Wszystkie aktualności

Regały przepływowe – zalety, elementy składowe, magazynowanie towarów

Magazyn nieustannie wymaga optymalizacji. Ciągle poszukiwane są rozwiązania, dzięki którym możliwe jest zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej bez rozbudowy budynku. W tym celu warto postawić na regały przepływowe, które idealnie nadają się do składowania towarów o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Regały przepływowe – charakterystyka

Regały przepływowe znajdą zastosowanie w każdym magazynie. Każdy profil wyposażony jest w wałkowe bieżnie umożliwiające transport towarów pod wpływem działania sił grawitacyjnych. Paleta z towarem może przemieszczać się od miejsca załadunku do miejsca rozładunku.

Regały przepływowe możesz zastosować m.in. w magazynach:

  • farmaceutycznych,
  • spożywczych,
  • motoryzacyjnych,
  • chemicznych.

Korzyści ze stosowania regałów przepływowych

Decydując się na zastosowanie regałów przepływowych w swoim magazynie zwiększasz szybkość zarządzania nim. Bez żadnych problemów można składować towary szybko psujące się, ponieważ ich załadunek i rozładunek jest bezproblemowy i odbywa się w bardzo płynny sposób.

Kompaktowa budowa jaką charakteryzują się regały przepływowe sprawia, że system składowania odznacza się większą wydajnością w porównaniu do innych rozwiązań. Oszczędzasz bardzo dużo czasu pod względem manewrowania towarami.

Regały przepływowe zapewniają również oszczędności w zakresie oświetlenia strefy wyładunku i załadunku. W jednym tunelu można umieścić większą ilość palet. Koszty udaje się ograniczyć także ze względu na mniejszy czas, jaki produkty muszą spędzić w chłodniach.

Z jakich elementów składają się regały przepływowe?

Rolki – umożliwiają transport palet od miejsca załadunku do miejsca rozładunku.

Hamulce – umożliwiają kontrolę prędkości, z jaką poruszają się palety.

Centrowniki – centrują palety w punkcie załadunku.

Profile aluminiowe – zapewniają stabilność dla całej konstrukcji oraz odpowiadają za wytrzymałość na obciążenia.

Rampy hamujące – znajdują się na wejściu palety z korytarza. Hamują i przytrzymują palety.

Zatrzymywacze palet – przetrzymują ładunki, rozładowują naciski na poszczególne palety.

Ochrony rolek – chronią pierwszą rolę przed uderzeniem palety w trakcie załadunku.

Jak wygląda magazynowanie na regałach przepływowych?

Regały przepływowe tworzą specjalny układ korytarzy transportowych. Minimalny spadek pozwala paletom przesuwać się po rolkach pod wpływem działania sił grawitacji. Ładunek umieszcza się w najwyższym punkcie, a siły ciężkości przesuwają go na drugi koniec regału.

Do magazynowania można wykorzystać system FIFO, czyli pierwsze wchodzi, pierwsze wychodzi, który umożliwia bezkolizyjną rotację towarami lub system LIFO, czyli ostatni wszedł, pierwszy wyszedł, który pozwala na załadunek i rozładunek palet z tej samej strony regału.

Regały przepływowe. Podsumowanie

Regały przepływowe są znakomitym systemem do składowania towarów o krótkim terminie ważności. Załadunek i rozładunek odbywa się w sposób płynny, szybki i bezproblemowy dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów magazynowania takich jak FIFO i LIFO. Co ważne, magazynowanie z regałami przepływowymi jest o wiele tańsze w porównaniu do innych dostępnych regałów.

Regały Przepływowe – Zalety, Elementy Składowe, Magazynowanie Towarów - Dlamagazynu zdjęcie nr 1
Sklep
Sprawdź naszą ofertę. Sprawdź