Wszystkie aktualności

Regały magazynowe na wymiar – kiedy warto po nie sięgnąć?

Zakup regału magazynowego na wymiar pozwala dopasować konstrukcję do dostępnego miejsca, a tym samym w pełni wykorzystać przestrzeń. Nie tracisz w ten sposób cennych metrów, które w niewielkich obiektach są na wagę złota. Nie łudź się, że standardowymi konstrukcjami uda Ci się wypełnić obiekt w każdym calu. Jakie jeszcze korzyści dają regały magazynowe na zamówienie?

Regały magazynowe na wymiar — cechy

Regały metalowe na zamówienie świetnie radzą sobie z obsługą specyficznych rodzajów towarów, maksymalnie wykorzystują przestrzeń, a jednocześnie mogą być uzupełnione o funkcje niezbędne do sprawnego realizowania wszystkich zadań. Regał magazynowy na wymiar realizuje specyficzne potrzeby klientów, umożliwia prowadzenie działalności profesjonalnej. 

Niższe koszty długofalowe

Koszty składowania z każdym rokiem rośnie. Tym bardziej istotne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Możesz to zrobić, decydując się na dedykowany regał magazynowy na wymiar. W pełni wykorzystasz z jego pomocą kubaturę obiektu, także pod względem wysokości. Tak zaplanowana przestrzeń obniża koszty składowania i odwleka widmo przebudowy obiektu lub zmiany go na większy, co często wiąże się z bardzo dużą inwestycją.

Możliwość składowania niestandardowych towarów

Logistyka magazynowa boryka się z różnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest konieczność wygospodarowania przestrzeni do składowania jednostek niestandardowych, o specyficznych kształtach, rozmiarach oraz wadze. W wielu branżach nie mają zastosowania klasyczne europalety. Warto zastanowić się, czy w Twoim magazynie takie rozwiązanie sprawdzi się, czy musisz postawić na regał metalowy na zamówienie do składowania specyficznego asortymentu lub innego rodzaju palet.

Konfiguracja pod indywidualne potrzeby

Większość towarów na udaje się zgromadzić na paletach przemysłowych o wymiarach 1200x1000x144 mm. Jest to tzw. paleta angielska. W innych przypadkach warto zainwestować w regały metalowe na wymiar, które uwzględniają specyficzne potrzeby, jeżeli chodzi o nośność. Wielu właścicieli magazynów decyduje się na modułowy regał metalowy na wymiar. Konstrukcja umożliwia rekonfigurację i dopasowanie instalacji do aktualnych potrzeb.

Kto i kiedy powinien wybrać regały na zamówienie?

  • Inwestycja w regały metalowe na wymiar opłaca się wielu przedsiębiorcom, przede wszystkim mającym już ugruntowaną pozycję na rynku i stałe zamówienia od wielu kontrahentów. Znając ich potrzeby, możesz kupić regał metalowy magazynowy świetnie sprawdzający się do składowania konkretnych towarów.
  • Należy mieć świadomość, że tylko regały metalowe na wymiar są w stanie zapewnić w pełni płynną pracę z różnymi jednostkami towarowymi. To także prawdziwy must have, jeżeli planujesz stworzyć nowoczesny inteligentny magazyn będący przyszłością w omawianej branży.
  • Regały na zamówienie to przyszłość i choć inwestycja w nie wiąże się z dużymi kosztami na początku inwestycji. Jeżeli planujesz wieloletnią działalność na rynku, poniesione koszty należy traktować jako wniesione w rozwój firmy.
Regały Magazynowe Na Wymiar – Kiedy Warto Po Nie Sięgnąć? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź