Wszystkie aktualności

Regały specjalizowane – definicja, podział, zastosowanie

Wybór odpowiedniego wyposażenia magazynu nie należy do najprostszych. Masz jednak do wyboru wiele systemów ułatwiających organizację pracy. Szczególnie istotne w wielu przestrzeniach magazynowych są regały specjalizowane. Czym się wyróżniają?

Regały specjalizowane – definicja

Regały specjalizowane to konstrukcje dopasowane do asortymentu składowane w magazynie. Wśród nich można wyróżnić m.in. regały obrotowe, których gniazda obracają się wokół własnej osi, a także regały okrężne wprowadzające w ruch gniazda kolumn wokół poziomych osi obrotu.

Regałami specjalizowanymi są także wszystkie konstrukcje tworzone na zamówienie, wzbogacone o funkcje indywidualne dopasowane do potrzeb użytkownika. Specjalizowanym regałem może być więc konstrukcja stała czy przejezdna, którą dostosuje się do składowania nietypowych produktów m.in. bębnów z kablami.

Kiedy warto zdecydować się na regały specjalizowane?

Na etapie kompletowania wyposażenia magazynowego należy zastanowić się, czy będą dodatkowe potrzeby, jeżeli chodzi o składowanie nietypowych towarów. Dobrze dobrane regały zapewnią bezpieczną i efektywną pracę, a także dadzą możliwość obsługi klientów w sposób kompleksowy, spełniający ich wszystkie oczekiwania.

Konstrukcje tworzone na zamówienie pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, a tym samym zyskujesz dodatkowe miejsce na towary.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli regałów magazynowych, każdy z nich możesz dopasować do indywidualnych potrzeb, a tym samym prowadzenie magazynu będzie o wiele prostsze i przede wszystkim profesjonalne.

Regały specjalizowane – podział

Podstawowy podział regałów specjalizowanych polega na wyznaczeniu konstrukcji, które same w sobie mają specyficzną budowę.

Regały obrotowe

Ich gniazda obracają się wokół własnej osi. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w archiwach oraz biurach do przechowywania dokumentów w segregatorach. Zapewniają łatwy dostęp do wszystkich zgromadzonych materiałów, a ich wielkość można dopasować do potrzeb.

Regały okrężne

Wprowadzają w ruch gniazda kolumn wokół poziomych osi obrotu. Także można na nich przechowywać wiele nietypowych przedmiotów pod względem wymiarów oraz gabarytów.

Regały specjalizowane wykonane z wysokiej jakości materiałów

Do produkcji regałów specjalizowanych wykorzystywane są najlepszej jakości materiału głównie dlatego, że powstają na indywidualne zamówienia klientów. Bardzo dużą popularnością cieszą się konstrukcje stalowe i ocynkowane. Wykazują się odpornością na wilgoć, zmienne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Są ponadto bardzo stabilne i wytrzymałe, dlatego mogą obsługiwać produkty o nietypowych kształtach i gabarytach m.in. kable, wanny, butle z tlenem, węże hydrauliczne.

Regały specjalizowane – podsumowanie

Specyficzne konstrukcje, jakimi są regały specjalizowane znajdą zastosowanie w magazynach składujących towary o nietypowych kształtach. Wybierając je do swojego magazynu możesz zapełnić profesjonalną obsługę najbardziej wymagającym klientom. 

Regały Specjalizowane – Definicja, Podział, Zastosowanie zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź