Wszystkie aktualności

Profile do regałów magazynowych i ich rola

Kątowniki stalowe z otworami, czyli profile regałowe są powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Pozwalają na stworzenie konstrukcji stabilnych, umożliwiających bezpieczne składowanie towarów. Regały magazynowe stworzone z wysokiej jakości profili są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i w każdym aspekcie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Profile na regały – czym powinny się wyróżniać?

Profile do regałów magazynowych ze specjalnym systemem perforacji wykorzystywane są do budowy klasycznych konstrukcji magazynowych. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, przede wszystkim stali, wyróżniają się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia, jak i obciążenia. Konstrukcje powstające z nich maksymalnie wykorzystują przestrzeń magazynową, jednocześnie stanowią optymalną inwestycję.

Produkowane w oparciu o innowacyjne technologie profile metalowe do regałów są zgodne z najwyższymi standardami europejskimi, spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Przechodzą bez żadnych problemów każdą kontrolę jakości. Zanim trafią do sprzedaży, są weryfikowane przez liczne badania oraz testy, nadawane są im stosowne certyfikaty. Potwierdza to jakość, bezpieczeństwo i możliwość wykorzystania w przestrzeni przemysłowej.

Profile stalowe na regały – przy jakich konstrukcjach można je wykorzystać?

W Twoim magazynie mogą znaleźć się następujące konstrukcje wykonane z kątowników stalowych:

  • regały paletowe,
  • regały półkowe,
  • regały przepływowe,
  • regały przemysłowe,
  • systemy przenośnikowe.

Kątowniki stalowe z otworami dobierane są pod względem długości oraz grubości, a to gwarantuje ich perfekcyjne wykorzystanie w miejscach przeznaczenia. Całą konstrukcję można dostosować do rodzaju materiału, jaki ma być składowany na regale. Wymiary można zmienić w każdej chwili, ponieważ można je przycinać. Pozwala to na stworzenie konstrukcji w każdym aspekcie dopasowanej do potrzeb.

Kątowniki do regałów mocowane są przy użyciu wkrętów oraz śrub. Szkielet regału magazynowego jest dzięki temu trwały, stabilny i odporny na uszkodzenia.

Profile stalowe regałowe – rodzaje

Regały metalowe powstają z kilku typów profili. Mogą być perforowane w jednym lub dwóch rzędach. Otwory umieszczane są standardowo co 50 mm, co pozwala na bezproblemowe zaczepianie półek będących podstawą do składowania towarów.

Profile jednorzędowe

Wykorzystywane są przy konstruowaniu pojedynczych regałów magazynowych. W tym wydaniu profil perforowany na regały wyróżnia się standardową, prostą konstrukcją.

Profile dwurzędowe

Przystosowane są do potrzeb klientów, którzy chcą mieć regał z kątownika perforowanego do umieszczenia na ścianie więcej półek obok siebie.

Regał z profili perforowanych – must have w każdym magazynie

Wyposażenie magazynu w wysokiej jakości konstrukcje do składowania to obowiązek każdego właściciela. Ma to wpływ na działalność obiektu, oferowanie wysokiej jakości usług oraz bezpieczeństwo pracy. Na regałach magazynowych nie należy oszczędzać. Powinny być wykonywane z elementów najwyższej jakości, o znakomitych parametrach technicznych. Kątowniki stalowe do regałów spełniają te wymagania, dlatego bezapelacyjnie można wykorzystać je w celach konstrukcyjnych.

W związku z tym, że kątowniki stalowe na regały mają różne wymiary, można stworzyć z nich konstrukcje w pełni dopasowane do dostępnej przestrzeni użytkowej. Wytrzymałość profili również nie jest bez znaczenia. Im jest większa, tym konstrukcja pozostanie z Wami przez dłuższy czas, zapewniając stabilną podstawę pod składowanie towarów.

Regał z kątowników perforowanych – podsumowanie

Omawiane profile do regałów magazynowych muszą wyróżniać się konkretnym zestawem cech, aby ich wykorzystanie w magazynie miało sens. Przede wszystkim muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, co znacząco przełoży się na ich wytrzymałość na uszkodzenia. Powstały regał z kątowników będzie dzięki temu stabilny i bezpieczny, a to wymóg konieczny, jeżeli chodzi o przestrzeń magazynową. 

Profile Do Regałów Magazynowych I Ich Rola zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź