Wszystkie aktualności

Profile do regałów magazynowych – jaką rolę pełnią?

Regały magazynowe składają się z wielu elementów zapewniających im stabilność i bezpieczne składowanie towarów. Komponenty regałów można podzielić na dwie grupy — elementy podtrzymujące, czyli słupki, belki, profile — oraz elementy uzupełniające — podpory ładunków (m.in. półki), zabezpieczenia (m.in. siatki ochronne), dodatki (m.in. podkładki poziomujące, etykiety informacyjne). Wszystkie elementy mają bardzo duże znaczenie dla bezpiecznej obsługi regałów magazynowych. W tym artykule omówimy profile do regałów magazynowych.

Profile metalowe do regałów

Profile do regałów stanowią element podtrzymujący. Największą popularnością cieszą się profile stalowe, z uwagi na ich odporność na odkształcenia. Nawet pod dużym naporem nie ulegają uszkodzeniu. Profile metalowe do regałów magazynowych są bardzo odporne na pękanie. Łatwe wykorzystanie oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że kątowniki stalowe na regały są wybierane najczęściej i najchętniej. Dodatkowo umożliwiają stworzenie dowolnej konstrukcji regałowej, w zależności od tego, jakie są potrzeby zamawiającego.

Nowoczesny, trwały i lekki materiał o wysokiej sztywności, jakim jest stal, umożliwia tworzenie stabilnych, wytrzymałych i niezawodnych konstrukcji magazynowych. Regał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym jego użytkowanie przez długi czas jest jak najbardziej możliwe.

Dostępne są również profile aluminiowe, które są znacznie lżejsze od profili stalowych.

Zastosowanie kątowników do regałów w magazynie

Kątowniki do regałów dobiera się pod względem długości oraz grubości i dopasowuje do miejsca przeznaczenia, a także rodzaju materiałów, które mają być na nich składowane. W każdej chwili wymiary można zmienić poprzez ich przycięcie, co daje bardzo dużą swobodę konstrukcyjną. Mocuje się je przy pomocy wkrętów oraz śrub. Szkielet całej konstrukcji, którą tworzą profile regałowe, jest bardzo stabilny.

Jeżeli profil perforowany na regały ma uzupełniać pełną konstrukcję ściany, trzeba zakotwiczyć go również do sufitu i podłogi. Cały stelaż zyska dzięki temu wymaganą stabilność i gromadzone na regale towary nie spowodują jego przeważenia.

Profile do regałów magazynowych – podsumowanie

Setki konstrukcji zrealizowanych przy użyciu dobrej jakości profili pozwalają na wyłonienie modeli odznaczających się najwyższą trwałością i niezawodnością. Profile stalowe regałowe są najczęściej wybierane, z uwagi na ich niezawodność oraz wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Powstający regał z kątowników może być wykorzystywany na szeroką skalę w każdym magazynie. 

Profile Do Regałów Magazynowych – Jaką Rolę Pełnią? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź