Wszystkie aktualności

Automatyczny magazyn palet — co to jest i jak działa?

Automatyczny magazyn palet zapewnia w pełni zautomatyzowane układanie, wydawanie i przechowywanie palet. Znajduje zastosowanie w magazynach oraz zakładach produkcyjnych, gdzie występuje bardzo duża rotacja palet w ramach realizowanych procesów technologicznych i magazynowych.

Jak działa automatyczny magazyn palet?

Automatyczny magazyn palet to urządzenie magazynowe maksymalnie wykorzystujące przestrzeń zakładu produkcyjnego. Wyróżnia się stabilną, bezawaryjną oraz sprawną konstrukcją.

Palety ładowane są do maszyny od dołu, przy użyciu ręcznego wózka paletowego. Fotokomórka, wykrywając paletę, podnosi ją wraz z całym stosem zgromadzonym w maszynie. Urządzenie, dzięki temu, że działa w pełni automatycznie, ogranicza zadania wykonywane przez operatora. Musi on jedynie wybrać odpowiedni tryb pracy, czyli załadunek lub rozładunek. Polecenia wydawane są na klawiaturze operatorskiej pracującej w trybie ręcznym oraz automatycznym.

Automatyczny magazyn palet znajduje zastosowanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych. Dzięki posiadanym funkcjom oraz budowie zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy w zakresie obsługi palet.

Jakie korzyści uzyskasz, inwestując w automatyczny magazyn palet?

Decydując się na magazyn automatyczny oraz działające w jego ramach urządzenia, zyskujesz:

  • bezpieczeństwo i ergonomię pracy – stos nie przewróci się, pracownicy nie są zmuszani do dźwigania wielu palet,
  • pełną automatyzację – automatyczny magazyn palet można zintegrować z linią produkcyjną. Palety są wykrywane poprzez fotokomórkę, a to automatyzuje cały proces paletyzacji,
  • brak uszkodzeń palet – precyzyjny mechanizm automatyczny wyposażony w osłony zabezpieczające niweluje ryzyko uszkodzenia palet w trakcie ich podnoszenia,
  • elastyczne zastosowanie – sprzęt jest dostosowany do szerokości oraz grubości standardowych palet,
  • oszczędność miejsca – składowanie palet w jednym miejscu pozwala na skuteczne zorganizowanie przestrzeni i zaoszczędzenie jej dla innych potrzeb magazynowych. Ponadto możliwe jest skuteczne utrzymanie porządku.

Dlaczego warto zdecydować się na magazyn automatyczny?

Firmy, które chcą piąć się po szczeblach popularności, bardzo dużo zarabiać i podbijać rynki zagraniczne, muszą zdecydować się na automatyzację procesów magazynowych. Jest to przyszłość. Ponadto, dla przedsiębiorstwa przynosi wiele korzyści:

  • oszczędności związane z wynajmowaniem przestrzeni magazynowych i zatrudnianiem personelu,
  • możliwość spełnienia dużych oczekiwań klientów, przede wszystkim zapewniany jest krótki czas realizacji zamówień i dostawa na czas,
  • proces realizacji zamówień jest mocno ułatwiony.

Automatyczny magazyn palet – podsumowanie

Bezpieczna i ergonomiczna praca, pełna automatyzacja, wyeliminowanie uszkodzeń palet, a także elastyczne zastosowanie – magazyn palet daje wiele korzyści i gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie. Poprzez swoje funkcje i budowę zwiększa efektywność wielu procesów zachodzących w magazynie. Tego oczekujesz? Postaw na automatyczny magazyn palet. Nie pożałujesz.

Automatyczny Magazyn Palet — Co To Jest I Jak Działa? - zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź