Regały magazynowe

Regały wjezdne

Regały Drive-in, bo tak również określane są regały wjezdne, powstały po to, aby możliwe było przechowywanie dużej ilości podobnych palet, a tym samym zwiększeniu uległa powierzchnia użytkowa magazynu. Przy tym rozwiązaniu jest to dużo bardziej możliwe niż przy systemach konwencjonalnych. Udało się to osiągnąć poprzez wyeliminowanie korytarzy roboczych. Proponowane przez nas systemy regałów wjezdnych zapewniają bezpieczne układanie towarów, także tych delikatnych i niestabilnych, i to jeden na drugim.

Regały Wjezdne (Drive-In) - Regały Magazynowe zdjęcie nr 1

Regały wjezdne drive-in – cechy charakterystyczne

Regały wjezdne są ładowane i rozładowywane zgonie z zasadą LIFO, czyli ostatni wchodzi, pierwszy wychodzi. Wózki wjeżdżają w korytarz, między regały. Towar składowany jest na szynach nośnych, a układanie następuje we frontowej części regału. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, konstrukcja jest dodatkowo wzmacniana.

Regały wjezdne posiadają sztywne ramiona, a przy tym zapewniają łatwy i szybki montaż. Jest możliwość zastosowanie poziomych szyn paletowych w każdym z tuneli, co ułatwia dopasowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb. Szyny paletowe odznaczają się wytrzymałością na obciążenia, a jednocześnie zarządzanie paletami nie stanowi większego problemu.

 

 

Regał wjezdny zbudowany jest z:

  • ramy,
  • belki szczytowej,
  • szyny paletowej,
  • ramienia wspierającego,
  • wejście na szynę paletową,
  • prowadnicy wózka,
  • wejścia na prowadnicę wózka,
  • stężenia
  • ochraniacza tylnego.

Mając do dyspozycji tak solidną konstrukcję, regały wjezdne umożliwiają przechowywanie nawet bardzo delikatnych towarów.

Postaw na regały paletowe wjezdne

Regały wjezdne pozwalają na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, dzięki redukcji korytarzy roboczych. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się podczas wysokiego składowania, w magazynach o dużym zagęszczeniu towarów. Regały drive-in tworzą wąskie korytarze, wzdłuż których wózek widłowy rozmieszcza towary jeden za drugim na specjalnych szynach nośnych. Obowiązuje tutaj zasada LIFO, czyli ostatnie weszło, pierwsze wyszło.

Decydując się na regały paletowe wjezdne, zyskujesz znakomity stosunek ceny do wykorzystanej maksymalnie przestrzeni magazynowej, nawet do 85%. Istnieje możliwość składowania nawet bardzo delikatnych i niestabilnych towarów, bez ryzyka ich uszkodzenia. Wysokość i głębokość korytarzy można dostosować do gabarytów towarów, jakie mają być składowane w danym magazynie.

Regały Drive-in – nowoczesne rozwiązanie w magazynie

Każdy pracownik magazynu z regałami drive-in będzie zadowolony z możliwości zarządzania nimi przy użyciu wózków widłowych, które bez żadnych problemów wjeżdżają do wnętrza regału. Rozwożenie towarów jest dzięki temu bardzo proste i odbywa się w bardzo sprawny sposób.

Do regałów drive-in można dokupić wyposażenie dodatkowe, które podnosi ich funkcjonalność:

  • ograniczniki palet – zabezpieczają palety przed wysunięciem się z tunelu,
  • ochraniacze słupów – warto umieścić to zabezpieczenie przy wejściu do tunelu, aby chronić konstrukcje regałów przed uderzeniem pochodzącym od wózków widłowych. Ochrona najniższej części słupa jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam występują największe obciążenia.

Jakie zalety mają regały paletowe wjezdne?

Regały wjezdne są stosunkowo tanim rozwiązaniem, jakie możesz wprowadzić do swojego magazynu. Ten rozbudowany system ma wiele zalet:

  • istnieje wiele możliwości konfiguracji, przez co system można dostosować do niemal każdej powierzchni magazynowej, jak i potrzeb użytkowników,
  • regały drive-in odznaczają się bardzo dużą nośnością. Ograniczeniem jest jedynie wytrzymałość palet, jak i możliwości dedykowanego sprzętu do ich obsługi,
  • wymiary szyn, na których umieszczany jest towar są regulowane,
  • regały paletowe wjezdne są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, posiadają specjalne powłoki spełniające podwyższone normy BHP i wymagające warunki eksploatacyjne.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w magazynie

Regały paletowe wjezdne tworzą wąskie korytarze, co umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej. Regały są obsługiwane przez wózki widłowe, które umieszczają palety jedna na drugiej. To dodatkowo wykorzystuje przestrzeń, dając gwarancję składowania towarów w bardzo dużej ilości.

Regały magazynowe wjezdne pod względem zarządzania dopasowują się do potrzeb użytkownika

Standardowo regał paletowy wjezdny jest zarządzany w trybie LIFO, czyli ostatnie weszło, pierwsze wyszło. Jeżeli jednak postawisz na regał paletowy wjezdny w trybie zblokowanym możesz wykorzystać system FIFO, czyli pierwsze weszło, pierwsze wyszło. Dostępnych kilka typów zarządzania powoduje, że każdy regał wjezdny spełnia oczekiwania szerokiej grupy Klientów. To daje bardzo dużą szansę na wieloletnią obsługę bez najmniejszych problemów, a magazyn może w tym czasie działać bezproblemowo.

Parametry, które sprawiają, że regały drive in są najlepszym rozwiązaniem do Twojego magazynu

Decydując się na regał drive in wydajesz na jego zakup relatywnie korzystną kwotę w stosunku do uzyskiwanego miejsca paletowego. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w magazynie to tu standard. Regały wjezdne umożliwiają bezpieczne składowanie towarów delikatnych i o zróżnicowanych kształtach. Dają szerokie pole manewru, jeżeli chodzi o ich rozdzielanie i układanie. Pozwala na to stabilna konstrukcja regału. Regały paletowe wjezdne możesz w każdym aspekcie dopasować do własnych potrzeb pod względem wysokości i głębokości korytarzy, w zależności od tego, jak duże towary chcesz składować.

Wyjątkowa łatwość obsługi

Ogromnym atutem konstrukcyjnym regałów wjezdnych jest możliwość przedostania się do ich wewnętrznej części wózków widłowych. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na efektywne zarządzanie towarami? Wystarczy, że regał paletowy wjezdny zostanie wzbogacony o dodatkowe wyposażenie, a pokaże użytkownikowi wszystkie możliwości, jakie posiada w zakresie bezpiecznego składowania towarów.

Regały przejezdne, czyli odmiana regałów wjezdnych

Innym rozwiązaniem z tej kategorii, na które możesz się zdecydować są regały przejezdne umieszczane na środku hali magazynowej. Dostęp do nich jest możliwy z dwóch stron. Stosowana jest przy nich zasada FIFO, czyli pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi. Istotne jest jednak, aby na takich regałach umieszczać wyłącznie towary z jednej kategorii.

 

Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź