Wszystkie aktualności

Regały magazynowe zewnętrzne – co warto na ich temat wiedzieć?

Regały zewnętrzne stanowią ważne wyposażenie magazynu otwartego. Umożliwiają bezpieczne składowanie ładunków na wolnym powietrzu. Jakimi parametrami muszą wyróżniać się, aby były odporne na zmienne warunki atmosferyczne?

Składowanie zewnętrzne wiąże się z wieloma wyzwaniami. Nie wszystkie ładunki są do tego przystosowane, a w dodatku trzeba wyposażyć się w konstrukcje odporne na deszcz, śnieg, zmienne temperatury.

Co warto wiedzieć o regałach zewnętrznych? Podstawowe informacje

Obiekty logistyczne chcące składować towary na wolnym powietrzu muszą zmierzyć się z wieloma istotnymi wyzwaniami. Konstrukcje muszą być specjalnie do tego celu zaprojektowane. Najczęściej znajdują zastosowanie w branży budowlanej oraz stalowej, które produkują materiały odporne na czynniki atmosferyczne. Towary nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed deszczem, słońcem czy śniegiem.

Ważne jest, aby konstrukcje regałów zewnętrznych były odporne na korozję. Dzięki temu stanowiły będą stabilną podstawę pod ładunki, bez ryzyka zawalenia się. Składowanie na zewnątrz nie powoduje w ten sposób strat.

Zasady składowania ładunków na zewnątrz

Regały do składowania zewnętrznego są odporne na czynniki atmosferyczne. Projektowane są w taki sposób, aby nie zawierały elementów mogących ulec zniszczeniu wskutek deszczu, śniegu czy zmiennej temperatury. Z tego względu, na terenach zewnętrznych najczęściej stosuje się proste, nieautomatyczne konstrukcje.

Projekt magazynu otwartego musi uwzględniać również oznakowania, które usprawniają proces ładowania i rozładowywania. Ważne, aby rozplanować przestrzeń w umiejętny sposób, co znacząco wpłynie na bezpieczny transport.

Rodzaje regałów zewnętrznych

Regały wspornikowe

Umożliwiają przechowywanie długich ładunków. Składają się z kolumn i ramion. Są dostosowane do przechowywania towarów o różnej objętości i nieregularnych kształtach. Najczęściej układa się na nich belki, deski, profile aluminiowe, arkusze blachy.

Liczne akcesoria dodatkowe sprawiają, że regały wspornikowe można dopasować do indywidualnych potrzeb. Omawiane konstrukcje zewnętrzne można umieścić m.in. na ruchomych podstawach, co umożliwi jeszcze łatwiejszy transport towarów po terenie magazynu.

Regały paletowe

Umożliwiają składowanie ładunków do czasu aż zakończy się proces załadunku ciężarówek. Można zastosować wariant drive-in oraz drive-through. Dzięki tym rozwiązaniom zwiększenie pojemności magazynu nie jest żadnym problemem.

Regały magazynowe zewnętrzne – podsumowanie

Magazyny otwarte są idealnym rozwiązaniem dla firm, które obsługują materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jeżeli właśnie takie rozwiązanie jest dostosowane do Twoich potrzeb, musisz zainwestować w wysokiej jakości regały magazynowe zewnętrzne. Do wyboru są dwa warianty:

  • regały wspornikowe,
  • regały paletowe.

Przeprowadzając indywidualną analizę własnych potrzeb, można zagospodarować przestrzeń zewnętrzną maksymalnie wykorzystując przy tym dostępny teren.

Regały Magazynowe Zewnętrzne – Co Warto Na Ich Temat Wiedzieć? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź