Wszystkie aktualności

Pomosty magazynowe – dlaczego warto zastosować je w magazynie?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie jest niezwykle istotne. Cel możesz osiągnąć stosując sprawdzone rozwiązania, a zaliczają się do nich pomosty magazynowe. Zyskasz z ich pomocą dodatkowe miejsce do składowania bez ingerencji w konstrukcję budynku.

Pomosty magazynowe – uniwersalne rozwiązanie do składowania

Pomosty magazynowe idealnie nadają się do składowania:

  • drobnicy,
  • ciężkich urządzeń,
  • produktów do segregacji,
  • dużych materiałów budowlanych.

Pomosty magazynowe można traktować jako doraźne lub stałe rozwiązanie ułatwiające składowanie, często jednak wykorzystywane są w najpilniejszych przypadkach, gdy ze względu na wzmożone dostawy właściciel musi wygospodarować dodatkowe miejsce na towary, ale nie ma czasu na fizyczną rozbudowę magazynu. Pomosty bez trudu uda się dopasować do niemal każdego systemu składowania już obowiązującego w magazynie, nie przeszkadzają w ruchu pieszym, jak i nie zawadzają na trasie wózkom widłowym.

Spersonalizowane pomosty magazynowe

W sprzedaży dostępnych jest wiele typów pomostów magazynowych, o dowolnej formie konfiguracji. Umożliwia to ich dopasowanie do specyficznych potrzeb Klientów. Możesz zdecydować się na dowolny rozmiar, bez trudu połączysz pomosty z posiadanym systemem składowania, rodzajem podłogi czy systemami zabezpieczającymi.

Rozbudowa pomostów magazynowych o kolejne pomosty

Jeżeli jeden pomost to dla Ciebie za mało, żaden problem. Możesz rozbudować jeszcze bardziej przestrzeń do składowania w magazynie wprowadzając kolejne pomosty. Ich montaż nie jest niczym skomplikowanym. Niektóre konstrukcje działają jako przenośne półki, które możesz zastosować, gdy są najbardziej potrzebne. Najważniejsze jest jednak to, że pomosty mają dużą rozpiętość podstawy, co ułatwia ich montaż nawet w najbardziej specyficznych warunkach.

Pomosty magazynowe ułatwiają szybki dostęp do towarów, wyróżniają się praktycznym zastosowaniem, a w dodatku są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Znaczące funkcje pomostów magazynowych

Podstawową funkcją każdego pomostu magazynowego jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Gdy powierzchnia jest już niemal całkowicie zabudowana, są one najprostszym wyjściem umożliwiającym zyskanie dodatkowego miejsca do składowania.

Wykorzystując w magazynie pomosty, zwiększasz przejrzystość składowania towarów, a dostęp do nich jest nieograniczony. Dynamiczny rozwój branży powoduje, że takie rozwiązania są wręcz niezastąpione.

Uniwersalny charakter pomostów powoduje ich pełne dopasowanie niemal do każdej zabudowy. Z powodzeniem zastosujesz to rozwiązanie w magazynach współpracujących z branżą motoryzacyjną, odzieżową czy spożywczą. Nośność pomostów jest imponująca.

Korzyści, jakie osiągniesz stawiając na pomosty magazynowe

  • Szybkie, nieinwazyjne rozszerzenie dostępnej przestrzeni użytkowej w magazynie.
  • Konstrukcja jest wytrzymała.
  • Pomosty są dostosowane do większości systemów i procedur obowiązujących w nowoczesnych magazynach.
  • Możliwa jest modułowa rozbudowa pomostu o kolejne pomosty, w zależności od potrzeb.
  • Możliwość wybrania dowolnych rozmiarów, gwarantujących maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej.
Pomosty Magazynowe – Dlaczego Warto Zastosować Je W Magazynie? - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź