Wszystkie aktualności

Regał półkowy – definicja, zastosowanie, zalety, budowa

Jak najprościej przechowywać towary w magazynie? Oczywiście na regałach półkowych. Regały półkowe mają szereg zalet, które z pewnością docenisz w trakcie eksploatacji. Nie sprawia problemów zarówno ich montaż, jak i obsługa. Składają się z metalowych ram i przymocowanych do nich półek. Sprawdź, jakie możliwości dają i czym powinny wyróżniać się niezawodne konstrukcje.

Regały półkowe – definicja

Regał półkowy to konstrukcja przystosowana do obsługi ręcznej wzbogacająca wyposażenie magazynu. Wyróżnia się modułową budową i możliwością rozbudowy o dodatkowe elementy w każdym momencie.

Konstrukcje składają się z pionowych słupów oraz trawersów. Mają różną długość i szerokość, w zależności od indywidualnych potrzeb. Najczęściej regały magazynowe półkowe wykonywane są z blachy ocynkowanej, co wpływa na ich wytrzymałość oraz żywotność.

Zamawiając regał półkowy, można zdecydować, z jakich materiałów powierzchnie do składowania towarów będą wykonane. Można postawić na półki z płyt wiórowych, siatkowe, metalowe i wiele innych.

Regały magazynowe półkowe – zastosowanie

Wykorzystanie regałów półkowych w wielu obiektach jest jak najbardziej możliwe z uwagi na wielofunkcyjność konstrukcji. Przede wszystkim znajdują one jednak zastosowanie w:

  • sklepach,
  • warsztatach,
  • hurtowniach,
  • archiwach,
  • bibliotekach,
  • małych magazynach.

Regały półkowe magazynowe są przystosowane do składowania zróżnicowanego asortymentu. Układać można na nich kartony, narzędzia, drobne elementy, teczki. Każdy ma do nich łatwy dostęp.

Regały metalowe półkowe pomagają utrzymać porządek w magazynie

Utrzymanie porządku w magazynie jest bardzo ważne dla sprawnej realizacji wielu procesów logistycznych. Obsługa towarów jest sprawna. Wzbogacając konstrukcje o dodatkowe elementy m.in. separatory i kosze, można posegregować towar w bardzo przemyślany sposób, bez niepotrzebnego bałaganu. Poszczególne rodzaje towarów można dzięki temu składować obok siebie.

Zalecamy, aby w przypadku regałów półkowych zastosować przejrzysty system znakowania. Na pojemnikach warto umieścić odpowiednie symbole. Dzięki temu z łatwością można będzie dotrzeć do poszukiwanych towarów i zlecić ich wysyłkę klientowi.

Adaptacja regałów półkowych do własnych potrzeb

Forma regałów półkowych jest na tyle elastyczna, że w każdym aspekcie można je dopasować do własnych potrzeb. Niezależnie w jakiej branży działasz, regały metalowe półkowe wykorzystasz na własną korzyść. Możesz zamówić konstrukcje o dedykowanej szerokości oraz długości, indywidualnie dobrać można także odległość między półkami. Ponadto można zdecydować się na różne rodzaje półek: pełne lub siatkowe.

Przystosowanie regałów półkowych do własnych potrzeb polega również na skompletowaniu wyposażenia dodatkowego. Projektowane rozwiązania są funkcjonalne, ułatwiają składowanie i pozwalają na usprawnianie wielu procesów logistycznych.

Regał półkowy magazynowy jako niedrogie rozwiązanie do składowania

Regały półkowe są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które dysponują ograniczonym budżetem, a chcą składować towary na bezpiecznych konstrukcjach. Z uwagi na prostą technologię produkcji, brak mechanicznych elementów, stworzenie regału półkowego nie jest kosztowne. Automatycznie jego cena rynkowa również nie jest wygórowana. Dużym atutem jest możliwość dopasowania konstrukcji do własnych potrzeb, pod względem wymiarów.

Regały magazynowe półkowe doskonale sprawdzają się w małych magazynach, warsztatach, hurtowniach oraz innych obiektach, gdzie składowany jest towar do obsługi ręcznej.

Wielopoziomowe regały półkowe – konstrukcje dla bardziej wymagających Klientów

Chcąc ograniczyć koszty magazynowe, przy jednoczesnym uzyskaniu niezbędnego miejsca do składowania towarów, warto postawić na wielopoziomowe regały półkowe, które maksymalnie wykorzystują przestrzeń.

Konstrukcje składają się z dwóch lub trzech poziomów, zajmują mniej miejsca, a jednocześnie są w stanie wygospodarować niezbędną przestrzeń do składowania towarów. W każdej chwili można je rozbudować, dopasować do indywidualnych potrzeb.

Konstrukcje wielopoziomowe są często wykorzystywane w branży farmaceutycznej i samochodowej. Wzbogacają hurtownie, gdzie umożliwiają bezpieczne przechowywanie towarów.

Uniwersalne i praktyczne regały magazynowe półkowe

Systemy półkowe zapewniają praktyczne i uniwersalne wyposażenie magazynu. Ułatwiają przechowywanie towarów o różnych wymiarach oraz wadze. Prosta konstrukcja, brak mechanizacji sprawiają, że nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, związanych z serwisowaniem, droższymi przeglądami technicznymi. Regał półkowy jest również mniej podatny na awarie. Trzeba jedynie uważać, aby nie uszkodzić ram wózkami widłowymi.

Regały półkowe magazynowe – podsumowanie

Regały magazynowe półkowe to rozwiązanie, które warto wprowadzić do magazynu. Są niedrogie, funkcjonalne i uniwersalne. W każdym aspekcie są w stanie sprostać oczekiwaniom inwestora. Wystarczy złożyć zamówienie na konstrukcje u sprawdzonego dostawcy, a można będzie korzystać z rozwiązań magazynowych o znakomitych parametrach technicznych.

Regał Półkowy – Definicja, Zastosowanie, Zalety, Budowa zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź