Wszystkie aktualności

Jakie czynniki mają wpływ na jakość regałów magazynowych?

Na jakość regałów magazynowych wpływ ma wiele czynników. Wziąć pod uwagę należy proces produkcji, doświadczenie w produkcji, zastosowane materiały oraz sposób wykończenia, a także certyfikat zarządzania jakością.

Wysoka jakość materiałów

Do produkcji regałów magazynowych należy wykorzystać materiały pierwszej klasy, w celu osiągnięcia dużej wytrzymałości. Najpopularniejszym materiałem jest stal. Zawartość węgla i innych pierwiastków stopowych pozwala uzyskać określone właściwości mechaniczne, m.in. odporność na korozję.

Obróbka i wykończenie powierzchni

Podstawą w produkcji regałów magazynowych jest stalowa taśma. Zwoje umieszczane są na bębnach obrotowych i odwijane. Bębny tokarskie są wyposażone w urządzenia do zgrzewania końcówek taśm, co zapewnia ciągłość pracy. Wyprostowana taśma jest podawana do automatycznej wykrawarki. Produkowane są tam również półki, profile i poprzeczki. Wsporniki i belki są cięte na odpowiednią długość za pomocą pił latających. Następnie elementy regałów są czyszczone i malowane proszkowo w kolorach RAL.

Rozbudowa systemów regałowych

Regały magazynowe można rozbudowywać przy pomocy systemów śrubowych lub wtykowych. Istnieje szereg akcesoriów, z których można skorzystać, aby osiągnąć jeszcze lepszą funkcjonalność konstrukcji.

Profesjonalny montaż

Niezbędne jest przestrzeganie wielu różnych przepisów, jeżeli chodzi o montaż regałów magazynowych. Należy przeprowadzić go zgodnie z normą DIN EN 15635 oraz standardami dotyczącymi zapobiegania wypadkom zawartymi w regulacji DGUV 108-007 (dawniej BGR 234) i informacji DGUV 208-043 (dawniej BGI/GUV-I 5166). 

Jak osiągnąć wysoką jakość montażu regałów magazynowych?

Przede wszystkim należy postępować zgodnie z odpowiednimi normami DIN, przepisami montażowymi oraz zasadami DGUV. Warto zagwarantować pracownikom dodatkowe szkolenia obejmujące teorię oraz praktykę. Z każdego montażu należy wykonywać raporty, na podstawie których można będzie wyszukiwać potencjalnych źródeł błędów, w celu ich uniknięcia w przyszłości.

Montaż powinien kończyć się kontrolą zgodnie z DIN EN 15635 i § 10 BetrSichV. Ma zostać przeprowadzona przez eksperta. Zgodnie z przepisami, na regałach należy umieścić naklejki potwierdzające, że magazyn został skontrolowany.

Jak wybrać regał magazynowy dostosowany do potrzeb biznesu?

Zarządzanie przestrzenią magazynową nie jest łatwym zadaniem. Wymaga podejmowania wielu ważnych decyzji, które mają wpływ na osiągany poziom zarobków. Podstawą jest skompletowanie wyposażenia, którego najważniejszą częścią są regały magazynowe. Muszą być funkcjonalne, bezpieczne i gwarantować efektywną pracę w magazynie. W celu dokonania dobrej inwestycji, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

  • określenie własnych potrzeb i ustalenie specyfiki przechowywanych towarów,
  • materiał wykonania,
  • wymiary,
  • obciążenie,
  • system mocowania.

Ostateczna decyzja powinna wynikać z analiz wszystkich kluczowych aspektów w kontekście indywidualnych potrzeb biznesowych.

Jakie Czynniki Mają Wpływ Na Jakość Regałów Magazynowych? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź