Wszystkie aktualności

Regał zblokowany – definicja i możliwe zastosowanie

Pod tajemniczą nazwą regałów zblokowanych kryją się bardzo dobrze znane regały stałe wspornikowe wjezdne oraz przejezdne. Obsługiwane są przy użyciu urządzeń mechanicznych m.in. wózków widłowych.

Regał zblokowany – definicja

Inaczej nazywane regałami wspornikowymi. Wzbogacają magazyny zamknięte, otwarte, jak i półotwarte. Są przystosowane do umieszczenia w zróżnicowanych warunkach klimatycznych, ale gdy ich przeznaczenie jest do zastosowania zewnętrznego, wymagają ochrony w postaci farby antykorozyjnej. Mogą dzięki temu spełniać swoją rolę, zapewniać stabilną podstawę pod towary, a jednocześnie prezentować się w atrakcyjny sposób.

Regały wspornikowe wyróżniają się charakterystyczną budową, a mianowicie układem powtarzających się słupów lub ram ze wspornikami, lub podporami. Słupy i ramy nośne mają stałe położenie, modyfikować można natomiast ustawienie wsporników oraz podpór. Regały można przytwierdzić do podłoża albo stworzyć system jezdny lub na specjalnym torowisku, w celu rozbudowy konstrukcji w kierunku wjezdnym lub przejezdnym.

Rodzaje regałów wspornikowych

  • Regały zblokowane wolnostojące – nie są związane z konstrukcją obiektu magazynowego.
  • Regały zblokowane wsporcze – ich konstrukcja jest jednocześnie konstrukcją wsporczą dachu i ścian. Inna ich nazwa to regały samonośne.
  • Regały stałe wspornikowe z ramionami wspornikowymi, półkowe – towar układany jest na półkach podtrzymywanych przez wsporniki. W zależności od wymiarów i wagi jednostek obsługa może odbywać się ręcznie lub przy użyciu sprzętu mechanicznego.

Regały zblokowane – zastosowanie

Wielkogabarytowa budowa, jaką wyróżniają się regały zblokowane, pozwala na składowanie dużej ilości jednostek paletowych w każdym z gniazd. Ich konstrukcja jest przystosowana do potrzeb dużych magazynów obsługujących ogromne partie materiałów.

Regał zblokowany można zastosować zarówno w magazynie zamkniętym, otwartym, jak i półotwartym. To daje bardzo dużą swobodę w kompletowaniu wyposażenia. 

Regał Zblokowany – Definicja I Możliwe Zastosowanie zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź