Wszystkie aktualności

Regał windowy – definicja, cechy, możliwe zastosowanie

Regał windowy jest zaliczany do grona konstrukcji automatycznych. Idealnie sprawdza się przy składowaniu zróżnicowanego asortymentu pod względem wagi oraz wymiarów.

Regał windowy – definicja

Regał windowy jest zaliczany do grona konstrukcji automatycznych. Towary przechowywane są na specjalnie do tego celu zaprojektowanych tacach w dwóch rzędach, apomiędzy nimi porusza się winda. Ruch odbywa się w kierunku gór-dół. Transport tac jest zaplanowany między miejscem składowania na regale a oknem obsługowym, gdzie znajduje się operator.

Regały windowe – cechy

Regał windowy umożliwia kompletowanie towarów o niskiej oraz średniej rotacji, z przewagą elementów drobnicowych, które można odbierać ręcznie. Największym atutem konstrukcji jest jedno miejsce do odbierania towarów. Minimalizuje to również drogę kompletacji i skraca czas obsługi zamówień. Wpływa to na ergonomię pracy.

Regały windowe mogą maksymalnie wykorzystać wysokość obiektu, w którym są stosowane. Przy bardzo małej powierzchni jest to dużym atutem. Zabudowa może piąć się w górę.

Do dyspozycji jest wiele opcji oprogramowania, co gwarantuje dostosowanie regałów do własnych potrzeb i aktualnie obsługiwanego typu produktów. Elastyczna obsługa klientów jest dzięki temu jak najbardziej możliwa.

Gdzie regały windowe znajdują zastosowanie?

Miejscem zastosowania regałów windowych mogą być zarówno magazyny przemysłowe, jak i centra logistyczne. Można o nie wzbogacić magazyn obsługujący towary z branży elektrycznej, chemicznej, farmaceutycznej, maszynowej, metalowej, motoryzacyjnej oraz hydraulicznej.

Ten typ regału można zastosować m.in. w magazynach buforowych, magazynach części zamiennych, magazynach komponentów.

Regał windowy – podsumowanie

Oszczędność czasu i przestrzeni, bezpieczne składowanie towarów, a także pełna kontrola zasobów magazynowych to cechy, które wyróżniają regały windowe. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, w szczególności w magazynach przemysłowych oraz centrach logistycznych.

Regał Windowy – Definicja, Cechy, Możliwe Zastosowanie zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź