Dostępne są dwa rodzaje regałów dłużycowych:

  • jednostronne – regały są instalowane wzdłuż ściany. Takie rozwiązanie wyróżnia się elastycznością, w każdym momencie można je rozbudować o kolejne ramiona i stworzyć system dwustronny;
  • dwustronne – dostęp do ładunków jest możliwy z obu stron konstrukcji. Najczęściej montuje się je w środkowej części magazynu.

Ładunki składowane na regałach dłużycowych

Regały wspornikowe są przystosowane do przechowywania towarów długich, a także materiałów budowlanych o nieregularnych kształtach. Składować można na nich więc m.in. drewno, blachy, pręty, rury.

Regały dłużycowe występują w wariantach do obsługi towarów lekkich lub ciężkich. W pierwszym przypadku towary obsługiwane są ręcznie, a w drugim trzeba wykorzystać specjalne systemy do rozmieszczania ładunków.

Regały dłużycowe w magazynie otwartym

Ze względu na wysoką wytrzymałość oraz uniwersalność, regały dłużycowe są wykorzystywane w magazynach otwartych. Umożliwiają składowanie towarów na wolnym powietrzu. Jest to znakomita opcja dla firm obsługujących branże budowlane, gdzie towarów jest dużo, często nie mieszczą się wewnątrz magazynu, a ze względu na swoją specyfikę, można je przechowywać również poza budynkiem.

Regały wspornikowe można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika, co jest ich bardzo dużym atutem.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup regałów dłużycowych?

Regały dłużycowe mają mnóstwo zalet, które doceni każdy, kto zacznie je obsługiwać. Przede wszystkim są to konstrukcje przystosowane do zarządzania towarami o niestandardowych rozmiarach oraz kształtach. Stanowią optymalne rozwiązanie do magazynów, w których występują przede wszystkim długie ładunki.

Wytrzymałe i stabilne konstrukcje są w stanie znosić bardzo duże obciążenia. Dostępne są w wariantach do obsługi towarów lekkich, jak i ciężkich. Dodatkowo, jest możliwość wybrania regału jednostronnego, ustawianego pod ścianą, jak i dwustronnego ustawianego w środkowej części magazynu.

Regały dłużycowe można zastosować niemal w każdym obiekcie magazynowym, pozwalają na obsługę zróżnicowanego, niestandardowego asortymentu. Można zwiększyć dzięki temu efektywność realizacji procesów magazynowych.

Regały Dłużycowe – Rodzaje, Zastosowanie, Dlaczego Warto - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź