Wszystkie aktualności

Stojaki na koła samochodowe – co warto wiedzieć?

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy, sklep z częściami samochodowymi lub punkt wulkanizacyjny, musisz zadbać o zakup regałów, na których bezpiecznie można składować koła. Najlepsze są do tego specjalne stojaki, dzięki którym podstawowe wyposażenie pojazdu nie ulega uszkodzeniom i jest bezpiecznie przechowywane.

Stojak na koła – cechy charakterystyczne

Stojak na koła samochodowe to konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać optymalne warunki do przechowywania. Poprzeczne belki, na których układane są opony, są nośnikami ładunków. Powierzchnia styku opony z regałem jest zredukowana do minimum. Gwarantuje to, że opony po wielomiesięcznym niezmienianiu pozycji, zachowają swój idealny stan bez najmniejszych problemów.

Stojaki składają się z kilku półek, dlatego można segregować asortyment według preferencji. Uda się pogrupować opony całoroczne, zimowe oraz letnie, bez zastanawiania się, które to właśnie te z danej kategorii. Stojaki na koła przystosowane są do obsługi opon zarówno z felgami, jak i bez.

Należy pamiętać, że właściwe przechowywanie opon ma wpływ na późniejsze bezpieczeństwo na drodze. W samochodzie powinny znaleźć się wyłącznie wysokiej jakości koła, nieposiadające żadnych uszkodzeń. Dlatego tak istotne jest, aby ich przechowywanie odbywało się w profesjonalny sposób, z zachowaniem wszystkich najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Stojak do kół można również kupić do prywatnego garażu, aby prawidłowo przechowywać opony letnie oraz zimowe dedykowane do posiadanego pojazdu.

Stojak na opony bez felg i z felgami

Opony przechowywane we właściwy sposób, potrafią służyć przez lata, bez najmniejszych problemów. Ważne jest, aby właściwe magazynować opony letnie zimą oraz zimowe latem. Często jest to usługa oferowana przez warsztaty samochodowe, punkty wulkanizacyjne oraz sklepy zajmujące się sprzedażą opon. Składowanie musi odbywać się na specjalnie do tego przystosowanych stojakach.

Jest to bardzo istotne, ponieważ opony ułożone jedna na drugiej mogą szybko stracić swój pierwotny kształt, co ma negatywny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wykorzystując stojaki na opony samochodowe, można zadbać o wysoką jakość ważnej części eksploatacyjnej poza sezonem. Jednocześnie w każdym momencie jest łatwy dostęp do koła, w którym można sprawdzić bieżnik, przetransportować je, gdy zajdzie taka potrzeba.

Czym powinien wyróżniać się stojak na opony samochodowe?

Regały na koła samochodowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Opony układane na nich są dobrze widoczne, łatwo można je zidentyfikować, co ma szczególne znaczenie w punktach sprzedaży oraz wulkanizacyjnych, gdy modeli jest bardzo dużo. Bez problemu każde koło można wyciągnąć, bez przestawiania innych. Ponadto część konstrukcji posiada również kółka dla wygodnego manewrowania. Regał można ustawić w dowolnym miejscu, gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebny. Kółka przy regale mają oczywiście blokadę, dzięki której konstrukcja nie przesuwa się samoczynnie. Pełna stabilność gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Odpowiednio dobrane stojaki na opony samochodowe gwarantują oszczędność miejsca. Sprawdzają się świetnie w przypadku niewielkich warsztatów samochodowych, garaży czy punktów sprzedaży, gdzie każdy metr kwadratowy jest istotny. Asortyment można przechowywać na wysokość, a nie szerokość pomieszczenia. Stojaki na koła samochodowe pozwalają fantastycznie zarządzać przestrzenią.

Inwestując w wysokiej jakości stojak na opony z felgami i bez felg, można zatroszczyć się również o bezpieczeństwo przestrzeni składowania. Gdy opony są przechowywane luzem, bardzo łatwo mogą zmienić swoją pozycję, zupełnie niezależnie. To natomiast może doprowadzić do wypadku lub uszkodzenia produktu. Stojaki do opon zapobiegają tym sytuacjom, a to zapewnia wysoki komfort pracy warsztatu czy garażu.

Stojaki na opony w różnych konfiguracjach

Stojak na opony można kupić w różnych konfiguracjach, zapewniając sobie wygodne miejsce do przechowywania opon z felgami lub bez. Konstrukcja jest odporna i wytrzymała, w dodatku gwarantuje dostęp do każdego produktu z osobna. Stanowi niezawodne wyposażenie warsztatu samochodowego, garażu, punktu sprzedaży oraz punktu wulkanizacyjnego. 

Stojaki Na Koła Samochodowe – Co Warto Wiedzieć? zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź