Wszystkie aktualności

Do czego służy wyciągnik w magazynie?

Wyciągnik to urządzenie z krążkami stałymi i ruchomymi, liniami albo łańcuchami. Służy do podnoszenia i przemieszczania ciężkich ładunków w magazynie. Jest w stanie podnieść towary o dużych gabarytach w sposób bezpieczny i szybki.

Wykorzystując wyciągniki do przemieszczania ciężkich ładunków, można obsługiwać je bez żadnych szkód, w sposób bezpieczny i bezproblemowy. Wspomagają linie produkcyjne.

Wykorzystanie wyciągników w magazynie

Wyciągniki znajdują zastosowanie w wielu centrach logistycznych, umożliwiają manipulowanie ładunkami o dużej objętości oraz wadze. Pozwalają na ich bezpieczne przenoszenie z miejsca na miejsce, przy wykorzystaniu wózków widłowych.

Wyciągnik można zintegrować z suwnicą, aby ładunek podnoszony był w pionie i przewożony we wskazane miejsce.

Istnieje wiele różnych odmian wyciągników, można dopasować je do zarządzanego obiektu i poszczególnych wymagań klientów. To, jaki udźwig będzie miało urządzenie jest uzależnione od liczby wielokrążków lub mocy silnika odpowiadającego za podnoszenie. Zarządzanie systemem może odbywać się przez operatora za pomocą sterownika.

Rodzaje wyciągników w magazynie

Wyciągniki umożliwiają przenoszenie ciężkich i gabarytowych ładunków w magazynie w sposób bezpieczny i szybki. Wyciągniki można podzielić ze względu na:

  • liczbę bloczków ruchomych, które zwiększają udźwig wyciągnika,
  • liczby gniazd – może być różna, w zależności od wielokrążków pojedynczych oraz podwójnych,
  • materiału elementu podnoszącego – może być to lina lub łańcuch,
  • sposób uruchomienia urządzenia – manualny, elektryczny, hydrauliczny.

Zalety zastosowania wyciągników w magazynie

Wprowadzając wyciągniki do swojego magazynu, możesz w wydajny sposób przemieszczać ciężkie ładunki. Mogą one współpracować z wieloma urządzeniami transportu bliskiego, takimi jak m.in. wózki widłowe. Ładunek podnoszony przez wyciągnik pokonuje najkrótszą drogę, co pozwala zmniejszyć ilość ruchów wykonywanych wewnątrz w magazynie.

Zapewniony jest bezpieczny transport ładunków. Instalacja magazynowa jest bezpieczna dla pracowników, którzy mają kontakt z ładunkiem w trakcie jego przenoszenia. Całość jest zabezpieczona przed upadkiem z wysokości, za pomocą blokady znajdującej się na hakach.

Wyciągniki są bardzo proste w obsłudze, operatorzy sterują nimi przy pomocy pilota. System można dopasować do niemal każdej instalacji magazynowej, charakteru obiektu, czy trybu pracy.

Wyciągniki w magazynie – podsumowanie

Wyciągniki to przydatne systemy w magazynie, które można wykorzystać do podnoszenia i przenoszenia ładunków o dużych gabarytach między określonymi strefami. Największą zaletą jest uniwersalność systemu, możliwość dowolnej konfiguracji, a także indywidualne dopasowanie do potrzeb użytkownika.

Wyciągniki sprawdzają się w magazynach o standardowych wymaganiach co do wydajności i szybkości realizacji procesów. Mają pewne ograniczenia co do liczby wykonywanych cykli godzinowych. Są uproszczoną wersją systemu automatycznego, znacznie bardziej wydajnego.

Do Czego Służy Wyciągnik W Magazynie? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź